David Komárek ovládl závod v Divákách. Adam Havlík obsadil životní druhé místo ve slalomu.

O víkendu 10. a 11.září 2022 se v jihomoravské obci Diváky nedaleko Hustopečí uskutečnil v pořadí osmý podnik mezinárodních závodů automobilů do vrchu – MAVERICK HILL CLIMB CZECH a třetí závod série  MAVERICK  SLALOM-TROPHY.  Početné zastoupení měl v obou kategoriích náš Kraj Vysočina. Mezi 51 startujícími se soudobými automobily  v závodech vrchařů se prezentovalo 11 a mezi historiky to pak byli 4 jezdci. Třiatřicet jezdců se představilo v závodech slalomářů a celá třetina, jedenáct jich bylo z Vysočiny. Všichni naši jezdci v obou sériích si na svá konta připsali body, postavili se na stupně vítězů a získali poháry za své výkony.

MAVERICK HILL CLIMB CZECH – SOUDOBÉ AUTOMOBILY

Po Diváckém vítězném dvojzávodě se s předstihem nejvíce radoval jezdec z Okříšek DAVID KOMÁREK, který získal prvenství v absolutním pořadí se 630 body, dále je letošním vítězem v kategorii jezdců startujících se soudobými vozy se 310 body a stal se také nejlepším jezdcem ve třídě E1-3000/2WD, kde si vyjel 320 bodů. To vše si jezdec týmu KRTZ motorsport – KOMVET racing vyjezdil s vozem Mcf1 Evo Komvet. Čtrnáctkrát vyhrál, dvakrát dojel druhý v absolutním hodnocení, stejného výsledku dosáhl mezi soudobými vozy a ve třídě byl první ve všech šestnácti závodech. Redakce Motoru Vysočiny srdečně blahopřeje. Úspěšně si vedl i brněnský jezdec JIŘÍ ŠPALEK z okříšského týmu Komvet Racing. Ten s vozem Norma M20F EVO si vyjel mezi soudobými vozy druhé a třetí místo a ve třídě E2/SC+2000 byl první a druhý. Celkově mu patří druhé místo se ziskem 200 bodů a ve třídě je první s 255 body. Čtvrté a páté místo patřilo nejrychlejší jezdkyni ve startovním poli KRISTÝNĚ FILLOVÉ týmu KRTZ motorsport – KOMVET racing s Mitsubishi Evo Komvet. Celkový bodový zisk je 148 bodů a patří ji průběžné třetí místo. První je ve třídě E1+2000/4WD, kde má 295 bodů a je již celkovou vítězkou Dámské trofeje s 280 body.

Další naši jezdci bodovali a umístnili se na předních místech ve třídách v nichž startovali. Ve třídě S1+2000/4WD si dvakrát vyjel čtvrté místo ZDENĚK TRNKA z Heraltic startující za tým  Komvet Racing. S vozem Mitsubishi EVO VI si v této třídě vyjel celkem 67 bodů a patří mu páté pořadí. Mezi dvoukolkáři třídy S1+2000 jsme měli trojí zastoupení. V sobotním závodě skončil na druhém místě jihlavský jezdec RADEK HOUSKA, startoval s Audi TT v týmu SPZ-VYSOČINA. Po odjetých závodech má 61 bodů a je na pátém místě ve třídě. V nedělním závodě již nestartoval. Čtvrté a druhé místo si připsal FRANTIŠEK GRUNTORÁD z Náměště nad Oslavou, celkově má 169 bodů a patří mu druhé místo. Jeho dablér, JIŘÍ BORKOVEC též z Náměště nad Oslavou, dosáhl se Škodou Octavii RS páté a třetí místo, celkově má 109 bodů je čtvrtý. Prvenství ve třídě S1-2000 si pro letošní rok zajistil dvojitým vítězstvím VILÉM KAŠPAR z Rapotic. Jezdec týmu VPKmotors získal za starty s vozem Škoda Fabia RS celkem 210 bodů a nemůže být již žádným soupeřem překonán. Jen v nedělním závodě startoval jeho týmový kolega TOMÁŠ BRŮŽA ze Zastávky u Brna taktéž s vozem Škoda Fabia RS. Za páté místo získal 8 bodů, celkově jich má 84 a patří mu pátá pozice. Ve třídě S-1600  startoval ze Sudic u Náměště nad Oslavou jezdec týmu Osaka racing JAN KOLEK. S Hondou Civic 5g si dojel dvakrát pro druhé místo, celkově je třetí s 95 body. V nedělním závodě se představil s formulovým vozem Mygale Ford třebíčský jezdec ZDENĚK ŠPAČEK. Ten obsadil ve třídě E2/SS-2000 druhé místo, prozatím si vyjel 104 body a je ve třídě druhý.

