Zámecký vrch zná svůj termín. V Náměšti nad Oslavou se bude závodit o prvním květnovém víkendu

Začátek sezóny závodů automobilů do vrchu pomaličku klepe na dveře.  Minulý týden byla oficiálně upravena poslední verze kalendáře Mistrovství České republiky a od ledna je již znám kalendář mezinárodního seriálu Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2024. Fanoušky tradičního závodu v Náměšti nad Oslavou si mohou těšit na jezdce obou seriálů první květnoví víkend 4. – 5. 5.2024 kdy se na trati okolo Zámku Náměšť nad Oslavou uskuteční 43. ročník Zámeckého vrchu MANN-FILTER

Po dvou úspěšných sezónách, kdy se jezdci obou seriálů po většinu sezóny v rámci víkendových závodů závodili na stejných tratích dochází v letošním roce k radikální změně, kdy právě pouze v Náměšti nad Oslavou budou moci diváci obdivovat umění jezdců obou seriálů najednou !!!.

Letošní Mistrovství ČR zahájí sezónu o prvním dubnovém víkendu na Slovakiaringu. A pak to bude kvapík V tradičním květnovém termínu zavítá do Náměště nad Oslavou, po dalších čtrnácti dnech bude následovat závod na „Ústecké 21“ v Ústí nad Orlicí a přes další víkend ukončí svůj trip po českých tratích při evropském závodě na Ecce Homo ve Šternberku. Druhou „Slovenskou“ část zahájí jezdci Mistrovství České republiky v červencových závodech v Čiernom Balogu a na Pezinské Babě. Definitivní tečku Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu 2024 udělá zářioví závodní víkend Jankovom Vršku.

Mezinárodní seriál Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2024 zahájí sezónu o prvním dubnovém víkendu na trati Masarykova okruhu v Brně, kde se v protisměru závodní jízdy uskuteční VII. GMS – Prolog. V květnu bude následovat Zámecký vrch MANN-FILTER v Náměšti nad Oslavou. V červenci si jezdci zazávodí na tratích v Bystřici nad Perštejnem na Vírských serpentinách za čtrnáct dní v Násedlovicích na Slováckém kopci. Po čtrnáctidenní přestávce si dají dostaveníčko jezdci ve Vrbně pod Pradědem na Vrbenském vrchu. Půlka srpna bude patřit tradičnímu závodu v Lanškrouně na Albrechtickém kopci a poslední závod na přírodní trati se uskuteční začátkem září na trati Divácké 13 v Divákách. Seriál zakončí svoji sezónu v půlce října na trati Masarykova okruhu v Brně.

Více informací na oficiálních stránkách závodu : www.zamecky-vrch.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*