V pátek startuje letošní sezóna Eco Rally v Českém Krumlově i za účasti zástupců z Kraje Vysočina

Úvodním podnikem seriálu bude  ČEZ Czech New Energies Rallye v Českém Krumlově, která je letošním třetím podnikem mezinárodního poháru FIA ecoRally Cup. Na startu se objeví například populární herec Jan Dolanský nebo moderátor Jan Říha, kterého bude navigovat známý dakarský závodník David Pabiška a samozřejmě i zástupci z Kraje Vysočina, kteří sbírali zkušenosti s touto novou motoristickou disciplínou již v loňské premiérové sezóně, které se budou snažit zúročit v této soutěži.

Ford Mustang Mach-E GT foto: FORD ČR

Soutěž Czech New Energies Rallye je nejnáročnější soutěží šampionátu Phoenix Contact Česká Trophy v ecoRally. Je navíc zařazená do mezinárodního FIA ecoRally cupu, což přináší možnost změřit síly s těmi nejlepšími ve světě.

 Co pro jezdce a diváky rally v České republice znamená Barum Rally ve Zlíně, to se dá bez nadsázky říci o ČEZ Czech New Energies Rally pro vyznavače této mladé disciplíny, ale hlavně pro výrobce, kteří na této soutěži prezentují, prostřednictví posádek s plnou tovární podporou , nejnovější modely, které se v současné době na českém trhu nabízejí.

Ford Mustang Mach-E GT foto: FORD ČR

Jinak tomu není ani v případě heraltického Zdeňka Trnky, který při této soutěži usedne na sedadlo spolujezdce k pražskému jezdci Janu Švadrlíkovi a s plnou podporou oficiálního zastoupení automobilky Ford v České republice, budou bojovat o co nejlepší výsledek s démonickým Fordem Mustang  Mach-E GT.

Tento oranžový krasavec dokáže zrychlit z nuly na sto za necelé čtyři vteřiny a díky výkonu 358 kW (487 k) a točivému momentu 860 Nm je to ve své kategorii opravdu dravec. Normovaná spotřeba činí 21,kWh/100 km a s dojezdem 490 km na plně nabitou baterii.

„Můj start na závodě v Českém Krumlově je trošku náhoda. Spolujezdec Honzy Švadrlíka na poslední chvíli musel svoji účast ze zdravotních důvodů zrušit a díky několikaleté známosti ze závodů, kde jsme proti sobě soutěžili mě oslovi, zda bych nechtěl sním soutěž odjet na sedadle spolujezdce. Když mě obeznámil, s čím pojedeme, neváhal jsem ani chviličku. Už se moc těším že si vyzkouším opět nějaké nové a myslím si, že toto bude opravdu TOP !!! řekl s nadšením před soutěží Zdenek Trnka

Ford Mustang Mach-E GT foto: FORD ČR

Druhou posádkou se zástupci z Kraje Vysočina bude nově vytvořená posádka Zdeňka Smolíka a Aleny Koderové, která bude startovat pod hlavičkou STK Okříšky Racing Team a jejich závodním parťákem bude Volkswagen ID.4 od autorizované dealera značky Auto Vysočina z Jihlavy

Volkswagen ID.4 – foto archív Zdeňka Smolíka

„S Alenou to bude náš premiérový start tak uvidíme, jak dopadneme. Já už mám nějaké ty závody odježděné, ale pro Aju to bude opravdová velká premiéra. Neklademe si žádné velké sportovní cíle, hlavně si závody užít “ podělil se o svoje pocity Zdeněk Smolík před startem soutěže.

 

Pro posádky připravili organizátoři soutěže z ČK Motorsport  z Českého Krumlova trať o celkové délce 486 kilometrů. Z toho je 291,60 kilometrů soutěžních . Rozdělených do dvou dnů a čtyř etap. Start soutěže proběhne pátek 24.3. ve 13:00 hodin u Jaderné Elektrárny Temelín, konkrétně to bude zámek Vysoký hrádek. První část ukrojí celkem 188 kilometrů a zakončená bude v Českém Krumlově. Poté bude následovat noční etapa, která měří 126 kilometrů.
V sobotu 25.3. posádky čeká trať o dvou etapách. První o délce 142 kilometrů a pak posledních 30 kilometrů. V těchto úsecích pořadatelé vytvoří soutěžní úseky.

 

——————————————————————————————————————–

PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally

PHOENIX CONTACT pohár ve spotřebě v ecoRally

Česká Trophy značek v ecoRally

Všech vypsaných klasifikací se mohou zúčastnit pouze sériově vyráběná vozidla s nulovými emisemi, která jsou dále rozdělena do několika tříd. „Nejedná se pouze o elektromobily, v ecoRally mohou startovat také vozidla s kombinovaným systémem elektro – vodík, nebo poháněná elektrickou energií z vodíkových palivových článků,“ vysvětluje generální sekretář AČR Tomáš Kunc a dodává: „Do EcoRally se může přihlásit každý držitel řidičského průkazu skupiny B. Soutěže se jezdí formou jízdy pravidelnosti, kdy musí posádky dodržovat pořadatelem stanovený rychlostní průměr, který se může měnit i několikrát během jednoho testu. Za každou odchylku dostávají účastníci trestné body. Vítězí posádka s nejmenším počtem trestných bodů. Do samostatného hodnocení poháru značek se započítávají vždy dvě nejúspěšnější posádky jednoho výrobce.

KALENDÁŘ PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally 2023
24. – 25. března   2023 ČEZ CZECH NEW ENERGIES RALLYE ČESKÝ KRUMLOV
12. – 13. května 2023 2. FUTURES CONTPRODUCT CLASSIC RALLY MORAVA OLOMOUC
23. – 24. června 2023 2. VALAŠSKÁ REGULARITY RALLY FULNEK
28. – 29. července 2023 2. AGROTEC ECO RALLY HUSTOPEČE
22. – 23. září 2023 ECO HORÁCKÁ RALLY TŘEBÍČ
10. – 11. listopadu 2023 ECO RALLY PRAHA
01. – 02. prosince 2023 2. CLASSIC RALLY KLATOVY

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*