Jezdci z Vysočiny se chystají na domácí Zámecký vrch 2024

Jen hodiny nás dělí od zahájení 43. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2024 v Náměšti nad Oslavou. Bude se jednat o druhý podnik letošní série LIQUI MOLY Mistrovství ČR automobilů do vrchu, AUTOKLUB Mistrovství ČR do vrchu historických automobilů a Česká Trofej v závodech automobilů do vrchu. Druhou sérií budou mezinárodní závody automobilů do vrchu LIQUI MOLY MAVERICK HIL CLIMB CZECH 2024. Úderem půlnoci z prvního a druhého května bylo ukončeno přijímání přihlášek do obou sérií.

V Mistrovství ČR všech tří kategorií figurovalo na seznamu celkem 67 přihlášených, z toho z Vysočiny rovná desítka, v sérii MHCC pak to bylo dokonce 97 jezdců, z nichž je více jak dvacítka z našeho Kraje Vysočina. Bohužel vzhledem k zajištění propustnosti tratě a dodržování časového harmonogramu bude do závodu místo jen pro prvních šedesát jezdců podle registrace do závodu, čímž se snížila kvóta pro jezdce z Vysočiny na sedmnáct.

Pojďme se podívat kdo z Vysočinských jezdců bude v sobotu a neděli náš kraj reprezentovat.

LIQUI MOLY MISTROVSTVÍ ČR SOUDOBÝCH A HISTORICKÝCH AUTOMOBILŮ A ČESKÁ TROFEJ

Mezi soudobými vozy to je v první řadě loňský, druhý v celkovém pořadí Mistrovství ČR, náměšťský jezdec Marek Rybníček s vozem KTM GTX – Bow, který má za sebou již dva úspěšné starty na Slovakiaringu a na evropském vrchu Rechberg v Rakousku. V Náměšti nad Oslavou se pokusí prohnat českou špičku, bojující o mistrovské body, i šestice jezdců, okříšského závodního týmu Komvet Racing  Davida Komárka, který se představí na McLarenu F1 Evo 2019 a ve startovní listině ho doplňuje pod společnou týmovou hlavičkou Komvet Racing – KRTZ Motorsportu, Kristýna Fillová s Mitsubishi Lancer EVO IX. Kompletní šestici jezdců doplní v barvách Komvet Racingů Jiří Špalek na Normě M20 FC, Milan Motálek na Mitsubishi Lancer Evo VI a nestor závodů automobilů do vrchu Jaromír Malý se Zdeňkem Trnkou, kteří se na Zámeckém vrchu MANN-FILTER představí na týmových novinkách Toyotách Yaris GR Po delší odmlce se postaví na start závodu Petr Dlouhý z Ledče nad Sázavou s vozem Radical SR4. Z historiků byla přijata přihláška  Jaroslava Práška, z Kynice na Havlíčkobrodsku s vozem Chevron B42 F2. Dva jezdci by měli bojovat o body v České Trofeji, Martin Hort z Lipníku u Hrotovic s Peugeotem 106

LIGUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023

Celkem čtrnáct přihlášek bylo přijato mezi šedesátku startujících od jezdců z Vysočiny. Ve Skupině E2 to bude s formulovým vozem Ford Mygale 98 třebíčský Zdeněk Špaček a Jana Špačková.  V eskách do 1600 cc se v Náměšti nad Oslavou představí Miloš Nováček ze Lhánic s Honda Civic VTi a nováček letošní sezóny David Princ na voze Honda CRX 2g, pro kterého to teprve druhý závodní víkend v kariéře.  V třídě do  2000 ccm to bude loňský celkový vítěz této třídy Vilém Kašpar se Škodou Fabii RS, se stejným vozem pak Tomáš Brůža – oba z týmu VPKmotors. V nejsilnější třídě S nad 2000 čtyřkolek se představí Jiří Kaňka s vozem Subaru Impreza WRX STi.  Ve Skupině E1 by se měl představit Ondřej Turičík z Víru u Bystřice nad Pernštejnem s Peugeotem 206 ve třídě do 1600 ccm.  V čtrnáctistovkách pak Velkého Meziříčí Jakub Lavický s Fiatem 126.

Dalších pět jezdců uvidíme v kategorii historických automobilů. V nejsilnější třídě HA1 nad 2000 ccm jako jediný to bude Tomáš Homola s vozem BMW 30. Ve třídě do dvou litrů pojede Michal Polehla s Hondou Civic EE9 z Rapotic . V nejslabší třídě do 1400 ccm se budou na rodinné Škodě Favorit střídat Patrik Rybníček  s Alicí Rybníčkovou z Náměště nad Oslavou. S historickou formuli Ford van Diemen pojede třebíčský Radek Kostelecký ve Skupině HA2.

Všichni jezdci se na start na Zámeckém vrchu velice těší a přejí si, aby diváci kolem trati vytvořili takovou fantastickou atmosféru jako tomu bylo v předcházejících létech.

V sobotu se pojede dle zažitého formátu dvou tréninkových jízd a dvou odpoledních závodních jízd, které startují ve 13:00 hodin. V neděli se uskuteční pouze jediná tréninková jízda a druhou nahradí již zmiňovaná závodní jízda od 10:00 hod. Po slavnostním zahájení od 13:30 odstartuje druhá a následně třetí závodní jízda, která nebude povinná. Vlastním závodům bude předcházet technická a administrativní přejímka závodních automobilů a jezdců, která proběhne v pátek 3. května 2024 od 16.00 hodin.

Více informací na www.zamecky-vrch.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*