Jezdci z Vysočiny zářili na domácím závodě na Vírských serpentinách.

Čtvrtým podnikem pokračovala letošní série Mezinárodních závodů automobilů do vrchu – LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023, součásti dvoudenních závodů byl i volný závod v auto slalomové mezinárodní sérii MAVERICK SLALOM-TROPHY 2023 a AUTOKLUB Česká trofej. Závodilo se na trati dlouhé 2,9 km se startem za obcí Vír a cílem před Bystřicí nad Pernštejnem. Nad závodem VI. Vírské serpentiny převzal záštitu Kraj Vysočina.

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-34-Fillová-Kristýna-Mitsubishi-EVO-Komvet-E12000-4WD

LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH – SOUDOBÉ AUTOMOBILY

Výsledky sobotního závodu v absolutním pořadí a mezi soudobými automobily, se zapsaly do historie závodů automobilů do vrchu v České republice. Po skončení závodu vystoupila na nejvyšší stupeň jezdkyně KRTZ motorsport-KOMVET racing, KRISTÝNA FILLOVÁ ze Sudic u Náměště nad Oslavou. Byl to výsledek několikaleté spolupráce s týmem KOMVET racing Davida Komárka z Okříšek na Třebíčsku. V nedělním závodě si dojela pro druhé místo v absolutním pořadí a mezi soudobými vozy. V celkovém hodnocení má na svém kontě 75 bodů a patří jí jedenácté místo, v soudobých automobilech je na děleném druhém místě se 40 body. S vozem Mitsubishi Lancer EVO Komvet byla dvakrát nejrychlejší ve třídě E1+2000/4WD a se 40 body je opět na děleném druhém místě. Prvenství v nedělním závodě a třetí pořadí v sobotu, to byly výsledky brněnského jezdce startujícího v barvách Komvet racingu, JIŘÍHO ŠPALKA s vozem Norma M20F. V absolutním pořadí má 214 bodů a je druhý, mezi soudobými vozy mu patří vedoucí pozice s 94 body. Dvě prvenství si připsal ve třídě E2/SC+2000, celkem má 110 bodů a je na prvním místě.

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-74-Kaňka-Jiří-Subaru-Impreza-WRX-STi-S12000-4WD

TŘÍDA S1+2000/4WD

V této třídě měl Kraj Vysočina zastoupení ve třech jezdcích. Nejlépe si vedl JIŘÍ KAŇKA startující s vozem Subaru Impreza. Domácí jezdec ze Zlatkova u Bystřice nad Pernštejnem týmu JK Garage Racing, skončil mezi soudobými vozy v sobotu na krásném devátém místě, v neděli byl patnáctý, má 12 bodů a je na třiatřicátém místě. Ve třídě byl třetí a pátý, zde má 46 bodů a patří mu čtvrtá pozice. S Mitsubishi Lancer EVO 9 startoval JIŘÍ VALLA z Velkého Meziříčí a vyjel si dvanácté a čtrnácté místo absolutně, ve třídě byl v obou závodech čtvrtý a má 20 bodů a deváté místo. Ve třídě pátý a šestý skončil ZDENĚK TRNKA z Okříšek, který startoval za KOMVET racing – STK Okříšky s Mitsubishi EVO VI. Celkově mu patří ve třídě páté místo se 36 body.

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-29-Gruntorád-František-Škoda-Octavia-Cup-S12000-2WD

TŘÍDA S1+2000/2WD

Zde startovali dva jezdci z Náměště nad Oslavou, dabléři na voze Škoda Octavia RS, FRANTIŠEK GRUNTORÁD a JIŘÍ BORKOVEC. Faňa si dojel v obou závodech pro druhé místo a v celkovém hodnocení má 100 bodů a je první. Jirka byl dvakrát třetí, celkově nasbíral 48 bodů a je na čtvrtém místě.

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-05-Kašpar-Vilém-Škoda-Fabia-TDi-S1-2000

TŘÍDA S1-2000

V této třídě dlouhodobě kraluje a opět obhajuje loňského prvenství VILÉM KAŠPAR, z týmu VPKmotors z Rapotic na Třebíčsku se Škodou Fabii RS si v sobotu vyjel parádní umístnění v celkovém hodnocení mezi soudobými vozy. Skončil na šestém místě, v neděli pak dojel jedenáctý. V průběžném stavu je osmnáctý s desetí body. Ve třídě nemá konkurenta, opět dvakrát vyhrál a se 115 body je včele pořadí. Jeho týmový kolega TOMÁŠ BRŮŽA, ze Zastávky u Brna, taktéž se Škodou Fabii RS, v sobotu skončil na stupních vítězů za třetí místo, v neděli si o stupínek pohoršil. Celkově je ve třídě šestý s 32 body. Třetím naším jezdcem byl JIŘÍ PAPOUŠEK z týmu PBmotorsport s vozem Mazda 3. Ten startoval pouze v sobotním závodě, kde se umístnil na čtvrtém místě. Ve třídě je devátý s 22 body.

