Mezinárodní mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech zveřejnil předběžnou podobu kalendáře pro sezónu 2022.

V těchto dnech oznámil promotér mezinárodních závodů automobilů do vrchu předběžný kalendář podniků pro sezónu 2022.  Fanoušci z Kraje Vysočina se mohou těšit na dvě víkendová klání ve svém regionu a to druhý víkend v květnu na trati tradičního Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou a poslední červnový víkend zavítá seriál na trať Vírských serpentin u Bystřice nad Perštejnem.

Seriál tradičně zahájí svoji další mistrovskou sezónu již začátkem dubna na trati Masarykova okruhu v Brně, kde budou účastníky čekat hned dva závody v proti směru jízdy v jeden den.  V květnu svedou jezdci seriálu bitvu o poháry na trati Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou a po delší době zavítá startovní pole MHCC na trať vyhlášené Ústecké 21 v Ústí nad Orlicí. Červnovou část seriálu zahájí závody o prvním víkendu na trati Slováckého kopce v Násedlovicích a na Vírských serpentinách mezi Vírem a Bystřicí nad Perštejnem, si účastníci zabojují o body a poháry poslední víkend v červnu. Dva závodní víkendy čekají na závodníky o prázdninách. Úvodní se uskuteční druhý víkend v červenci na trati Vrbenského vrchu ve Vrbně pod Pradědem, a poslední srpnový víkend se rozhoří boje o vteřinky na trati Albrechtického kopce u Lanškrouna. Druhý zářiový víkend bude na programu seriálu závodní víkend na tradiční Divácké 13 v Divákách u Hustopečí. O poslední mistrovské body do seriálu MHCC 2022 si to jezdci rozdají na trati na Ještěd u Liberce. Definitivní tečku za sezonou bude druhý závod v půli října na trati Masarykova okruhu v Brně, který však bude jako volný závod, ve kterém se už nebudou rozdávat mistrovské body a bude spíše využit pro testování závodní techniky pro jezdce na další sezónu.

Při pohledu na předběžný kalendář seriálu Maverick Hill Climb Czech 2022 je patrné, že po roční přestávce se opět rýsuje spolupráce s Autoklubem ČR v pořádání společných závodních víkendů se seriálem Mistrovstvím ČR v závodech automobilů 2022. O kterých závodních víkendech se uskuteční společné závody obou seriálů se zatím může jen spekulovat a jasno bude až po zveřejnění kalendáře MČR 2022 Autoklubem ČR.

Nutno podotknou že se jedná o provizorní kalendář podniků a termíny jsou schválené jednotlivými pořadateli a členy  samospráv na jejichž katastrálním území se mají závodní víkendy uskutečnit,  stále však existuje možnost změny termínů závodů, které budou závislé na aktuální situaci opatření nařízených proti šíření nemoci Covid 19, tak jak jsme byli svědky v uplynulé sezóně.

KALENDÁŘ ZÁVODŮ AUTOMOBILŮ DO VRCHU MZAV MHCC 2022

3. duben 2022 Automotodrom Brno
7.- 8. květen 2022 Náměšť nad Oslavou
21. – 22. květen Ústí nad Orlicí
4. – 5. květen 2022 Násedlovice
25 – 26. červen 2022 Bystřice nad Perštejnem
16. – 17. červenec 2022 Vrbno pod Pradědem
20. – 21. srpen 2022 Lanškroun
10. – 11. září 2022 Diváky
8. – 9. říjen 2022 Liberec
volný závod
15. říjen 2022 Automotodrom Brno

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*