Mistrovství ČR v závodů automobilů do vrchu zveřejnilo předběžnou podobu kalendáře pro sezónu 2022. Po roční přestávce se vrací seriál na trať Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou.

Autoklub České republiky zveřejni předběžnou podobu kalendářů disciplín automobilového sportu pro sezónu 2022. Po loňské revoluci, která se moc nevyplatila, se závody automobilů do vrchu vrátily na české tratě. Proti předchozím ročníkům vypadl z kalendáře závod pořádaný při závodě ME na slovenské Dobšiné, kde se po loňském průšvihu potýkají pořadatelé s problémy a ani evropský kalendář se závodem na Slovensku nepočítá.

Mistrovství České republiky v závodech automobilů zahájí svoji další mistrovskou sezónu již začátkem dubna na trati Masarykova okruhu v Brně, kde budou účastníky čekat hned dva závody v proti směru jízdy v jeden den.  V květnu svedou jezdci hned trojnásobnou mistrovskou bitvu o poháry na trati Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou, po kterém budou následovat hned v rychlém sledu závody na vyhlášené trati  Ústecké „21“ v Ústí nad Orlicí a květnovou část mistrovství zakončí závod na trati Ecce Homo ve Šternberku, kde svedou účastníci mistrovství své boje s evropskou elitou této disciplíny  v rámci závodu Mistrovství Evropy. Dva závodní víkendy čekají na závodníky o prázdninách. Úvodní se uskuteční druhý víkend v červenci na trati Vrbenského vrchu ve Vrbně pod Pradědem, a poslední srpnový víkend se rozhoří boje o vteřinky na trati Albrechtického kopce u Lanškrouna. O poslední mistrovské body do seriálu Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu si to jezdci rozdají na trati na Ještěd u Liberce.

Při pohledu na předběžný kalendář Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu je patrné, že po roční přestávce se opět obnovila spolupráce s promotérem mezinárodního seriálu v závodech automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2020 v pořádání společných závodních víkendů. Kromě evropského závodu ve Šternberku se budou o zbývajících závodních víkendech představí na startovní čáře účastníci obou seriálů.

Nutno podotknou že se jedná o provizorní kalendář podniků a termíny jsou schválené jednotlivými pořadateli a členy samospráv na jejichž katastrálním území se mají závodní víkendy uskutečnit, stále však existuje možnost změny termínů závodů, které budou závislé na aktuální situaci opatření nařízených proti šíření nemoci Covid 19, tak jak jsme byli svědky v uplynulých dvou sezónách.

KALENDÁŘ ZÁVODŮ AUTOMOBILŮ DO VRCHU MČR 2022

společně s
3. duben 2022 Automotodrom Brno MHCC
7.- 8. květen 2022 Náměšť nad Oslavou MHCC
21. – 22. květen Ústí nad Orlicí MHCC
28  – 29. květen 2022 Ecce Homo Šternberk ME
16. – 17. červenec 2022 Vrbno pod Pradědem MHCC
20. – 21. srpen 2022 Lanškroun MHCC
8. – 9. říjen 2022 Liberec MHCC

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*