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-14-Nováček-Miloš-Honda-Civic-S1-1600

TŘÍDA S1-1600

Čtyři soutěžící z našeho kraje se postavili na start v této objemové třídě. Vítězství z obou závodů třídy si z Víru odvezl MILOŠ NOVÁČEK ze Lhánic na Třebíčsku.  Startoval v týmu MN Japan racing s Hondou Civic vti, má celkem 80 bodů a je vedoucím jezdcem. Úspěšně si vedl i LUKÁŠ HERALECKÝ z týmu Jdm Honda. Ten si připsal na své konto body za sobotní páté a v neděli třetí místo, startoval s vozem Honda Civic ek4.  Ve třídě je průběžně na třetím místě s 59 body. Po delší odmlce se ve Víru představila partnerská dvojice z Kněžic na Jihlavsku, JANA KAZDOVÁ a JOSEF DOHNAL z týmu DOHNAL MOTORSPORT s vozem Citroen C2. V sobotním závodě startovala Jana Kazdová a za sedmé místo si připsala 4 body a je na čtrnáctém místě. V neděli ji nahradil Josef Dohnal, který obsadil čtvrté místo a celkově je dvanáctý s 10 body.

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-68-Tiričík-Ondřej-Peugeot-206-E1-1600

TŘÍDA E1-1600

V této třídě jsme měli pouze jediné zastoupení a to v domácím jezdci z Víru ONDŘEJI TURIČÍKOVI, s vozem Peugeot 206. Ten se představil ve výborné formě a na domácí trati si ve třídě vyjel v obou závodech třetí místo. A vzhledem k tomu, že bodoval v předcházejících podnicích má 86 bodů a patří mu druhá příčka ve třídě.

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-59-Podpěra-Zdeněk-Honda-Civic-VT1-E1-1400

TŘÍDA E1-1400

Tři jezdci z našeho regionu startovali v této nejslabší třídě. Dva byli z třebíčského týmu Skalda Racing, DAVID ORAVEC a ZDENĚK PODPĚRA. Se Škodou Fabia dojel na čtvrtém a šestém místě David Oravec a celkově má 44 bodů a patří mu průběžné šesté místo. Zdeňku Podpěrovi patřila v sobotu bronzová pozice, v neděli skončil pátý a jeho účet je 45 bodů a je na čtvrtém místě, startoval s Hondou Civic. Dvě sedmá místa si vyjel jezdec rapotického týmu VPKmotors MIROSLAV KALIŠ z Ivančic na Škodě 110R. Jeho celkový zisk je 11 bodů a patří mu dvanácté místo.

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-31-Špačková-Jana-Formule-Ford-Mygale-E2-SS-2000

TŘÍDA E2/SS-2000

Ve Víru v této formulové třídě startovali členové rodinného týmu z Třebíče, otec ZDENĚK a dcera JANA ŠPAČKOVI s Formuli Ford Mygale 98. Zdeněk Špaček si vyjel v obou závodech druhá místa a stejné umístění má celkově se ziskem 98 bodů. Jana Špačková se postavila na start jen v nedělním závodě, kde získala třetí místo. Ve třídě je prozatím také třetí s 57 body.  

 

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-07-Polehla-Michal-Honda-Civic-EE9-HA1-2000

LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH – HISTORICKÉ AUTOMOBILY

Mezi patnácti startujícími jezdci s historickými automobily, měli v sobotu v počtu devíti a v neděli sedmi jezdců převahu jezdci z  Vysočiny.

TŘÍDA HA1-2000

Nejlepšího umístění v obou závodech dosáhl MICHAL POLEHLA z rapotického týmu Japan Racing. S vozem Honda Civic EE9 si dojel dvakrát pro druhé místo absolutně, kde mu patří třetí příčka s 82 body. Třídu dvakrát vyhrál a je celkově první se 120 body. Hned o příčku níže se umístnil dvakrát DAVID ŠPLÍCHAL z Bohušic u Jaroměřic nad Rokytnou. S voze VW Golf gti získal 59 bodů a je čtvrtý. Ve třídě získal body za dvě druhá místa a stejné umístnění mu patří celkově se ziskem 100 bodů. V této třídě startovali ještě dva jezdci HRT racing teamu z Jihlavy a to TOMÁŠ KARPÍŠEK a LUKÁŠ KRÁLÍK. Prvně jmenovaný jel na voze VW Scirocco a v sobotu skončil absolutně dvanáctý, v neděli si vyjel krásné páté místo. Na kontě má 8 bodů a je čtrnáctý. Ve třídě byl šestý a třetí, patří mu osmá pozice s 18 body. Také Lukáš Králík startoval s VW, ale Golfem mk2 GTI. Ten si absolutně dojel pro jedenácté a osmé místo a se3 body je dvacátý. Ve třídě byl pátý a čtvrtý a celkově má 42 bodů a je na pátém místě.

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-30-Nečas-Michal-Honda-Civic-HA1-1400.

