Poháry z evropského Rechbergu pro jezdce Liqui Moly Racing Teamu

Poměřit svoji rychlost s evropskou špičkou vyrazil Liqui Moly Racing Team do rakouského Rechbergu, kde druhým závodem pokračoval letošní šampionát Mistrovství Evropy závodů automobilů do vrchu. Hájit čest českého týmu u jižních sousedů vyrazil Marek Rybníček s Fordem Fiesta WRC EVO jedoucí v hodnocení skupiny E2-SH a Martin Jerman s Lamborghini Gallardo v rámci skupiny GT.

Marek Rybníček – Ford Fiesta WRC EVO – Rechbergrennen 2018

Na Rechbergu bývá vždy hlavním tématem nevyzpytatelné počasí, kdy se některé ročníky oblíbeného závodu v podhůří rakouských Alp odjeli za mlhy, teplotách okolo bodu mrazu a sem tam poletovala i nějaká ta sněhová vločka. Tentokrát vše bylo jinak, oba týmové jezdce přivítalo v Rakousku krásné, slunečné, takřka letní počasí , kdy teploty dosahovaly téměř třiceti stupňů celsia.  Toto nádherné počasí a velice kvalitně obsazená startovní listina přilákala na svahy okolo pětikilometrové trati neuvěřitelných téměř dvacet pět tisíc diváků , které sledovali urputné boje téměř sto čtyřiceti jezdců na soudobých  vozech a padesátkou na historických strojích.

Tyto ideální závodní podmínky s parádní diváckou kulisou hrály do noty Markovi Rybníčkovi, který již od sobotního tréninku dokazoval své kvality a postupně zrychloval, až se mu podařilo stlačit čas na   2:12,418 min. Ten byl i časem nejrychlejším v klasifikaci jeho třídy siluet E2-SH do 6500 ccm.  V nedělních závodních jízdách porazil Marek Rybníček na voze Ford Fiesta WRC EVO součtem časů  4:27,581 min. všechny své soupeře a s přehledem zvítězil ve své třídě, ale jako třešničku na dortu si připsal i absolutní vítězství v kategorii cestovních vozů. „V sobotních tréninkových jízdách jsem měl menší potíže s řazením pádly pod volantem, ale ty se podařilo odstranit,  do závodních jízd jsem již nastupoval v klidu. Tam již bylo vše v pořádku a tak jsem mohl po závodě slavit vítězstv.,“ sdělil s radostí Marek Rybníček. Na druhém místě skončil další Čech, Jiří Los na Mitsubishi Lancer EVO IX a třetí byl s vozem Renault RS01 francouzský jezdec Phillippe Schmitter Frey.

Martin Jerman – Lamborgini Gallardo GT2

Hrdinský výkon podal Martin Jerman, druhý zástupce týmu LMRT, startující na voze Lamborghini Gallardo GT2.  Ten startoval ve třídě vozů GT nad 3000 ccm, kde obsadil třetí místo. „Za soupeře jsem měl jezdce na podstatě mladších a silnějších vozech značky McLaren. Přesto jsem v tréninku zajel druhý nejrychlejší čas, 2:27, 577 min. a skončil jsem za Francouzem Pierrem Courroyem. V závodě se bohužel dostal přede mě i Slovák Jan Miloň, kterému se podařilo do závodu vyřešit problémy s nastavením vozu. Přesto jsem s výsledkem spokojen, protože za dominantním francouzským jezdcem jsem v bitvě o druhé místo s Miloňem zaostal za nim  po dvou jízdách  o necelé dvě sekundy.“ zhodnotil svůj start na Rechbergu Martin Jerman.

Dalším závodním vystoupením Liqui Moly Racing Teamu bude již první květnový víkend, 5. a 6. května, závod na domácí trati v Náměšti nad Oslavou , kde se uskuteční již XXXVII. ročník tradičního MANN-FILTER Zámeckého vrchu. Na startovní čáru závodu v boji o body do klasifikace Mistrovství České republiky se tentokrát představí kompletní Liqui Moly Racing Team v čele s obhájcem domácího titulu Davidem Komárkem na Normě M20 FC Komvet EVO .

Tisková zpráva Liqui Moly Racing Team

foto : Jozef Pisch

Comments are closed.