Jezdci z Vysočiny se chystají na domácí Zámecký vrch 2023

Jen hodiny nás dělí od zahájení 42. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2023 v Náměšti nad Oslavou. Bude se jednat o druhý podnik letošní série LIQUI MOLY Mistrovství ČR automobilů do vrchu, AUTOKLUB Mistrovství ČR do vrchu historických automobilů a Česká Trofej v závodech automobilů do vrchu. Druhou sériíí budou mezinárodní závody automobilů do vrchu LIQUI MOLY MAVERICK HIL CLIMB CZECH 2023. Úderem půlnoci z prvního a druhého května bylo ukončeno přijímání přihlášek do obou sérií. V Mistrovství ČR všech tří kategorií figurovalo na seznamu celkem 75 přihlášených, z toho z Vysočiny sedm, v sérii MHCC pak to bylo dokonce 116 jezdců, z nichž byla téměř třicítka z našeho Kraje Vysočina. K víkendovým závodům však může být připuštěno do každé série po 65 startujících.

Důvodem je v první řadě zvýšení bezpečnosti závodů a maximální možná propustnost závodní trati pro 130 jezdců a druhým důvodem je dodržení časového harmonogramu závodů.  Dnes, tj. 3.5. byl zveřejněn seznam jezdců, jejichž přihlášky pořadatel víkendových závodů přijal. Pojďme se podívat kdo z Vysočinských jezdců bude v sobotu a neděli náš kraj reprezentovat.

LIQUI MOLY MISTROVSTVÍ ČR SOUDOBÝCH A HISTORICKÝCH AUTOMOBILŮ A ČESKÁ TROFEJ

Mezi soudobými vozy to je v první řadě loňský, druhý v celkovém pořadí Mistrovství ČR, náměšťský jezdec Marek Rybníček s vozem KTM GTX – Bow, který má za sebou již dva úspěšné starty na PROLOGU brněnského Automotodromu a na evropském vrchu Rechberg v Rakousku. Po úvodním dvojzávodě přešli ze série MHCC do domácího mistráku loňský absolutní vítěz MHCC,  David Komárek (McLaren F1 Evo 2019) a jeho týmová kolegyně, loni absolutně třetí a vítězka Dámského poháru,  Kristýna Fillová (Mitsubishi Lancer Evo IX). Tuto trojici doplní Petr Dlouhý z Ledče nad Sázavou s vozem Radical SR4. Z historiků byla přijata přihláška loňského druhého jezdce v absolutním hodnocení Jaroslava Práška, z Kynice na Havlíčkobrodsku s vozem Chevron B42 F2. Dva jezdci by měli bojovat o body v České Trofeji, Martin Hort z Lipníku u Hrotovic s Peugeotem 106 a Milan Motálek z Okříšek s vozem Mitsubishi Lancer EVO VI.

LIGUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023

Celkem devatenáct přihlášek bylo přijato od jezdců z Vysočiny. Od loni druhého absolutně, Jiřího Špalka z týmu Komvet racing s osvědčeným vozem Norma M20F. Ve Skupině E2 to bude s formulovým vozem Ford Mygale 98 třebíčský Zdeněk Špaček. Mezi čtyřkolkami Skupiny S1 budeme mít jediného zástupce a to Zdeňka Trnku z Heraltic s Mitsubishi EVO VI. Tři  jezdci by měli startovat s dvoukolkami Skupiny S1. Dabléři z domácí Náměště nad Oslavou, František Gruntorád a Jiří Borkovec se Škodou Octavii RS a jihlavský Radek Houska s Audi TT. V eskách do 2000 ccm to bude loňský celkový vítěz této třídy Vilém Kašpar se Škodou Fabii RS, se stejným vozem pak Tomáš Brůža – oba z týmu VPKmotors. Dalším bude v této třídě třebíčský Tomáš Kostelecký s Peugeotem 206 GT.  V šestnáctistovkách bude startovat , Jan Kolek ze Sudic u Náměště nad Oslavou s Hondou Civic. Ve Skupině E1 by se měli představit Ondřej Turičík z Víru u Bystřice nad Pernštejnem s Peugeotem 206 ve třídě do 1600 ccm. Ve čtrnáctistovkách pak náměšťský Zdeněk Podpěra  s Hondou Civic a z Velkého Meziříčí Jakub Lavický s Fiatem 126.

Dalších šest jezdců uvidíme v kategorii historických automobilů. V nejsilnější třídě HA1 nad 2000 ccm jako jediný to bude Miloš Nováček ze Lhánic s vozem Mazda GTX 4×4. Ve třídě do dvou litrů pojede s osvědčeným VW Golf GTI David Šplíchal z Bohušic a dalším bude Michal Polehla s Hondou Civic EE9 z Rapotic. V nejslabší třídě do 1400 ccm byli přijati Patrik Rybníček z Náměště nad Oslavou se Škodou Favorit a Michal Nečas s Hondou Civic. S historickou formuli Ford van Diemen pojede třebíčský Radek Kostelecký ve Skupině HA2.

Všichni jezdci se na start na Zámeckém vrchu velice těší a přejí si, aby diváci kolem trati vytvořili takovou fantastickou atmosféru jako tomu bylo v předcházejících létech.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*