Martina Prokopa čeká o víkendu nová výzva !!!! Start na Arctic Rally Finland ve voze kategorie R5 Fordu Fiesta Rally2

Úspěšný jihlavský soutěžní jezdec jehož prioritou posledních let byli starty na dálkových soutěžích cross country , nezapomíná ani na své rallyové začátky a po sporadických startech z posledních sezón ve světovém mistrovství v rally s vlastním vozem Ford Fiesta WRC čeká Martina Prokopa tento víkend  26. – 28.2.2021 nová výzva v podobě startu na závodě letošního seriálu WRC –  Arktic Rally Finland za volantem vozu Ford Fiesta Rally2 patřícího do specifikace vozů R5.

Soutěž Arktic Rally Finland s centrem severofinském městě Rovaniemi a jak již název soutěže naznačuje posádky na tratích soutěže čeká opravdová zimní soutěž plná sněhu a ledu.  Díky charakteru soutěže a tím, že je letos premiérově zařazená do kalendáře letošního Mistrovství světa v rally a nikdo nemá pořádná data ohledně nastavení vozů apod. bude na trati rozhodovat nejen rychlost, ale i zkušenost jezdců. Tyto zkušenosti z více jak stovky startů v soutěžích Mistrovství světa má Martin Prokop více než dost, a právě z tohoto důvodu si ho pro start v kategorii WRC2 pro vozy R5 vybral tovární tým Fordu M-Sport WRT pod jehož hlavičkou bude Martin Prokop ve Finsku startovat.

Ačkoliv Martin Prokop bude ve Finsku startovat pod záštitou továrního týmu M-Sport WRT, jeho sportovní náčiní Ford Fiesta Rally2 bude oděna do bíločervených bojových barev jeho současného týmu Benzina Orlen Teamu a na sedadle spolujezdce se objeví velezkušený Michal Ernst, který na poslední chvíli nahradil Martinova parťáka z Dakaru Viktora Chytku.

„ Auto nám z M-Sportu dovezli přímo do dějiště soutěže a voní  novotou, proti vozu WRC je to takový „angličák“ ale je to takové hravé auto , ještě ho musíme trošku poladit aby více vyhovovalo našim potřebám a už se moc těším na ostré závodní kilometry. Po včerejším testu jsme se společné s Viktorem Chytkou, který si měl odbít po mém boku premiéru  v závodech WRC , vzájemně shodli  že z bezpečnostních důvodů jeho premiéru odložíme na jinou soutěž. Arctic Rally Finland je velice náročná a rychlá soutěž bez orientačních bodů a klade na práci spolujezdce extrémní nároky, proto Viktora na poslední chvíli nahradí na sedadla spolujezdce Michal Ernst.“  sdělil svoje dojmy prostřednictvím sociálních sítí před startem závodu Martin Prokop.

Posádky odstartují do první rychlostní zkoušky v pátek 26.2.2021 v 14:08 hod a vítěz soutěže by měl být znám v neděli 28.2.2021 po 13. hodině .

Průběžné On-LINE výsledky z počínání Martina Prokopa s Michalem Ernstem na soutěži ve Finsku můžete sledovat na výsledcích serveru www.ewrc.cz  na tomto odkazu: https://www.ewrc-results.com/results/69715-arctic-rally-finland-powered-by-capitalbox-2021/?s=315180

 

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*