Mistrovskou sezónu závodů automobilů do vrchu zakončí víkendové závody v Divákách

Poslední, sedmý díl letošní série mezinárodních závodů automobilů do vrchu LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023 se odehraje ve dnech 8. – 10. září  2023 na 2400 metrů dlouhé trati Divácké 13. Součásti XVIII. Divácké 13 bude třetí podnik série MAVERICK SLALOM – TROPHY 2023  a závěrečný, devátý podnik  Závodů automobilů do vrchu AUTOKLUBU ČR – Česká trofej.

V pondělí 4. září byl ukončen příjem přihlášek do všech tří sérií. Devadesáti členné pole je přihlášeno do Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech. Na seznamu přihlášených nechybí téměř nikdo z předních jezdců.  Petru Türkovi již nikdo nevezme prvenství v absolutním pořadí, mezi soudobými vozy je také první s devítkovým Mitsubishi Lancerem, kde má 28bodový náskok před Jiřím Špalkem s Normou M20F.  Dalšími jezdci, kteří by měli v  Divákách bojovat o přední umístnění jsou např.  Petr Vávra s Mitsubishi Lancer EVO VIII, se Subaru Impreza Type RA Filip Krejčí, s formuli Lotus Opel Michal Melša a také rakouští jezdci Christian Ferstl s F-Tatuus Master nebo Roland Eder s VW Scirocco. Mezi jezdci s historickými automobily jsou vedle již absolutního vítěze Petra Žáčka s Audi Sport Quatrro S1, přihlášeni Michal Polehla s Hondou Civic EE9, David Šplíchal s VW Golf gti, Lukáš Strnad se Škodou 130LR nebo s další Hondou Civic 4G Michal Nečas.

Mezi 29 jezdci přihlášenými do slalomového závodu je kompletní pětice nejlepších jezdců – vedoucí Petr Türk st. s Mitsubishi Lancer EVO X, loňský vítěz slalomové série Zdeněk Trnka s dalším Mitsubishi, tentokrát šesté evoluce, s Toytou Yaris GR Radek Beránek, Tomáš Majer se Škodou Superb a Marek Stejskal s bavorákem E46 330i.

Čtrnáct jezdců obsahuje soupis k sérii České trofeje. I zde  se bude rozhodovat o pořadí na druhém a třetím místě mezi Michalem Rollem s Porschem 997 GT3 a Lukášem Štelcem s Mitsubishi Lancer EVO IX. Další neznámá je v pořadí na čtvrtém a pátém místě, a to mezi Darkem Čepičkou s Mitsubishi desáté evoluce a Václavem Dobešem se Škodou Favorit 136L

Program dvoudenních závodů se bude řídit podle stanoveného časového harmonogramu. V pátečním odpoledni bude od 17.00 hodin probíhat administrativní a technická přejímka jezdců a závodní vozů. V sobotu se od 7.45 hodin uskuteční bezpečnostní briefing a rozprava s jezdci. Start dvou tréninkových jízd započne v 8.30 hodin, první ze dvou závodních jízd bude zahájena ve 12.30 hodin. Nedělní program bude zahájen jedinou tréninkovou jízdou od 8.30 hodin, start první závodní jízdy je naplánován na 10.30 hodin. Po slavnostním zahájení ve 12.15 hodin budou následovat druhá a třetí závodní jízda. Po oba dva dny dojde v 18.00 hodin k vyhlášení nejrychlejších jezdců a předání pohárů.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*