TŘÍDA HA 1-1400

V této třídě se mělo představit celkem pět soutěžících z našeho kraje, nakonec to však byli pouze tří. Dvakrát čtvrtý skončil absolutně MICHAL NEČAS z Troubska u Brna, který letos startuje za rapotický MN Japan racing s Hondou Civic4G. V průběžném hodnocení mu patří šestá příčka se ziskem 42 bodů. Třídu dvakrát vyhrál a se 132 body je vedoucím jezdcem. Se Škodou Favorit se představili sourozenci ALICE a PATRIK RYBNÍČKOVI z Náměště nad Oslavou. Ti startovali jako dabléři v týmu svého otce, Martina Rybníčka. Alice skončila absolutně na třináctém a dvanáctém místě, ve třídě si vybojovala body za dvě čtvrtá místa. Celkově má 34 bodů a je čtvrtá. Bratr Patrik v sobotu závod nedokončil  a tak byl spokojený z nedělního jedenáctého místa absolutně a za stupně vítězů, kam se postavil jako třetí nejrychlejší. Ve třídě zatím získal 32 bodů a je pátý. Smolaři tohoto závodu byla další dablérská dvojice a to MILAN ZELENÝ A JOSEF KRUŽÍK. Dvojice z Jihlavska se Škodou 130 LR odjela tréninkové jízdy úvodního závodu, ale Milan Zelený nedokončil první závodní jízdu a bohužel pro oba dva jezdce závody ve Víru skončili.

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-48-Kazdová-Jana-Citroen-C2-VTS-S1-1600

LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH – LADY TROPHY

V Dámském poháru bodovaly čtyři ženy z Vysočiny. Dvě vítězství získal KRISTÝNA FILLOVÁ, která je se 40 body na celkovém čtvrtém místě. JANA ŠPAČKOVÁ, jak bylo konstatována v úvodní části zprávy, startovala pouze v neděli, kde skončila na druhém místě a se ziskem 73 bodů si udržela průběžnou vedoucí pozici. Body za sobotní páté a nedělní čtvrté místo si připsala ALICE RYBNÍČKOVÁ a se 32 body je šestá. V sobotním závodě si dojela pro 6 bodů JANA KAZDOVÁ, té patří třinácté pořadí.

 

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-62-Rybníčková-Alice-Škoda-Favorit-HA1-1400

LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH – JUNIOR TROPHY

Tady jsme měli jediné „želízko v ohni“ a tím byla ALICE RYBNÍČKOVÁ. V sobotu skončila těsně na čtvrtém místě, v neděli poprvé ve své krátké závodnické kariéře ochutnala stupně vítězů za třetí místo. V celkovém hodnocení Juniorského poháru je se 32 body na sedmém místě.

A kde budou bojovat jezdci v MHCC. O první červencové sobotě, tj.  1. se utkají na trati 25. SLOVÁCKÉHO KOPCE v Násedlovicích u Kyjova, kde se pojede volný závod.

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-53-Melichar-Libor-Peugeot-205-GTi-AS-E1-2000.

MEZINÁRODNÍ VOLNÝ ZAV MAVERICK SLALOM – TROPHY

V sobotním volném závodě si vyzkoušelo své slalomářské umění 18, v neděli pak 14 jezdců. Po oba dva dny byli mezi nimi dva zástupci z našeho Kraje Vysočina. Oba si vedli dobře, když ostřílený JAROSLAV JANOUŠEK ze Staré Říše na Jihlavsku skončil absolutně na šestém místě v neděli pak byl sedmý. S Nissanem Sunny si dojel po oba dva dny pro vítězství ve třídě AS-S1-2000. Druhým úspěšným jezdcem byl LIBOR MELICHAR z Petrůvek na Třebíčsku. Ten si dojel v absolutním hodnocení pro devátou a osmou příčku. S Peugeotem 205 získal dvě prvenství ve třídě AS-E1-2000.

Slalomáři se utkají o mistrovské body v sobotu 1. července 2023 na trati 25. SLOVÁCKÉHO KOPCE  v Násedlovicích u Kyjova.

Vírské-serpentiny-17-18.6.203-01-Komárek-David-Mitsubishi-Lancer-EVO-VI-E1H2000

AUTOKLUB ČESKÁ TROFEJ V ZÁVODECH AUTOMOBILŮ DO VRCHU 2023

Dvanáct soutěžících měla po oba dva dny série AUTOKLUB Česká trofej. Poháry za sobotní první a nedělní druhé absolutní pořadí se po zásluze odvážely z Víru do Okříšek. Tato umístnění získal DAVID KOMÁREK, který startoval v barvách KRTZ motorsport tentokrát na Mitsubishi Lancer EVO VI a s celkovým ziskem 43 bodů je na desátém místě.

Série AUTOKLUB Česká trofej bude pokračovat na X. Vrbenském vrchu ve Vrbně pod Pradědem ve dnech 15.a 16. července 2023.


Výběr z fotogalerie

Kompletní fotogalerie na tomto odkazu : Vírské serpentiny 2023 z pohledu jezdců z Vysočiny ve fotografii

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*