Zámecký vrch MANN-FILTER 2023 pomalu klepe na dveře

Již jen necelé dva týdny zbývají do zahájení letošního ročníku Zámeckého vrchu. Pořadatelé z AutoSport klubu Náměšť nad Oslavou v těchto dnech finišují s přípravami. I letošnímu ročníku se bohužel nevyhnou některé změny.

Náměšť nad Oslavou bude ve dnech 6.-7. května 2023 místem konání druhého podniku závodů automobilů do vrchu. Pojede se zde již 42. Zámecký vrch MANN – FILTER 2023, jehož pořadatelem bude tradičně Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR. Bude se jednat o druhé klání letošní série mezinárodních závodů automobilů do vrchu LIQUI MOLY  Maverick Hill Climb Czech 2023. Dále budou o body bojovat jezdci v sérii LIQUI MOLY Mistrovství ČR  automobilů do vrchu, AUTOKLUB Mistrovství ČR do vrchu historických automobilů a České trofeje v závodech automobilů do vrchu.  

Závody se uskuteční na trati vinoucí se kolem Náměšťského zámku jejichž délka je 2030 metrů se startem v nadmořské výšce 358 m a cílem v 484 m což činí výškový rozdíl 106 m. Registrace jezdců k jednotlivým sériím byla zahájena 10. 4. 2023 a bude ukončena 1. 5. 2023. Přestože tradiční závod automobilů každoročně přepisuje historické rekordy v počtu startujících, což dokazuje jeho oblibu u jezdců, je tou nejvýznamnější změnou stanovení počtu  startujících na 130 jezdců (65 do MHCC a 65 do Mistrovství ČR) což je maximální možná propustnost trati po oba dva závodní dny., z důvodu bezpečnosti. Bohužel už dnes je jasné že všichni přihlášení se na start závodu nepostaví a pořadatelé musí udělat toto nepopulární opatření.

42.Zámecký vrch MANN – FILTER 2023 započne v pátek 5. 5. 2023 od 12.00 hodin příjezdem závodních týmů. Odpoledne bude od 16.00 hodin následovat administrativní přejímkou v Hasičském domě a souběžně budou techničtí komisaři provádět pochůzkou technické přejímky závodních vozů.

Sobotní a nedělní program bude zahájen v prostoru startu rozpravou jezdců s ředitelem závodů od 7.30 hodin. Tréninkové a závodní jízdy se budou řídit stanoveným časovým harmonogramem. V sobotu bude od 8.00 hodin odstartována úvodní ze dvou tréninkových jízd, ve 13.00 hodin zahájí první závodní jízda po níž bude následovat druhá. Nedělní program bude zahájen jedinou tréninkovou jízdou od 8.00 hodin, start první závodní jízdy bude v 10.00 hodin.  Nedělní odpolední blok bude mít od 13.00 hodin slavnostní zahájení za účasti představitelů města, sponzorů a také jezdců. Ve 13.30 hodin se vydá na trať první jezdec ke druhé závodní jízdě po níž bude následovat jízda s číslem tři. První dvě jízdy jsou pro každého jezdce povinné. V obou dnech dojde po skončení závodů v prostoru startu k vyhlášení vítězů a ocenění nejlepších jezdců a k předání cen. Další podrobné informace k závodům najdete na webu www.maverickrescue.cz a www.zamecky-vrch.cz.

Provizorní seznam přihlášených pro Liqui Moly Mistrovství ČR a Českou trofej

Provizorní seznam přihlášených pro Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2023

 

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*