Marek Rybníček si na závěr sezóny vyzkouší rallyový speciál Škoda Fabia R5

Oblíbená exhibiční rally show „Auto show“ na okruhu Slovakiaring bude startovat již tento čtvrtek. Kromě plejády domácích mistrů volantu nebude chybět ani celá řada top jezdců z okolních zemí. Mezi které jistě patří i několikanásobný Mistr České republiky v závodech automobilů do vrchu Marek Rybníček.

Pro fanoušky motorsportu není jméno Marka Rybníčka neznáme, a přestože se bude jednat o jeho premiérový start na 10. Auto show, zkušenostní má víc než dost. Zisk šesti českých titulů v závodech automobilů do vrchu a letošní titul vícemistra Evropy ve třídě „ Siluet ‘, kde se na evropských tratích letos premiérově představil za volantem monstrózního McLarenu F1 EVO, hovoří za vše.

Pro závod na Slovakiaringu vymění Marek McLaren F1 EVO za neméně zajímavou a špičkovou Škodu Fabia R5, kde se bude za volantem střídat se slovenským matadorem Igorem Drotárem, se kterým ho spojuje kromě několikaletého přátelství i jméno hlavního partnera týmu značka Liqui Moly. Na sedadlo spolujezdce a rozpis bude Markovi číst stály Drotárův spolujezdec Imrich Ferencz

Marek Rybníček: “ S Igor Drotárem jsme dostali myšlenku, že si společně užijeme konec letošní sezóny, díky naší několikaleté spolupráci, která nás spojuje. Budeme se tak na Auto show střídat za volantem jeho Škody Fabie R5. Pro mě to bude premiéra na tomto autě. Párkrát jsem zkoušel rally a moc se mi to líbilo. Opravdu se těším, když konečně zkusím výborné auto kategorie R5. Rozhodně si nechystám potrápit přihlášenou rellyovou špičku, to je takřka nemožné.  Závod si jedu hlavně užít a trošičku si za soupeřit s kolegy ze závodu do vrchu, kterých je na tento závod přihlášeno hned několik.

Mezi 64 přihlášenými je mnoho českých a polských závodníků, pro které jsou prioritou závody do vrchu, ale samozřejmě i mistrů v rally. V pátek 22.11. na závodníky čeká trojice stejných rychlostních zkoušek o délce více jak 11 km, které povedou po obslužních cestách okolo závodní dráhy na Slovakiaringu.

Zdroj : Martin Trunkler

Foto : Josef Pisch

Comments are closed.