Jezdci z Vysočiny si odvezli plno pohárů z prvních závodů vrchařské sezóny.

V sobotu byla zahájena letošní vrchařská sezóna na Masarykově okruhu v Brně, kde se konal první dvojzávod s názvem GMS Hillclimb Prolog 2018. Na start závodu se postavila téměř stovka závodníků a nechyběli mezi nimi ani zástupci Kraje Vysočina.

V mistrovském závodě započítávaného do Mistrovství České republiky a České trofeje se představila pětice jezdců v čele s loňským absolutním Mistrem ČR v závodech do vrchů Davidem Komárkem na Normě M20FC EVO  a jeho týmovým kolegou Markem Rybníčkem, který svoji závodní Fiestu WRC EVO oblékl do nových bojových barev. V kategorii placek se premiérově  za volantem Normy M20 představil pelhřimovský Milan Svoboda a za volantem Renaultu Clio RS náměšťský František Gruntorád . Mezi historiky reprezentoval náš kra,j žďárský Lubomír Doležal na formuli MTX 1-06.

To v mezinárodním pohárovém závodě Maverick Rescue Euro Cup měl kraj Vysočina početnější zastoupení v podobě hned jedenáctky jezdců. Hned čtveřici jezdců nasadil třebíčský Skalda Racing, kde se za volantem týmové Fábie střídali David Oravec a Milan Strosz a na Hondě Civic se představili Roman Karbaš a Zdeněk Podpěra. Pod hlavičkou VPS Motors startovala trojice jezdců v čele s Vilémem Kašparem a Filip Caklem na Škodě Fabii TDi a trio doplnil Dan Porazil na Hondě Civic VTi. Premiéru mezi vrchaři si v Brně odbyl Tomáš Homola startující za tým SPZ Vysočina na týmovém BMW E30 a další jihlavský tým, tentokrát CoraHB Historic Racing Club Jihlava, reprezentoval Pavel Vratil, který startoval mezi historiky na Opelu Kadet GSi . Nástrahy brněnského okruhu si vyzkoušel i Zdeněk Mirovský na Škodě Felicii a posledním zástupcem, respektive zástupkyní, byla za volantem Mitsubishi Lancer EVO Krystina Fillová z týmu Liqui Moly Racing Team.

Jezdci z kraje Vysočina patřili mezi nejpočetnější skupinu jezdců a dali o sobě pořádně vědět. David Komárek byl dvakrát třetím nejrychlejším jezdcem v absolutní klasifikaci. Marek Rybníček v jednom závodě opanoval klasifikaci cestovních vozů  a ve druhém skončil těsně druhý. I ostatní závodníci z Kraje Vysočina  zajeli krásné výsledky, za které si po zásluze odvezli z Brna plno pohárů, ale o tom více v podrobnějších reportážích , které připravujeme.

Comments are closed.