Jezdci z Vysočiny patřili na Polygonu k nejlepším

Tomáš Homola na druhém místě na stupních vítězů – Polygon Brno 2019

V sobotu 10. 8. 2019 se uskutečnil na Polygonu Automotodromu Brno třetí podnik letošního seriálu Mezinárodních závodů automobilů Autoslalomu Maverick Rescue Europa Cup 2019. Mezi 38 startujícími jezdci byla i čtveřice z našeho Kraje Vysočina a jak si  vedli se dozvíte v následující zprávě.

Tomáš Homola – BMW E30 – Polygon Brno 2019

Program závodu byl zahájen dvěma tréninkovými jízdami, při kterých se jezdci seznámili s tratí vytýčenou kuželkami na Polygonu v délce 1,2 km, kterou při každé jízdě absolvovali dvakrát, tedy celkem 2,4 km. V absolutním hodnocení po tréninku skončil vedoucí jezdec seriálu Autoslalomu jihlavský  Tomáš Homola z týmu SPZ-VYSOČINA s vozem BMW E30 na čtvrtém místě a byl hodnocen jako první v kategorii historických automobilů. Hned za ním byl jeho týmový kolega Roman Houska na voze BMW E46 M3, který startuje v seriálu soudobých vozů. Dvanáctého času dosáhl v tréninku jezdec z Prostředkovic nedaleko Stonařova Lukáš Marek, startující v týmu Historic racing club Jihlava s vozem BMW 328i  v kategorii soudobých vozů. Svůj druhý závod mezi historiky s vozem VW Buggy přijel absolvovat Jaroslav Midrla ze Studence u Třebíče z týmu Jaris motors. Jemu patřila v celkovém hodnocení historiků sedmá příčka.

Houska Roman – BMW E4 M3 – Polygon Brno 2019

Po dvou tréninkových jízdách se za horkého počasí uskutečnily dvě jízdy prvního závodu. Homola zde skončil na druhém místě absolutního pořadí celkovým časem 4:44,39 min., a byl nejrychlejším historikem a vyhrál také svoji třídu AS-HA1 nad 2000 ccm. Houska byl klasifikován na pátém místě, vyhrál skupinu S1 a byl první ve třídě dvoukolek AS-S1 nad 2000 ccm. V téže skupině a třídě startoval i Marek a ten skončil třináctý absolutně, ve skupině S1 byl pátý a třídě skončil na třetím místě. Jaroslavu Midrlovi patřila v celkovém hodnocení historiků osmá příčka a ve třídě AS-HA 1-Veterán obsadil druhé místo.

Druhý závod, hlavně část druhé jízdy ovlivnilo počasí, když se nad areál Automotodromu přihnaly černé mraky z nichž se spustil déšť. Ten bohužel ovlivnil časy jezdců, kteří startovali na mokré závodní trati a tím bylo i zajímavé  pořadí. Tomáš Homola, Roman Houska i Lukáš Marek, patřili do skupiny postižených deštěm a tomu odpovídaly časy i jejich pořadí. Homola skončil absolutně šestý, mezi historiky byl druhý, také ve skupině HA 1 mu patřilo až druhé místo za Diblíkem, prvenství uhájil ve třídě.  Roman Houska dojel na

Marek Lukáš – BMW 328i – Polygon Brno 2019

osmém místě absolutně, ve skupině S1 obsadil třetí místo a ve třídě byl druhý. Lukáš Marek byl po dvou jízdách klasifikován na sedmnácté příčce celkově, ve skupině S1 byl šestý a ve třídě mu patřilo třetí pořadí. Jaroslav Midrla  se mezi historiky posunula na čtvrté místo v absolutním pořadí, ve skupině HA1 Veterán a třídě skončil na druhém místě. Absolutním vítězem obou závodů se stal pardubický jezdec Marek Novák, který premiérově startoval se speciálem Crosscar 600 Kamikaz 3 s motorem Honda.

Po třech odjetých podnicích (6 závodech) je na čele absolutního pořadí Tomáš Homola, který získal prozatím 216 bodů a má dvaadvaceti bodový násko

Midrla Jaroslav – VW Buggy – Polygon Brno 2019

k před druhý v pořadí, Polákem Piotrem Szalasem.  Třídu AS-HA1+2000 vede se 120 body za šest vítězných závodů.  Romanu Houskovi patří se 170 body třetí místo absolutně  a druhý je se 100 body ve třídě AS-S1+2000/2WD. Lukáš Marek uzavírá v celkovém hodnocení elitní desítku, když si vyjel 68 bodů a ve třídě je třetí za Houskou se  ziskem 66 bodů. Jaroslavu Midrlovi patří ve třídě AS-HA1-Veterán se 45 body druhé místo.