Na Vírských serpentinách se po jedenácti létech rozezvučí závodní motory

Třetím podnikem letošního seriálu mezinárodních závodů automobilů do vrchu – Maveric Rescue Euro Cup 2018, bude obnovená premiéra na trati z Víru směrem na Bystřici nad Pernštejnem. Letošní I. ročník Vírských serpentin se uskuteční ve dne 8. – 10. června 2018. Společně se závodem do vrchu se pojede úvodní   Autoslalom Vírské serpentiny.

Na oba dva podniky byly od 3. května na webových stránkách Maverick Rescue.cz  spuštěny registrace jezdců. V současné době čítá seznam do vrchařského závodu 56 jmen jezdců a na slalom pak 18 jezdců. Přijem přihlášek jezdců bude ukončeno ve čtvrtek 7. června v 18.00 hodin. Mezi přihlášenými jsou i zahraniční jezdci, kteří opanovali úvodní dva podniky letošního seriálu, Rakušan  Alexander Frank, dvojnásobný vítěz Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou, jeho krajané Ferdinand Madrian, Christian Ferstl  a  Herbert Neubauer, dvě dámy Sigrid Schoeglerová a Marie-Luise Neubauerová, z Německa pak  Philipp Wilhelm.

V seznamu přihlášených samozřejmě nechybí ani jezdci z domácího regionu a v čele s Radkem Kolbábkem, který bude startovat se svým speciálem Fordu Sierra 4000

Na jezdce bude čekat trať s novým asfaltovým povrchem, jejíž šířka je od 8 do 10 metrů a je dlouhá 2900 metrů, se startem v 122 metrech   a cílem  v 535 metrech nad mořem.

Administrativní a technická přejímka se pro oba závody uskuteční v pátek 8. června v areálu Autocemp Na Kopci od 17.00 do 21.30 hodin a parkoviště závodních vozů bude otevřeno od 12.00 hodin.

Závod automobilů se na Vírské serpentiny vrací po dlouhých jedenácti létech. Tehdy byl závod součásti seriálu KW Berg Cup a poslední dvojnásobné vítězství si v roce 2007 odvezl Miloš Zmeškal, startující s formulovým vozem Ralt 032 F3.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*