Diváci na letošním Zámeckém vrchu měli co obdivovat.

Letošnímu Zámeckému vrchu MANN-FILTER 2018 přálo počasí. Díky letním teplotám a sluníčku, které  dávalo jasně znát svoji intenzitu, přilákalo do diváckých zón okolo závodní tratě opravdu velké množství diváků.

Drifteři Michal Reichert a Dan Janota na trati Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2018

Kromě sledování závodního nasazení účastníků Mistrovství České republiky a mezinárodního pohárového závodu Maverick Rescue Euro Cupu, si pořadatelé z Autosport klubu Náměšť nad Oslavou připravili pro diváky ještě jeden bombónek .  Díky podpoře hlavního partnera závodu, společností MANN+HUMMEL , se divákům představili touto společností podporovaní drifteři Michal Reichert s Danem Janotou a Jiří Mičánek na novince svého týmu okruhovém speciálu Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO.

Drifter Michal Reichert na Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2018

Na Zámeckém vrchu se již několikrát představili drifteři,ale to co předvedli letos Michal Reichert s Danem Janotou to zatím diváci v Náměšti nad Oslavou ještě neviděli. Již před samotným startem na trať roztočili svoje modré bavoráky k úžasu přítomných v předstartovním prostoru a pak to začalo, bok po boku a dveřmi napřed dojeli až k retardéru kde teprve rozpoutali to pravé peklo, když několikrát současně obkroužili místní ostrůvek s autobusovou zastávkou a v oblacích dýmu pokračovali dál až do cíle závodu. Neočekávaný zážitek vždy diváci ohodnotili zaslouženým pokleskem a i při improvizované autogramiádě po nedělní první závodní jízdě v prostoru retardéru  u zámecké zastávky, jen  z obtížemi odjížděli borci zpět ke startu pro obrovský zájem fanoušků  o autogram a využití možnosti se s nimi vyfotit.

Jiří Mičánek s Lamborghini Huracán Super Trofeo na trati Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2018 foto Jiří Navrkal

Neméně zajímavou podívanou přivezl divákům do Náměště nad Oslavou brněnský Mičánek Motorsport, který rozvinul svoje  zázemí u mostu přes řeku Oslavu , kde si diváci mohli zblízka prohlédnou týmovou novinku, Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO a nezůstalo jenom u statické prezentace. Ihned po tom co za volat tohoto italského super sporťáku s býkem ve znaku usedl samotný majitel týmu Jiří Mičánek a nastartoval deseti válec o objemu více jak pět litrů a výkonem přes 600 koňských sil, nebyl snad nikdo v okolí kdo by nezbystřil, že se něco děje. Při cestě vzhůru Zámeckým vrchem bylo jasně patrné, kde se podle zvuku zrovna Jiří Mičánek na trati pohybuje a přestože se jednalo pouze o ukázkovou jízdu, jasně dokázal potenciál tohoto italského krasavce.

Jiří Mičánek s Lamborghini Huracán Super Trofeo na Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2018 foto Jiří Navrkal

A pár slov na závěr“ Nezbývá než poděkovat partnerům za jejich podporu při pořádání letošního závodního víkendu. Jezdcům a jejich týmům za sportovní nasazení. Všem traťákům a pořadatelům za jejich neocenitelnou práci a všem diváků za parádní kulisu a atmosféru , kterou v průběhu celého víkendu vytvořili.  Věříme, že si všichni z letošního XXXVII. Zámeckého vrchu MANN- FITER 2018 odvezli plno nádherných zážitků a vzpomínek a budete se k nám do Náměště nad Oslavou stále vracet. “ řekl po nedělním závodě za organizátory ředitel závodu Ivan Rybníček

autor videa Vítězslav Klígl

Comments are closed.