Komárek s Rybníčkem vezou z evropského závodu ve Šternberku plno pohárů.

David Komárek s Markem Rybníčkem a jejich trofeje se závodů.7800 metrů dlouhá trať, s pro vrchaře posvátným názvem Ecce Homo, přivábila i letos  sestavu Liqui Moly Racing Teamu včetně Davida Komárka a Marka Rybníčka. Tradičně se totiž jel na Ecce Homo ve Šternberku závod započítávaný do mistrovství Evropy (ME) a samozřejmě do českého šampionátu (MČR). Liqui Moly Racing Team se soustředil na oba z vypsaných šampionátů, kde si především chtěl změřit svoji rychlost v porovnání s evropskou špičkou. Startovní listina nabitá zvučnými jmény slibovala, že se letos bude konat velký závod a také tomu tak bylo. Aby nebyl průběh závodu snadný rozdělil závodní den na dvě zcela rozdílné části vydatný déšť.

David Komárek na trati závodu ve Šternberku.

Ve Šternberku nesl nejvýše „vlajku“ Liqui Moly Racing při letošním ročníku závodu David Komárek, budeme-li posuzovat absolutní výsledkové pořadí. Se svým prototypem Norma M20FC Komvet EVO vévodí dosavadnímu průběhu českého mistrovství a ve Šternberku tuto roli chtěl potvrdit. Se svým prototypem již v tréninku navázal na dobré časy z předchozích let a dvojím pokořením magické tříminutové hranice si řekl o pozornost. David se na Ecce Homo výrazně těšil, s Normou v letošním roce výrazně zrychlil a právě ve Šternberku si tento posun mohl ověřit: „Sice je moje účast ve Šternberku kvůli mistrovství ČR, ale samozřejmě budu sledovat i srovnání s jezdci ME. Loni jsem si posunul ve Šternberku své osobní maximum, nyní doufám, že navážu na trend a opět zkrátím čas svého pobytu na měřeném úseku,“ uvedl David. Do nedělního závodu vstupoval David s velkým odhodláním. Ještě na suché trati se mu podařilo zdolat trať v čase 2:57,45, nebyl to sice jeho nejrychlejší výkon, ale i tak byl spokojený. Průběžné třetí místo v hodnocení českého mistrovství a druhé v hodnocení skupiny E2-SC nebylo špatné.

Ve druhé jízdě se ovšem musel, stejně jako zbytek startovního pole, vypořádat s vodou na trati, která byla nepravidelně rozmístěna v zalesněných částech tratě. „Pro druhý závod bylo nesmírně těžké zvolit správné tempo a zvolit správně obutí. Neustále hrozil déšť a velká část tratě nestačila po prudké přeháňce oschnout. Byla to loterie, které nám ovšem naštěstí vyšla,“ radoval se po závodě David Komárek. Svojí druhou jízdu „hop nebo trop“ zvládl ve čtvrtém nejrychlejším čase mezi sportovními prototypy a i díky chybám soupeřů se posunul ze třetího místa na první v rámci absolutního hodnocení českého mistrovství a stal se tak nejúspěšnějším Čechem celého závodu. Výborný výkon ze druhé jízdy Davida navíc posunul na konečné čtvrté absolutní místo v rámci mistrovství Evropy za italské trio Faggioli, Merli a Macario.

Marek Rybníček na trati ve Šternberku.

Z pódiového umístění ve Šternberku se mohl radovat společně s Davidem Komárkem i Marek Rybníček. Ford Fiesta WRC si od začátku sezóny velmi pochvaloval, v každém odjetém závodě byl rychlejší a stejné plány měl i pro šternberský závod. Síla a výkon jeho speciálu s pohonem 4×4 mu vynesla pomyslný post nejrychleji akcelerujícího vozu startovního pole, který prozradil mezičas umístěný 20 metrů za startem. Svoji rychlost na celé délce Ecce Homo letos proměnil ve třetí místo ve skupině E2-SH a získal tedy bronz: „Šílený závod! Ranní úvodní jízda závodu byla opravdu ve velkém tempu. Faggioli zajel nový rekord a stejně tak se dařilo klukům v naší skupině. Dan i Vladimír zajeli úžasné časy, kterým jsem nedokázal konkurovat. Ecce Homo vyhovuje spíše jejich koncepci vozů, a já jsem zajel, co mi dovolila moje Fiesta. Závěrečná jízda se pak jela za obtížných podmínek a i ty se mi podařilo zvládnout a udržet třetí místo ve skupině. I letos byla ve Šternberku skvělá atmosféra, při níž se před českým publikem úžasně závodilo a tradičně si celý tým Liqui Moly tento víkend užil na maximum.“

foto : Lukáš Cholasta

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*