HS AUTOMOBIL TEAM a Tomáš Enge představili nový vůz Toyota GR Yaris Rally2

Hradec Králové, 18. dubna 2024 – Bývalý pilot Formule 1, Tomáš Enge a HS AUTOMOBIL TEAM, představilI ve středu na Festivalu firemní mobility značek Toyota a Lexus v Hradci Králové své letošní závodní plány. S novým vozem Toyota GR Yaris Rally2, který HS AUTOMOBIL TEAM získal z dílen Toyota Gazoo Racing ve Finsku. HS AUTOMOBIL TEAM se chystá účinkovat v rallye a rallyesprintu v rámci MČR.
Enge, který letos opět nastoupí pod hlavičkou jihlavského HS AUTOMOBIL TEAM odhalil, že přesné plány zatím nejsou doladěny: „Nejradši bych se samozřejmě podíval na všechny soutěže, vše ale bude záviset na časových možnostech týmu a na tom, jak čas rozdělíme mezi závodění a testování.“
I přes nedostatek konkrétních cílů přiznal, že s novým vozem specifikace Rally2 jsou jejich výsledkové ambice vyšší než v minulosti. „Primárně ale pro nás bude důležité testovat, zvykat si a zrychlovat. Přesné cíle tím pádem ještě nemáme. Až s autem něco odjedeme, tak pak se o nich můžeme bavit,“ dodal.
Enge, který loni v pohárovém voze Toyota GR Yaris od HS AUTOMOBIL TEAM úspěšně závodil na čtyřech podnicích Mistrovství České republiky, včetně vítězství ve své třídě na Rallye Bohemia, má za sebou první svezení s novým Yarisem právě v Hradci Králové.
Enge dále uvádí že účast na Středoevropské rally by samozřejmě bylo dalším splněným snem, stejně jako kdysi F1, IndyCar, Le Mans nebo Dakar. Uvidíme.
Tomáš Enge tak zůstává věrný motorsportu a jihlavskému HS AUTOMOBIL TEAM a je plný očekávání a těší se na nadcházející sezóny.
Zdroj : TOYOTA HS Automobil

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*