Na Dobšinském kopci vybojovali jezdci z Vysočiny body do evropského i domácího šampionátu

Marek Rybníček na nejvyšším strupni pro vítěze skupiny E2-SH+6500 na Dobšinském kopci 2018

Marek Rybníček z Liqui Moly Racing Teamu na voze Ford Fiesta WRC EVO byl na letošním XXXV. ročníku Dobšinského kopce na Slovensku, nejúspěšnějším jezdcem z Vysočiny. Jednalo se o závod na trati dlouhé  6,810, jehož výsledky se započítávaly do evropského šampionátu vrchařů, do slovenského mistrovství  a také do mistrovství ČR. Na start se postupně postavilo  140 jezdců včetně celé evropské špičky a tím výsledky našich jezdců v této konkurenci zaslouží velkou pozornost.

Marek Rybníček Ford Fiesta WRC na Dobšinském kopci 2018 – foto Jakub Rovný

Rybníček vybojoval vítězství  ve třídě nejsilnějších cestovních vozů E2-SH do 6500 ccm v evropském i domácím šampionátu a dvěma vyrovnanými jízdami se propracoval na osmé místo absolutního pořadí. Za tyto výsledky získal patřičný bodový zisk a ten ho vynesl v průběžném hodnocení evropského seriálu na 9. místo v kategorii 2 – závodních vozů se  62 body. V mistrovství ČR je v absolutním hodnocení na druhém místě s 78 body, ve třídě pak nasbíral 135 bodů a je suvereně na prvním místě.

František Gruntorád na trati Zámeckého vrchu MANN FILTER 2018 v Náměšťi nad Oslavou

Dalším úspěšným jezdcem, který získal body do mistrovství Evropy i domácího šampionátu, je náměšťský František Gruntorád. Ten letošní sezónu absolvuje v Auto Racing Teamu Praha s vozem Renault Clio RS ve skupině A třídy do 2000 ccm. V hodnocení evropského závodu skončil na čtvrtém místě a prozatím mu patří desátá příčka v kategorii 1 – produkčních vozů se ziskem 58 bodů. V domácím mistrovském závodě skončil na druhém místě ve třídě a v hodnocení po Dobšiné mu patří čtvrté místo ve skupině A se 34 body a ve třídě do 2000 ccm je na druhém místě se 47,5 body.

Drahoslav Šebert na trati Zámeckého vrchu MANN FILTER 2018 v Náměšťi nad Oslavou

Ve výborném světle se představil v pořadí třetí náměšťský jezdec, Drahoslav Šubert. Ten startoval s vozem Mitsubishi Lancer WRC 05 v závodě mistrovství ČR skupiny A1  třídy nad 3000 ccm. V hodnocení skupiny skončil na třetím místě,  třídu vyhrál a v průběžném pořadí  ji vede se 37,5 body.

Bohužel není vždy „posvícení“,  toto  pořekadlo platilo  o Martinu Hortovi z Lipníku u Třebíče, který se svým velmi rychlým vozem Peugeot 106 startoval ve skupině E1 H do 1600 ccm v soutěži České Trofeje. Po zdařilé výsledku z  první jízdy  měl zhruba 200 metrů po startu druhé jízdy kontakt se svodidly a jízdu nedokončil. V celkovém hodnocení České Trofeje je i přes nedokončený závod Hort na devatenáctém místě, ve třídě do 1600 ccm mu patří společně s dalším jezdcem Vysočiny, Vojtou Staňkem z Chroustova (Citroen C2), který v Dobšiné nestartoval,  šesté místo se ziskem 24 bodů.

Martin Hort před startem na Zámeckém vrchu MANN FILTER 2018 v Náměšťi nad Oslavou

Evropský šampionát bude pokračovat o tomto víkendu, 27. – 29. 7. 2018 na vrchu Limanowa v Polsku, čeští jezdci se sjedou k dalšímu klání v termínu 10. – 12. 8. 2018, kde budou v Prachaticích závodit do vrchu na Libinské sedlo.

 

Comments are closed.