Jezdci z Vysočiny se chystají na Zámecký vrch 2022

Jenom hodiny scházejí do startu letošního 41. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2022 v Náměšti nad Oslavou. Ten se pojede o nadcházejícím víkendu a v jeho rámci se uskuteční dva samostatné závody. Autoklub Mistrovství ČR v závodech do vrchu soudobých a historických automobilů a dále pak Česká Trofej. Tím druhým bude mezinárodní závod automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech. V obou se představí jezdci z Vysočiny. Jistě bude dobře nahlédnou do seznamu přihlášených a zjistit, kteří jezdci z Vysočiny jsou v nich uvedeni.

AUTOKLUB MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

Mezi šedesátkou přihlášených jezdců najdeme pět jezdců z Vysočiny. K favoritům v absolutním pořadí a Skupiny 2 bude patřit domácí, náměšťský jezdec Marek Rybníček, jenž je přihlášen s vozem KTM X-BOW GTX. Dalším jezdcem se soudobým vozem je Petr Dlouhý z Ledče nad Sázavou. Ten letos startuje s vozem Radical SR 4. Další dva jezdci jsou zaevidování  v kategorii historiků. Jaroslav Prášek z Kynice na Havlíčkobrodsku se bude prezentovat se  Chevronem  B42 F2, druhým bude Lubomír Doležal ze Žďáru nad Sázavou s formuli MTX 1-06 B. Mezi třiadvaceti přihlášnými do České Trofeje najdeme Martina Horta z Lipníku u Hrotovic s vozem Peugeot 106.

MAVERICK HILL CLIMB CZECH

O  palmu absolutních vítězů budou zcela určitě bojovat loňský vítěz Jiří Špalek s Normou M20F EVO Komvet a druhý v pořadí David Komárek s McF1 EVO Komvet, oba z okříšského KOMVET racingu, startující ve skupině E.  V té je přihlášena nejrychlejší žena MHCC, Kristýna Fillová ze Sudic u Náměště nad Oslavou se čtyřkolkou  Mitsubishi EVO Komvet. Ve stejné třídě bude na startu další jezdec Komvet racingu, okříšský Milan Motálek s pětkovou evoluci Mitsubishi. Ve třídě E1-1600 je evidován Bohuslav Krejčí z Humpolce se Škodou Rapid 130RH. V nejslabších éčkách do 1400 ccm jsou dva jezdci z Vysočiny a to David Oravec z Třebíče se Škodou Fabia a Jakub Lavický s Fiatem 126 z Velkého Meziříčí. S Formuli Ford Mygale bude startovat třebíčský jezdec Zdeněk Špaček ve třídě E2/SS-2000.

Celkem třináct jezdců je z našeho kraje přihlášeno v několika objemových třídách skupiny S. Se čtyřkolkou  Mitsubishi EVO IX  nad 2000 ccm je přihlášen Lukáš Padrta týmu KOMVET Racing. Nejpočetnější zastoupení máme ve třídě nad 2000 ccm dvoukolek. Jedná se o dvě dablérské dvojice, domácí František GruntorádJiřím Borkovcem se Škodou Octavii RS a jihlavskou dvojici týmu SPZ-Vysočina, Radek HouskaVojtěchem Polákem s Audi TT. Dalšími dvěma v této třídě jsou Radek Hury z Velkého Beranova s Fordem Focusem ST a Zdeněk Trnka z Heraltic s Mitsubishi EVO VI. Čtyři jezdce máme ve třídě do 2000 ccm a to Viléma Kašpara a Tomáše Brůžu z týmu VPKmotor, oba pojedou se Škodami Fabiemi RS. S Peugeotem 206 GT bude startovat Tomáš Kostelecký z Třebíče. Tím čtvrtým je Radomír Fňukal z Dalešic s Hodou Civic. Ve slabší třídě do 1600 ccm je přihlášena dablérská dvojice z Kněžic, Jana Kazdová a Josef Dohnal s vozem Citroen C2.

Sedm jezdců z Vysočiny bude startovat v kategorii historických vozů. Největším favoritem na přední umístění bude jihlavský jezdec Tomáš Homola s BMW E30, který bude startovat ve třídě HA1 nad 2000 ccm. Do dvou litrů jsou přihlášeni dva, David Šplíchal s VW Golf GTi z Bohušic u Jaroměřic nad Rokytnou a Michal Polehla z Rapotic s Hodou Civic Ee9. Dablérská dvojice z Historic Racing Clubu Jihlava, Milan Zelený a Josef Kružík pojedou s osvědčenou Škodou 130LR.  Třetím bude Miloš Nováček z Rapotic s Hondou Civic 4e. Mezi historickými formulovými vozy se postaví na start Radek Kostelecký z Třebíče s Fordem Van Diemen.

Toto je přehled všech přihlášených jezdců z našeho Kraje Vysočina na víkendové závody Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou. Přijeďte v co nejhojnějším počtu sledovat výborné výkony všech jezdců a hlavně fandit našim, vysočinským.

 

Více informací na oficiální stránce závodu : www.zamecky-vrch.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*