V Brně zahájila sezóna silničních závodů motocyklů

Libor Dokulil – Honda CB 400

Na brněnský Automotodrom se o tomto víkendu sjelo více jak 250 motocyklových závodníků, aby bojovali o první  body do Mistrovství ČR a Přeboru ČR seriálu Přírodních okruhů,  jehož pořadatelem je Českomoravská asociace motocyklového sportu. Program byl  doplněn atraktivním závodem sajdkárů – International Sidecar Trophy s účastí 26 posádek ve dvou objemových třídách do 600 a 1000 ccm.

V Přeboru ČR jsou zařazeny třídy historických silničních motocyklů nesoucí název Klasik a to ve třídách do 175, 250, 350, 500 a 750 ccm.

V pětistovkách měl své zastoupení i náš Kraj Vysočina v podobě jezdce z Třebíče, Libora Dokulila. Ten byl přihlášen s motocyklem Suzuki T500. První setkání s Liborem však přineslo nepěkný obrázek. Jezdec po svém prvním tréninku v parkovišti závodních strojů skládal motor své Suzuki a smutně sdělil informaci o tom, že se propálil píst motoru a tím pro tento závod  motocykl končí.  Libor Dokulil ale nezoufal a na sobotní tréninkovou jízdu a následně i na závod, do kterého se kvalifikoval, připravil osvědčenou Hondu CB 400. V sobotním šestikolovém závodu skončil mezi patnácti jezdci třídy do 500 ccm na osmém místě a na své konto si připsal prvních 8 mistrovských bodů. Dalších 10 bodů získal za 6. místo v nedělním závodě. Na smutný páteční začátek to byla krásná náplast na duši Libora Dokulila. Tomu nestačilo závodit v klasicích, na trať ještě vyrazil v závodě Mistrovství ČR třídy Twin, kde v konkurenci více jak 30 jezdců, dojel na stroji Kawasaki 650 v sobotním závodě na devatenáctém a v neděli pak na dvacátém šestém místě.

Michal Prášek – BMW S 1000RR

Do role jednoznačného favorita byl pasován již před závody Mistrovství ČR třídy nad 600 ccm, loňský mistr Michal Prášek z Havlíčkova Brodu. Ten startoval za osvědčený tým Roháč&Fejta Motoracing team na stroji BMW S 1000RR. Cestu za obhajobou titulu zahájil perfektně, když byl nejrychlejší mezi 37 jezdci v tréninkových jízdách a vyhrál oba dva závody. V sobotním mu byl těžkým soupeřem Miloš Čihák, startující na BMW 1000RR, kterého porazil o 0,777 sekundy, třetí Karel Pešek (Kawasaki) zaostal o 2,957 sekundy. V nedělním závodě bylo vítězství ještě těsnější neboť druhý v pořadí Dominik Jůda (BMW S 1000RR) zaostal o pouhých 0,466 sekundy a třetí dojel Miloš Čihák.

Josef Prášek – Honda CB750

Michal za tato dvě první místa získal celkem 50 bodů a velice impozantně vstoupil do letošního mistrovství.

V Přeboru ČR klasiků do 750 ccm se postavil na start ještě Michalův strýc Josef Prášek z Havlíčkova Brodu startující za stejný tým na motocyklu Honda CB 750. Jak v sobotním tak i nedělním závodě dojel na šestém místě a za tato umístění   získal celkem 12 bodů.

Foto : Jiří Navrkal – Motor Vysočiny