David Komárek ovládl oba závodní dny na 41. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER v Náměšti nad Oslavou

Nebývalá konkurence se tento víkend sjela do Náměště nad Oslavou na tradiční závody automobilů do vrchu. Po roční přestávce přivítali pořadatelé účastníky Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu a již tradičního mezinárodního seriálu Maverick Hill Climb Czech 2022, což slibovalo, že se bude jednat o jeden z nejlépe obsazených ročníku v historii závodu, a to se do puntíku vyplnilo. Na startovní čáru závodu se postavil rekordní počet závodníků.

Nejrychlejší jezdec víkendu na Zámeckém vrchu MANN-FILTER 2022 David Komárek na voze McLaren F1 EVO Komvet. Foto Jiří Navrkal

 

Před startem závodního víkendu dělala organizátorům z Autosport klubu Náměšť nad Oslavou vrásky na čele předpověď počasí, která se sice vyplnila a sobotní dopolední tréninkové jízdy proběhly za stálého drobného deště a na mokré trati, ale bez větších komplikací. Z důvodu poškození sloupu elektrického napětí, které bylo nutné zabezpečit, aby neohrožoval bezpečnost závodníků, došlo k časové prodlevě a odjela se pouze jedna závodní jízda. Za to nedělní program proběhl bez větších komplikací. Velké množství diváků tradičního Zámeckého vrchu MANN-FILTER vytvořilo jako každý rok parádní atmosféru, čímž jsou závody v Náměšti nad Oslavou proslavené. Kromě závodníků se jim starali o zábavu ukázkovými jízdami v Toyotě Yaris, jediný český jezdec Formule 1 Tomáš Enge a svojí driftérskou show Michal Reichert.

Na start víkendových závodů se postavila více jak stopadesátka závodníků z České republiky, Rakouska, Německa a Slovenska, kteří v souboji o vteřinky ovládali po závodní trati své stroje nejmodernější specifikace, ale i více jak čtyřicítka vozů s krásným puncem historie.

Nejrychlejším jezdcem celého víkendového programu 41. Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2022 se stal David Komárek na voze McLaren F1 EVO Komvet. V sobotu zajel druhou nejrychlejší jízdu celého startovního pole Josef Hlavinka na Formuli Gloria, s minimální ztrátou byl třetí Jiří Špalek na třílitrové Normě M20F EVO. V nedělním závodě sváděli tito dva jezdci opět souboj o setinky vteřiny, druhý skončil Jiří Špalek a třetí byl tentokrát Josef Hlavinka.

„Byl to parádní závodnický víkend. Jsem hrozně šťastný za tak vynikající výsledek. Každému jezdci se nepodaří zvítězit na domácím závodě, kterým pro mě Zámecký vrch je. Výborná atmosféra, kterou tady dokážou diváci v Náměšti nad Oslavou při svozech nám jezdcům vytvořit je prostě nezapomenutelná a je opravdovým zážitkem, kterou na našich tratích nezažijete. Je to prostě TOP,“ zhodnotil svoje vystoupení na 41. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2022 v Náměšti nad Oslavou nejrychlejší jezdec víkendu David Komárek.

Josef Hlavinka si z Náměště nad Oslavou odvezl poháry za vítězství v hodnocení Mistrovství ČR. Foto Jiří Navrkal

V hodnocení Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu si odvezl poháry za absolutní vítězství v sobotním i nedělním závodě Josef Hlavinka, kterého ve stejném pořadí po oba dny doplnili na stupních vítězů druhý domácí Marek Rybníček startující s KTM X-BOW GTX a třetí Zdeněk Chudoba s Normou M20F. Poháry za vítězství v hodnocení České trofeje si odvezl z Náměště Josef Hlavinka st., který vodil po trati okolo zámku v Náměšti nad Oslavou formuli Opel Lotus. Mistrovským historikům vládl celý víkend Jaroslav Prášek, který se divákům předvedl v nádherné historické formuli Chevron B42 F2.

Mezinárodní seriál závodů Maverick Hill Climb Czech poznal jediného víkendové vítěze v podobě Davida Komárka, v obou závodech obsadil druhé místo Jiří Špalek a třetím nejrychlejším byl po oba dva dny Michal Novický startující na voze Ligier JS49 Honda. Hodnocení seriálových historiků patřilo po celém víkendu Petr Žáčkovi s rallyovým monstrem Audi Sport Quattro S1.

Diváci v Náměští nad Oslavou dokáží udělat parádní atmosféru. Foto Jiří Navrkal

V prostoru startu předcházelo v neděli odpolednímu závodnímu programu slavnostní zahájení za účasti poslankyně Parlamentu ČR Moniky Oborné, místostarosty Náměště nad Oslavou Jana Kotačky a předsedy představenstva Horáckého Autodružstva Velké Meziříčí Martina Habána. Ti společně s hlavními organizátory popřáli jezdcům mnoho úspěchů a divákům krásné sportovní zážitky.

Po skončení nedělního programu zhodnotil letošní ročník ředitel závodu Ivan Rybníček: „Velice si vážíme zájmu jezdců a diváků o závody u nás v Náměšti nad Oslavou. Přes sobotní komplikace, které se při závodech mohou vyskytnou, věřím že si jezdci i diváci letošní ročník Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2022 užili, a i příští rok se za námi do Náměště nad Oslavou vrátí. Chtěl bych poděkovat za spolupráci s Městem Náměšť nad Oslavou, Krajem Vysočina a našimi partnery, bez jejichž podpory bychom jen těžko závody na Zámeckém vrchu zorganizovali. V neposlední řádě patří velké poděkování jezdcům, kterých se letos v Náměšti nad Oslavou sešlo velké množství, všem pořadatelům a traťovým komisařům za jejich neocenitelnou práci a samozřejmě divákům, kteří opět vytvořili nezapomenutelnou parádní atmosféru.“

Více aktuálních informací na www.zamecky-vrch.cz

Výsledky sobotního závodu Zámecký vrch MANN-FILTER 7.5.2022: ZDE

Výsledky nedělního závodu Zámecký vrch MANN-FILTER 8.5.2022: ZDE

 

Tisková zpráva: Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR – 9.5.2022

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*