Jiří Hybášek dvojnásobným vítězem slalomové trofeje na 3. Vírských serpentínách.

Součásti závodů 3. Vírských serpentin byl i mezinárodní závod automobilů do vrchu MRS – TROPHY 2020. Jednalo se o letošní druhý víkendový podnik, který přilákal na start 35 jezdců z nichž bylo 8 z našeho Kraje Vysočina.

Jiří Hybášek na Mitsubishi Lancer EVO ovládl závod Slalom trophy na 3. Vírských serpentínách.

Suverénem obou závodů  byl další jezdec z Okříšek, Jiří Hybášek startující v týmu Komvet racing s Mitsubishi Lancer EVO 9. Byl to jeho letošní první start a  na své konto si připsal 80 bodů do absolutního pořadí v němž je na šestém místě a za dvě prvenství ve třídě AS-S1 čtyřkolek nad 2000 ccm získal 40 bodů a je vedoucím jezdcem. Ve stejné třídě startoval další jezdec Komvet racingu, Jiří Ondráček z Dalešic  startující se sedmičkovým Mitsbusihi Lancerem. V sobotu skončil v absolutním pořadí devátý, v neděli si polepšil a skončil šestý a za tyto výsledky získal  46 bodů a je průběžně na dvanáctém místě. Ve třídě skončil dvakrát druhý a připsal si 30 bodů a patří mu druhé místo.

František Gruntorád se Škodou Octavia RS na 3. Vírských serpentinách závodil v obou vrchařských seriálech.

Další body získal  náměšťský jezdec František Gruntorád s vozem Škoda Octavia RS, startující ve třídě AS-S1 nad 2000 ccm dvoukolek. V sobotním závodě skončil osmý celkově, v neděli to bohužel bylo až osmnácté místo. Přesto je Gruntorád na jedenáctém místě se 47 body a ve třídě skončil druhý a třetí a celkově mu patří druhé místo s 51 body.

Jihlavský Radek Houska startoval ve Víru na voze Audi TT

Jihlavský Radek Houska, mladší bratr Romana Housky loňského třetího slalomáře, vyrazil letos s vozem Audi TT mezi slalomové brány a v sobotním závodě si hned připsal čtyři body za sedmnácté místo. Ve třídě dvoukolek AS-S1 nad 2000 ccm skončil na třetím a čtvrtém místě a celkově je pátý se 22 body. V obou závodech si připsali body  jezdci třebíčského týmu Skalda Racing, startující ve třídě AS-S1 do 1600 ccm. Zdeněk Podpěra s vozem Citroen C2 Vts z Náměště nad Oslavou, si po dvou vítězstvích na brněnském Polygonu tentokrát připsal body za dvě druhá místa a celkově jich má 70 a je na čele.

Zdeněk Podpěra vybojoval ze svojí týmovou kolegyní ze Skalda Racing Teamu Lenkou Hrubanovou obsadili v nedělním závodě slalomové trofeje 2. a 3. místo ve třídě S1 do 1600ccm

Druhou byla Lenka Hrubanová z Třebíče, startující s Peugeotem 206cc, která  byla tentokrát dvakrát třetí a po čtyřech závodech má 54 bodů a ve třídě je druhá. Stejné umístění ji patří v Dámském poháru, kde v sobotním závodě slavila své historické prvenství,  v neděli dojela  druhá a  má 51 bodů. Dalším dva jezdci z Vysočiny si body připsali pouze za sobotní výkony.

Zdeněk Trnka – Mitsubishi Lancer EVO VI na 3. Vírských serpentinách 2020

Zdeněk Trnka z STK Okříšky RT s vozem Mitsubishi EVO VI si vyjel dvanácté místo absolutně, získal 14 bodů a je dvacátý pátý, třetí byl ve třídě AS-S1 čtyřkolek nad 2000 ccm. ¨V neděli chtěl pokračovat v úspěšně nastoupené cestě, ale bohužel problémy s vozem již v tréninku ukončily jeho snažení. Ve třídě je třetí se 12 body. Ve stejné třídě se představil v sobotním závodě Radim Chalupa z Velké Bíteše s vozem Subaru WRX STi. V absolutním pořadí skončil na třináctém místě a patří mu celkově dvacáté sedmé místo se 12 body.  Ve třídě si dojel pro 10 bodů za čtvrté místo a celkově je také na čtvrtém místě.

Seriál mezinárodních závodů automobilů Maverick Rescue MRS – TROPHY 2020 bude pokračovat na trati do vrchu v Násedlovicích u Kyjova 25. a 26. července 2020.

foto Jiří Navrkal – Motor Vysočiny

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*