Jezdci z Kraje Vysočina úspěšní na Ústecké 21.

Tradiční Ústecká 21, mezinárodní závod automobilů do vrchu se jel o víkendu 24. – 25. srpna v Ústí na Orlicí jako  Memoriál Miroslava Urbana.  Vedle Liqui Moly Mistrovství ČR soudobých a historických vozů, byly přiřazeny další podniky a to závod FIA Mistrovství Evropy historických vozů,  FIA Evropský pohár soudobých vozů, FIA Zóna Střední Evropy soudobých a historických vozů, Česká trofej a Mistrovství Slovenské republiky soudobých vozů.

Marek Rybníček – McLaren FI EVO 2019 – Ústecká 21

Mezi 101 startujícími jezdci se soudobými vozy a 42 na historických automobilech, byli i jezdci z našeho Kraje Vysočina.  O nejvyšší posty přijel bojovat do Ústí nad Orlicí Marek Rybníček z ACCR Czech Team Liqui Moly s vozem McLaren F1 EVO 2019. Jezdec z Náměště nad Oslavou byl v sobotním závodě  absolutně na pátém místě, v neděli pak sedmý. Byl nejrychlejší jak v sobotním závodě tak i nedělním v Divizi II, skupině E2-SH a ve třídě E2-SH do 3000 ccm. V nedělních závodech k tomu přidal sedmé místo absolutně v hodnocení FIA Evropského poháru, ve skupině E2-SH a třídě do 3000 ccm byl první, třetí místo vyjel  v kategorii D4 FIA Zóny Střední Evropy. Díky ústeckým výsledkům je v domácím šampionátu  Rybníček v absolutním pořadí na druhém místě s 81 body a v hodnocení Divize 2 se stal již předčasně Mistrem ČR se ziskem 160 bodů.

Kristýna Fillová na stupních vítězů třídy E2SH ad 3000 ccm – Ústecka 21

Další z úspěšných závodních víkendů zažila v Ústí nad Orlicí  Kristýna Fillová ze Sudic u Náměště nad Oslavou, startující v týmu KRTZ racing. Ta opět startovala se speciálem Mitsubishi Black EVO z dílen Komvet racingu, s nímž v sobotním závodě skončila na šestnáctém místě absolutně, v neděli si o jedno místo polepšila. V Divizi 2 byla hodnocena v prvním závodě na pátém místě, v neděli pak byla čtvrtá. Čtvrtá a třetí byla ve skupině E2-SH a na stupně vítězů vystoupila také za druhé a třetí místo ve třídě E2-SH nad 3000 ccm. V nedělním programu byla klasifikována  Kristýna ještě ve výsledcích FIA Zóny Střední Evropy, kde obsadila v kategorii D4 sedmé místo mezi třinácti startujícími. Před závěrečným dvojzávodem v Divákách má na svém kontě Kristýny Fillová v absolutním pořadí 15 bodů a patří ji dvacátá příčka. V Divizi 2 prozatím získala 78 bodů a je druhá,  o tento post bude muset svést ještě těžký souboj v posledním závodě s Jiřím Ošmerou, který je třetí a má stejný počet bodů, s Oskarem Benešem (75 bodů), Milanem Svozilem (67 bodů) a Josefem Dohnálkem (63 bodů). Ve skupině E2-SH ji patří třetí místo s 95 body a ve třídě E2-SH nad 3000 ccm  si se  124 body již zajistila titul Vítěze třídy pro letošní rok.

Jaroslav Prášek – Chevron B42 – Ústecka 21 2019

Mezi evropskými i domácími historiky byl přihlášen Jaroslav Prášek z Kynice nedaleko Ledče nad Sázavou. Jezdec týmu gt2 motorsport s.r.o. si k zápolení dovezl formulový vůz Chevron B42. V sobotním závodě domácího mistrovství historiků exceloval a v absolutním hodnocení vyhrál s téměř 20 sekundovým náskokem před Milošem Zmeškalem a třetím Ondřejem Chytilem. Stal se vítězem třídy HA-K5-E2 a také kategorie 5. K nedělní  tréninkové jízdě již nenastoupil a účinkování pro něj skončilo bohužel hned v první závodní jízdě, kdy nedlouho po startu mu vypověděl službu motor  vozu. Přesto si do evropského seriálu připsal jeden bod za účast a celkově jich má 15 a patří mu v hodnocení kategorie 5 osmé až desáté místo. V  domácím mistrovství je v Divizi 2 – kategorie formulových a sportovních vozů –  na páté příčce se 37 body a v kategorii 5 je čtvrtý.

Martin Hort – Pegueot 106 Maxi – Ústecká21 2019

V seriálu Autoklub ČR Česká Trofej startovali další dva jezdci z Kraje Vysočina. Jednak to byl Martin Hort z Lipníka u Třebíče a mladý jezdec z Ledče na Sázavou, Petr Dlouhý. Martin Hort startoval s osvědčeným nářadím – Peugeotem 106.  S nim dosáhl v sobotním závodě na sedmé  a v neděl na osmé místo absolutního pořadí ČT. Ve třídě E1H – 1600 ccm dvakrát vyhrál a je s jednobodovým náskokem před Karlem Zoufalým z Pohořelic na prvním místě. Hort získal 115 bodů a Zoufalý  pak 114 bodů a do boje o Titul vítěze třídy ČT se může ještě zapojit třetí v pořadí Libor Svoboda z Ostravy, který prozatím nasbíral 87 bodů. V absolutním hodnocení patří Hortovi desátá příčka s 25 body.

Petr Dlouhý – Sprint Car Barracuda – Ústecká21 2019

Petr Dlouhý startoval ve třídě Sprint Car 600 se čtyřkolkou Sprint Car Barracuda. V sobotním závodě si vedl velmi dobře a  ukončil ho na druhém místě za vítězným Markem Novákem z Pardubic. Také výsledek první nedělní závodní jízdy nasvědčoval, že Dlouhý získá další příděl bodů. Bohužel tomu tak nebylo neboť ve druhé jízdě měl havárii a závod nedokončil. Po devíti absolvovaných závodech má na svém kontě 120 bodů a patří mu druhá příčka, v absolutním pořadí ČT je na patnáctém místě se 7 body.

Poslední dvojzávod se pojede na trati PRAMOS Divácké třináctky nedaleko Hustopečí. Závod se uskuteční ve dnech 13. – 15. 9.,  příjem přihlášek bude ukončen  v úterý 10. 9.  2019  ve 24.00 hodin.

Kompletní fotogalerie z Ústecké 21

Comments are closed.