Kam budou směřovat české závody automobilů do vrchu v příští sezóně 2022. Uvidíme na Zámeckém vrchu opět Mistrovství ČR ?

Po nepříliš „ povedené “ sezóně Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu 2021, zřejmě přijdou opět změny. Letošní vedení kopcové komise, proti zažitým zvyklostem rozhodlo uspořádat šampionát samostatně bez přidružených seriálů , respektive pouze s Mistrovstvím Slovenska a závodů v rámci seriálu Mistrovství Evropy na tratích v Dobšiné a Šternberku. Po zrušení závodu na Pezinské Babě a na poslední chvíli zrušené Ústecké 21 dokonce hrozilo i to že se v letošní sezóně ani neodjedou požadované čtyři závody pro vyhlášení výsledků celé sezóny, což se nakonec díky pořádání posledního dvojzávodu na Jankovom vršku nestalo.

     

V průběhu letošní sezóny MČR bylo v průběhu pěti odjetých závodů (2x víkendové závody ve Šternberku a Jankovom vršku a závodu při ME ve Šternberku) bylo klasifikováno 59 jezdců, ale z toho pouze 26 jezdců s českou licencí !!!!  V České trofeji se na start závodů postavilo 31. jezdců.  Jen pro zajímavost v loňské sezóně MHHC bylo klasifikováno ve čtrnácti závodech sezóny více jak 250. jezdců.

Po těchto patáliích se poměrně bez velkých pompézností, vzdal své funkce předseda komise vrchů a vedení disciplíny předal na přechodnou dobu, do zvolení nové komise závodů automobilů do vrchu, řídícímu výboru Autoklubu ČR , který předminulý týden inicioval  v klubovém domě Autoklubu ČR jednání několika členů řídícího výboru AČR s nově navrženými členy Komise závodů do vrchu, současným pořadatelem podniků Maverick Hill Climb Czech, Alešem Gänsdorferem  a dalšími hosty.

 

Hlavním cílem jednání bylo navázání opětovné vzájemné spolupráce při pořádání Mistrovství republiky v závodech automobilů do vrchu, příprava kalendáře pro rok 2022 a sjednocení sportovních a technických pravidel obou seriálů.

Předběžně navržený kalendář počítá s uspořádáním osmi podniků Mistrovství České republiky, při kterých se uskuteční současně Maverick Hill Climb Czech série (MHCC) a Česká Trofej. Tři další podniky jsou plánovány pouze pro sérii MHCC a jeden podnik bude pravděpodobně vypsán jako volný.

Závody série MHCC budou zařazeny do kalendáře AČR, což přivítají zejména licencovaní jezdci, kteří tak mohou startovat i v této sérii, a nemusí se obávat restrikcí ohledně jejich startů v seriálu Maverick Hill Climb Czech, tak jak jim bylo vyhrožováno v uplynulé sezóně Plánovaným sjednocením pravidel s Českou trofejí se jezdci MHCC mohou naopak zúčastnit i podniků vypsaných jako Mistrovství republiky.

GMS Hill Climb Race Car Show Automotodrom Brno – Rybníček Marek – KTM X-BOW GTX – E1+3000 2WD 

Posledním bodem setkání byl návrh členů nové Komise závodů do vrchu. Předsedou byl navržen Jan Koudelka, místopředsedou Miroslav Smolík. Dalšími navrženými jsou promotér MHHC Aleš Gärnsdorfer, Jiří Venuš, Zdeněk Kmínek a Petr Vítek.

O tom, kam se vydají závodníci na českých tratích závodit v rámci Mistrovství ČR republiky v závodech automobilů do vrchu nebo Maverick Hill Climb Czech si musíme ještě chvíli počkat, až nám nová kopcová komise i s promotérem Maverick Hill Climb Czech představí předběžný kalendář závodů pro sezónu 2022. Již teď se však díky zveřejněným indiciím zdá že po roční „ nucené“ přestávce by se mohlo do Náměště nad Oslavou vrátit na trať Zámeckého vrchu startovní  pole Mistrovství ČR.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*