Na brněnském Polygonu se rozdávaly poslední poháry sezóny seriálu Maverick Slalom Trophy 2022

Ke čtvrtému dějství letošní série závodů automobilů MAVERICK SLALOM-TROPHY 2022 se sjeli slalomáři a slalomářky  o víkendu 1. a 2. října 2022 na jeden z nejmodernějších center bezpečné jízdy v Evropě POLYGON BRNO, který je v areálu Masarykova okruhu. 43 startujících v sobotu z toho 18 z Kraje Vysočina (42 %) a v neděli 35 našich 10 (29%) a vedli si opět velmi dobře.

V nejsilnější třídě AS-E1+2000 jsme měli v sobotu trojí zastoupení. Nejlépe se umístnil ZDENĚK TRNKA (STK Okříšky RT) z Heraltic, který v absolutním hodnocení skončil dvakrát na šestém místě a k tomu si s vozem Mitsubishi Lancer EVO 6 připsal dvě druhá místa v uvedené třídě. Třetí místo si mezi dvěma jezdci – dabléry SPZ-VYSOČINA vyjel VOJTĚCH POLÁK z Cejle u Jihlavy a čtvrtý skončil RADEK HOUSKA z Jihlavy, oba startovali s Audi TT. V nedělním závodě již nestartovali. Mezi éčkaři do dvou litrů jsme měli opět zastoupení pouze v sobotu a to v podobě nejmladšího účastníka závodu, dvanáctiletého LUCASE KOŘÍNKA z Třebíče týmu AHL s Fordem Puma. Ten ve třídě dokončil závod na třetím místě a mezi juniory – Junior Trophy skončil pátý. V nejslabší třídě AS-E1 do 1400 startovali dva jezdci z Vysočiny. MICHAL KOVÁŘ  (PEMI Racing Team) z Brtnice u Jihlavy jel se Škodou Felicii 1.3 s níž v obou závodech vybojoval třetí místa. Druhým byl LUKÁŠ KREJČÍ  z opačného konce Kraje Vysočina a to Rapotic. Startoval pouze v sobotním závodě v týmu VPKmotors s Fordem Fiestou a vyjel si čtvrté místo.

Celkem šest jezdců měla Vysočina na startu nejsilnější třídy skupiny S – AS-S1 čtyřkolek nad 2000 ccm. Prvenství si v sobotním závodě vybojoval jezdec týmu AHL JIŘÍ ONDRÁČEK z Dalešic startující s Mitsubishi Lancer EVO VII, v nedělním závodě nestartoval. Úspěšně si vedl i jihlavský jezdec ADAM HAVLÍK s Toyotou Yaris GR. Po pátém místě v sobotu vybojoval v nedělním závodě  jezdec týmu TOYOTA HS AUTOMOBIL druhou příčku. Stupně vítězů neminuly po nedělním závodě ani ZDEŇKA MIROVSKÉHO z Petrovic za třetí místo. V sobotu jezdec týmu AHL  se Subaru WRX STI obsadil osmou příčku. Dalším úspěšným jezdcem týmu AHL byl v sobotu jezdec z Velké Bíteše RADIM CHALUPA s identickým vozem Subaru, který obsadil čtvrté místo, v nedělním závodě nestartoval. Šesté pořadí, to byl výsledek sobotního závodu jezdce z Bransouz LUKÁŠE DOKULILA se Seatem Leon  z TVVR Racing Teamu. Taktéž on již v neděli nestartoval. Do výčtu jezdců této třídy ještě patří JAN CAHA z Okříšek. Toho bohužel závada jeho vozu Seat Leon Cupra nepustila po první tréninkové jízdě do dalšího zápolení o slalomové body. Bohužel i to k motoristickému sportu patří. Ve třídě do dvou litrů patřila první dvě místa v obou závodech jezdcům z Vysočiny. Obě prvenství si odvezl z Polygonu PETR CAHA z Přibyslavic se Seatem Leon tdi z TVVR   racing teamu. Dvakrát druhý skončil s Nissanem Sunny JAROSLAV JANOUŠEK ze Staré Říše. Také nejslabší třídu cestovních automobilů  do 1400 ccm opanovali jezdci z Vysočiny. Dvojnásobné vítězství získal z týmu JD Motorsport z Okříšek JIŘÍ DIVIŠ na voze VW Polo.  Dvakrát druhý skončil ZDENĚK SMOLÍK z Brtnice u Jihlavy startující za STK Okříšky RT s Mitsubishi Colt.

Formulová třída AS-E2/C+1600 patřila rodinnému týmu Špačkových z Třebíče. Vítězství v obou dnech získal otec, ZDENĚK ŠPAČEK, zatímco jeho dcera JANA ŠPAČKOVÁ skončila na druhém místě a v hodnocení Dámského poháru byla v sobotu třetí a v neděli pak druhá. Oba startovali jako dableři na voze Mygale formule Ford.

Slavnostní vyhlášení celkových výsledků sezóny se uskuteční 19. listopadu v kulturním domě v Násedlovicích a už teď můžeme prozradit, že si velkou část pohárů za celosezónní snažení si jezdci odvezou právě k nám na Vysočinu.

Fotogalerie

Kompletní fotogalerii ze závodního víkendu můžete vidět na tomto odkazu : Jezdci z Vysočiny na posledním závodu ve slalomu na Polygonu v Brně ve fotografii