David Komárek vybojoval titul vícemistra v závodech do vrchu.

Liqui Moly Racing Team úspěšně završil letošní sezónu automobilů do vrchu v jihomoravských Divákách, kde se uplynulý víkend uskutečnily poslední dva závody seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky. Sestava týmu tentokrát dorazila do Diváků bez Marka Rybníčka, který obhájil titul mistra republiky v Divizi II, již při předcházejícím závodě na Ecce Homo ve Šternberku a jeho Ford Fiesta WRC se již pomalu chystá na cestu k novému majiteli. Zbývající jezdci týmu přijeli na Moravu nejen s úmyslem, že si letos naposledy v sezóně zazávodit , ale hlavně zabojovat o mistrovské tituly ve svých kategoriích a ve hře byl i boj o titul vícemistra v absolutní klasifikaci.

David Komárek Norma M20FC EVO Komvet na trati Divácké 13 – 2018

Nejspokojenější ze sestavy Liqui Moly Racing Teamu po závodech v Divákách odjížděl David Komárek, který dvěma absolutními vítězstvími předskočil v absolutním pořadí šampionátu svého týmového kolegu Marka Rybníčka a obsadil celkově druhé místo se ziskem 143 bodů za letošní Mistrem Milošem Benešem. Stejné pořadí bylo na prvních dvou místech i v Divizi III. Komárek získal titul mistra republiky ve Skupině E2-SC a vyhrál také titul ve Třídě E2-SC do 3000 ccm. “ Je to parádní výsledek. Po první polovině sezóny , kdy si naše Norma postavila hlavu a moc nefungovala , se nám podařilo zakončit sezónu parádním výsledkem, o kterém se mě po polovině sezóny ani nezdálo“  řekl šťastný David Komárek v cíli závodu  a jedním dechem dodal “ Byl to můj poslední závod s Normou  po pěti sezónách, kdy se mám podařilo získat 3x titul absolutního mistra a 2x titul vicemistra, je čas na novou výzvu a už teď chystáme pro naše fanoušky na příští sezónu překvapení „

Martin Jerman – Lamborghini Gallardo GT3 na startu Divácké 13 – 2018

Hned dva tituly mistra republiky získal Martin Jerman s vozem Lamborghini Gallardo GT 3. Po vyrovnaných soubojích po celou sezónu se svým zetěm Filipem Sajlerem, vyhrál titul v Divizi I s náskokem 20 bodů. V sobotním závodě zvítězil Filip, ale nedělní problémy se závodní technikou, Mitsubishi Lancer EVO X, nedovolily Filipovi závod dokončit. Po dvou závěrečných vítězstvích ve Skupině GT, porazil Jerman Zdeňka Kmínka a také zde si připsal na své konto mistrovský titul. V absolutním pořadí si připsal 47 bodů a to mu vyneslo nakonec devátou pozici.

Filip Sajler – Mitsubishi Lancer Evo X na trati Divácké 13 – 2018

Jako třetí z týmu LMRT si v závěrečném závodě vybojoval titul mistra republiky Filip  Sajler ve Skupině N a Třídě nad 3000 ccm. Nakonec to byl tvrdý souboj s manželkou Gabrielou, která startovala na identické voze jako její manžel. V sobotním závodě vyhrál Filip, v neděli po odstoupení Filipa pak Gabriela a tím je konečný bodový stav mezi vítězným Filipem a druhou Gabrielou pouhé 3 body. Gabriela si ještě připsala celkově třetí místo v Divizi I se ziskem 167 bodů a úspěšně si vedla i v absolutním hodnocení, když se do desítky nejrychlejších dostala v sedmi závodech, za což získala 36 bodů a skončila na 12. místě.

Gabriela Sajlerová – Mitsubishi Lancer Evo X na startu Divácké 13 – 2018

Filip byl v celkovém absolutním hodnocení hned za svým tchánem na desátém místě, když bodoval v 7. závodech a získal 41 bodů. “ Trošičku jsem zklamaný z dnešního odstoupení, ale jinak to byla parádní sezóna, titul mistra republiky za vítězství ve skupině N a titul více mistra v divizi 1, z čehož jsem opravdu nadšený. Velký díky za parádní letošní souboje Martinu Jermanovi a Gabině ,fakt jsme si to letos užili a samozřejmě i našim partnerům, kteří nás v našem snažení podporují „ hodnotil poslední závod a celou sezónu Filip Sajler

Jiří Špalek – Norma M20FC – Diváky 2018

Byť nezískal žádný titul, byl velice úspěšný i další jezdec LMRT, Jiří Špalek s vozem Norma M20F. Ten si v Divákách vyjel dvakrát druhé místo v absolutním pořadí, dvakrát byl klasifikovaný v Divizi III, Skupině E2-SC a Třídě do 3000 ccm. Tyto výsledky vynesly Špalkovi  čtvrté místo v absolutním pořadí se ziskem 94 bodů, v Divizi III je celkově třetí se 75 body a ve skupině a třídě skončil na druhém místě za Davidem Komárkem. Konečný výsledkem Jirky Špalka mohl být ještě lepší, kdyby nemusel z důvodu pracovní zaneprázdněnosti vynechat část sezóny.

Poslední závodní víkend letošní sezóny mají jezdci Liqui Moly Racing Teamu úspěšně za sebou, a po oslavách vynikajících výsledků  nastává čas na přípravu techniky na  sezónu příští a u některých i příprava na novou výzvu v podobě nového sportovního náčiní.

 

Comments are closed.