Mohyla míru přála jezdcům z Vysočiny

Tomáš Homola na nejvyšším stupni – Mohyla míru 2019

Úvodní podnik letošního mezinárodního seriálu Maveric Rescue Euro Cup – MZA AUTOSLALOM, se uskutečnil na trati dlouhé 2,6 km v Újezdu u Brna. Na trati vedoucí k Mohyle míru, bylo vytyčeno sedm slalomových průjezdů a každý z jezdců absolvoval dvě tréninkové jízdy a následně pak v sobotu tři a v neděli dvě závodní jízdy. Nedělní závod ovlivnilo počasí, když po odjetí zhruba poloviny startovního pole ve druhé jízdě přišel prudký déšť a nanesl na trať bahno a drobné kamínky. Jízda byla anulována a  opakovala se a třetí se již nejela.

Tomáš Homola – BMW E30 – Mohyla míru 2019

Na startovní čáru se postavilo 42 závodníků mezi nimiž byla  pětice jezdců, reprezentující jednak své kluby,  ale také Kraj Vysočina a každý z nich se postavil při vyhlašování nejlepších jezdců alespoň jedenkrát na stupně vítězů.

Skutečnou perlou závodů byl jezdec jihlavského týmu SPZ-VYSOČINA Tomáš Homola, který zvítězil jak v sobotním tak i nedělní závodě. Se svým vozem BMW E30 zajel také nejrychlejší jízdy v obou dnech, v sobotu 1:42,33 min. a v neděli pak 1:43,15 min. Vedle absolutního vítězství si připsal dvě prvenství ve skupině AS HA1 a třídě AS HA1 nad 2000 ccm a po prvním dvojzávodě má 80 bodů a je na čele absolutního pořadí stejně tak si vede i ve třídě, kde získal 40 bodů.

Kristyna Fillová – Mitsubishi Lancer EVO V – Mohyla míru 2019

Pouze v sobotním závodě startovala Kristýna Fillová ze Sudic u Náměště nad Oslavou v týmu KRTZ motorsport s vozem Mitsubishi EVO 5. Byl to pro ni jeden z testů na další závod LUQIU MOLY Mistrovství ČR v závodech do vrchu, který se pojede na přelomu května a června společně s  Mistrovstvím Evropy na slavné trati ECCE HOMO ve Šternberku. Kristýna mimo tréninkových a závodních jízd ještě absolvovala  několik testovacích  jízd. V absolutním pořadí skončila na pátém místě, když ve třetí jízdě dosáhla svého nejrychlejšího času 1:48,52 min. Stala se vítězkou skupina AS E1 a třídy AS E1 čtyřkolek nad 2000 ccm a vítězný pohár si odvezla také ze soutěže Lady Trophy, určené pro startující ženy.

Houska Roman – BMW E4 M3 – Mohyla míru 2019

Osmé a čtvrté místo v absolutním hodnocení si vyjel další jezdec jihlavského týmu SPZ- VYSOČINA, Roman Houska, startující s vozem BMW E46 M3. V sobotu zajel  nejrychlejší čas ve druhé jízdě – 1:52,58 min. a vedle sedmé absolutní pozice se dostal dvakrát na stupně vítězů, za třetí místo ve skupině AS S1 a na druhý stupeň pak ve třídě AS S1 dvoukolek nad 2000 ccm. V nedělním závodě se Houska zrychlil a hned v první jízdě se dostal pod jednu minutu padesát, když byl jeho čas 1:48,87 min. a to se odrazilo na jeho absolutním pořadí, kde se dostal na čtvrté místo. K tomu přibyla dvě  druhá místa  ve skupině AS S1 a ve třídě AS S1 dvoukolek nad 2000 ccm.

Marek Lukáš – BMW 328i – Mohyla míru 2019

Lukáš Marek ze Stonařova byl dalším úspěšným jezdcem, tentokrát v týmu Historic racing club Jihlava s vozem BMW 328i. V sobotu skončil v absolutním pořadí šestnáctý, když  nejrychlejší čas 1:56,14 min. zajel v první jízdě. Ve skupině AS S1 skončil na sedmém místě a ve třídě dvoukolek AS S1 nad 2000 ccm byl na čtvrtém místě. V nedělním závodě si hodně polepšil a to nejen časem – ten nejlepší byl 1:51,56 min. , ale odrazilo se to i na pořadí. Absolutně skončil na sedmém místě a ve skupině AS S a třídě AS S1 nad 2000 ccm si vyjel body a poháry za třetí místa.

Midrla Jaroslav – VW Buggy – Mohyla míru 2019

V sobotním závodě se představil na trati se zajímavým strojem Jaroslav Midrla z týmu Jaris motors ze Studence u Třebíče. Ten startoval v kategorii historických vozů ve skupině AS HA1 – Veterán se zajímavým vozem VW Buggy. Obsadil absolutně šestatřicáté místo a ve skupině AS HA1 – Veterán  si dojel pro druhé pořadí, když svého nejrychlejšího času 2:06,65 min. dosáhl ve třetí jízdě.