Prokop s Tománkem zaslouženě mezi desítkou nejlepších

Martin Prokop na Dakaru 2018

Posádka týmu MP Sports,  Martin Prokop a  navigátor Jan Tománek s vozem Ford F 150 EVO, splnila své předsevzetí, které si dala před startem letošního 40. ročníku Dakaru. Dojela do cíle v Cordóbě a umístila se v nejlepší desítce kategorie automobilů. Sedmým místem vyrovnali dosud nejlepší umístění Miroslava Zapletala s Tomáše Ouředníčkem z roku 2009.

Hned po návratu do vlasti se Martin Prokop  zúčastnil krátké besedy v ranním programu televize Nova – Snídaně s novou a následně pak s navigátorem Janem Tománkem, byli hosty tiskové konference, kterou pořádala Buggyra Racing v Hotelu Ambassador Zlatá Husa v Praze. Na obou akcích byly dotazy směrovány k náročnosti letošního ročníku, jeho průběhu a také výsledku v cíli.

„Byl to návrat ke kořenům soutěže, takto byl  náročný letošní ročník Dakaru pro všechny. Získali jsme částečně náskok ve zrádných  peruánských pískových dunách,  i když to mohlo být lepší, protože jsme někdy bloudili nebo zapadli. Radost mám mimo z umístění také ze zrychlení našeho vozu. Musím říci, že jsme první desítku atakovali od první etapy a umístění jsme si vybojovali a nebylo to tak, že na nás zůstalo“  sdělil Prokop a dodal k dalšímu průběhu Dakaru: „To co jsme si nasyslili v první části, se nám v závěru hodilo. V Bolivii, to byl pro nás očistec, měli jsme technické problémy a v argentinské části jsme zase ztratili spoustu hodin“ dodal Prokop. Velký podíl na výsledku měl i navigátor Jan Tománek, který s Prokopem startoval po jednoroční pauze a ten sdělil: „Jsem rád, že jsme dorazili do cíle jednoznačně nejtěžšího Dakaru, který jsem kdy jel a o to je výsledek cennější.“

A co příští Dakar? „Rád pracuji systematicky, to se mně vyplatilo v mistrovství světa rallye WRC a takto se připravuji i na Dakar. Důkazem jsou konečná místa a také zrychlení vozu a nerad odcházím od rozdělané práce a letošní výsledek mně do určité míry zavazuje k pokračování v příštím roce, ale ještě se uvidí“ řekl Prokop.

foto : MP Sports

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*