Pořadatelé významných motoristických akcí v Kraji Vysočina jsou nuceni, z důvodu opatření proti šíření Covid 19, přeložit termíny svých závodů.

Jak už bývá zvykem ještě před začátek motoristického dění v Kraji Vysočina, přinášíme provizorní kalendář akcí pro dany rok. V plánu to bylo i v letošním roce a připadalo nám nevhodné v nastalé situaci, se kterou se potýkají občané v celé České republice, zvlášť když v současné době není nikdo, kdo by věděl, jak nastavená opatření budou trvat dlouho a jaký budou mýt vliv na pořádaní motoristických akcí.

Dle zveřejněných předběžných kalendářů jednotlivých motoristických disciplín na začátku roku, měl již tuto neděli 12. dubna 2020 ožít areál Pacovského propadu, který měl přivítat účastníky úvodního podniku Kůta Mezinárodního Mistrovství České republiky v motokrosu.  Bohužel díky korona virové epidemii byli organizátoři z Pacova nuceni závod po dohodě s promotérem seriálu přeložit na neděli 11. října 2020 Doufejme, že se jedná o finální rozhodnutí a z prvního závodu sezóny se rázem stal závod zakončující sezónu.

Druhým podnikem, který mění svůj původní termín je tradiční autokrosové klaní v Humpolci. V areálu Slavia Pojišťovna aréně v Humpolci Zálesí se měla představit autokrosová elita o víkendu 18.-19.dubna při úvodním klání seriálu Kontejnery Louda  MČR v Autokrosu Autoklub 2020 a zároveň mezinárodní konkurence soutěžící v Mistrovství zóny střední Evropy FIA. Bohužel ani tento závod ze neuskuteční díky opatřením nouzového stavu a  předpokládaný termín závodu byl organizátory zatím stanoven na  15.-16.srpna

Dalším odloženým závodem je tradiční závod do vrchu v Náměšti nad Oslavou, kde se letos jeho organizátoři z Autosport klubu Náměšť nad Oslavou připravovali na organizaci již devětatřicátého ročníku tohoto závodu oblíbeného u závodníků , ale i u diváků , kterých se okolo trati vedoucí okolo Zámku Náměšť nad Oslavou schází vždy obrovské zástup. Organizátoři museli svoje snažení prozatím odložit  a pokusí se závod uspořádat v náhradním termínu , který bude upřesněn po jednání všech organizátorů  závodů seriálu Mistrovství České republiky  v závodech automobilů do vrchu a mezinárodního pohárového závodu Maverick Rescue Euro Cupu 2020 , který bude také součástí závodního víkendu na Zámeckém vrchu 2020.

Držme palce abychom se všichni dostali ve zdraví z této virové epidemie a věříme že se letos opět potkávali na tratích závodů , různých srazů a výstav.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*