MAVERICK HILL CLIMB CZECH – HISTORICKÉ AUTOMOBILY

Mezi desítkou nejrychlejší závodníků s historickými automobily jsme měli všechny naše čtyři jezdce. Tím nejvýše postaveným byl jihlavský TOMÁŠ HOMOLA z týmu SPZ-VYSOČINA s BMW E30. V absolutním pořadí i ve třídě HA1+2000 obsadil v obou závodech vždy druhá místa. Druhý je i v celkovém pořadí se 139 body, ve třídě stejně tak se 147 body. V sobotu třetí a v neděli pátý, to byl výsledek DAVIDA ŠPLÍCHALA týmu Garage Flora z Bohušic u Jaroměřic nad Rokytnou. S vozem VW Golf gti má 128 bodů a je celkově čtvrtý. Ve třídě HA1-2000 v sobotu vyhrál, v neděli byl druhý, stejné místo mu patří celkově se 195 body. Vedoucím  této třídy je další z našich jezdců, MICHAL POLEHLA z Rapotic startující s Hondou Ee9 Civic týmu Osaka racing. Ten obsadil v absolutním pořadí čtvrté a třetí místo, celkově je pátý se 102 body. Ve třídě mu patřílo druhé a první místo a má celkem 203 bodů. Dvakrát sedmý absolutně skončil MILOŠ NOVÁČEK ze Lhánic. Startoval s Hondou Civic 4g ve třídě HA1-1400 v níž se stal dvakrát vítězem. V absolutním pořadí mu patří dvanáctá příčka s 23 body, třídu vede se ziskem 236 bodů.

Závěrečný podnik série Maverick Hill Climb Czech se uskuteční společně s AUTOKLUB Mistrovství ČR na zkrácené trati v protisměru na Automotodromu Brno (délka 2435 m) v sobotu 15. října 2022.

MAVERICK SLALOM – TROPHY

Nejúspěšnějším jezdcem Vysočiny byl mezi slalomáři ADAM HAVLÍK z Jihlavy týmu TOYOTA HS AUTOMOBIL. Startoval s vozem Toyota Yaris GR s níž si vyjel třetí a druhé místo v absolutním pořadí, kde mu patří průběžné třinácté místo se 67 body. Ve třídě AS-S1+2000/4WD obsadil třetí a druhé pořadí  a s 28 body je sedmý. Dvě šestá místa v absolutním pořadí si vyjel JAN CAHA z  TVVR Racing Teamu. Jezdec z Okříšek startoval se Seatem Leon Cupra a je na druhém místě se 109 body. Ve třídě AS-S1+2000/4WD je s 58 body na vedoucí pozici.  Sedmý a pátý skončil v absolutním pořadí jezdec STK Okříšky RT ZDENĚK TRNKA z Heraltic. V celkovém hodnocení získal 104 bodů a je na čtvrtém místě. Ve třídě AS-E1+2000 s Mitsubishi Lancer EVO VI si vyjel dvě   prvenství a se 75 body je vedoucím jezdcem. Sedmé místo celkově s 88 body patří JAROSLAVU JANOUŠKOVI ze Staré Říše u Jihlavy, v Divákách dojel v absolutním hodnocení v sobotu devátý, v neděli skončil čtrnáctý.  S Nissan Sunny byl první a druhý ve třídě AS-S1-2000, kde má na svém kontě 85 bodů a je první. Dvakrát desátým nejrychlejším slalomovým jezdcem se stal PETR CAHA, jezdec  TVVR Racing Teamu z Přibyslavic. Se Seatem Leon si prozatím vyjel 101 bodů a patří mu pátá příčka celkově, ve třídě AS-S1-2000 byl druhý a první a se 75 body je na druhém místě. V nejsilnější třídě AS-E1+2000 startovali dableři týmu SPZ-VYSOČINA s vozem Audi TT. RADEK HOUSKA z Jihlavy ukončil oba závody na druhém místě, má 55 bodů a patří mu třetí příčka. Týmový kolega VOJTĚCH POLÁK z Cejle u Jihlavy skončil na čtvrtém a třetím místě, má celkově 75 bodů a je druhý. Čtvrtý a třetí dojel ve třídě AS-S1-2000 JIŘÍ ŠPLÍCHAL, starší bratr Davida, s VW Golf 3, prozatím získal 22 bodů a je na sedmém místě. Ve třídě AS-S1-1400 se z Vysočiny představili dva jezdci. Z JD Motorsport Okříšky to byl JIŘÍ DIVIŠ, který s VW Polo vyhrál v obou závodech, celkově má 120 bodů a třídu vede. Druhý v pořadí dvakrát skončil   z Brtnice u Jihlavy ZDENĚK SMOLÍK startující za STK Okříšky RT s Mitsubishi Colt Sport. Zatím získal 90 bodů. S formulovým vozem Mygale Ford  startovala  pouze  v neděli třebíčská závodnice JANA ŠPAČKOVÁ. Vyhrála třídu AS-E2/C+1600, kterou vede s 35 body. V hodnocení Lady Trophy je pátá se ziskem 30 bodů.


Fotogalerie :

Více fotografií můžete vidět v galerii : Divácká třináctka 2022 z pohledu jezdců z Vysočiny ve fotografii.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*