Ouředníček s Křípalem zvítězili v Maroku

Velkým úspěchem skončila sedmidenní Rallye Morocco Desert Challenge 2017,  pro posádku týmu South Racing CE Tomáš Ouředníček a David Křípal, kteří startovali se speciálem Ford Ranger Dakar. Velkomeziříčsko – třebíčská posádka byla jedinou z České republiky, která byla ve startovním poli závodníků z 22 zemí světa a dokázala zvítězit v absolutním pořadí kategorie automobilů.

Rallye odstartovala na Velikonoční pondělí z města Agádir a pro naši posádku nezačala příliš šťastně. Po  problémech v první etapě s benzínovou pumpou, nastaly v následující etapě ještě větší komplikace v podobě  zadřené poloosy. Posádka nabrala velkou časovou ztrátu, která se jim podařila po vítězství ve třetí etapě snížit a zahájila boj o nejvyšší příčky.  V polovině soutěže se Tomášovi s Davidem podařilo  probojovat do vedení kategorie automobilů a to již po zbylé tři etapy nepustili a projeli cílem jako vítězové.

„Museli jsme bojovat do posledního kilometru, byl to opravdu dramatický finiš neboť jsme 10 kilometrů před cílem lehce zabloudili. V předposlední etapě jsme bojovali z nefunkčním interkomem.  Mám z tohoto vítězství fantastický pocit a je to mé první absolutní vítězství na pozici pilota a  pro mě o to cennější, že se tak stalo v takovéto  dlouhé a náročné soutěži. Přijel jsem se do Maroka sžít s novým navigátorem a takový úspěch jsem opravdu nečekal a těším se na další přípravy na Dakar 2018“ řekl v cíli nadšený Tomáš Ouředníček.

„Pro mě bylo všechno nové, byl to můj první závod v poušti a  doposud jsem se ani nezúčastnil takhle dlouhého podniku. Cross-country rally v Africe je prostě úplně něco jiného, než jsem dosud zažil. Prošli jsme několika krizovými momenty, například výměna poloosy nebo 50 kilometrů nefunkční interkom. Zajeli jsme   super výsledek a máme oba obrovskou radost“ dodal navigátor David Křípal.

Český tým South Racing CE  absolvoval v Africe na 2100 km. O vyrovnanosti soutěže svědčí fakt, že rozdíl mezi Ouředníčkem a druhým Willemsem byl pouhých 5 minut a 37 sekund.

Výsledky Morocco Desert Challenge 2017

  1. Tomáš Ouředníček – David Křípal (CZE) Ford Ranger Dakar 24 min. 04 sek.
  2. Maik Willems – Ed Wigman (NDL) Toyota Hilux 29 min. 41 sek.
  3. Erwin Imschoot – Olivier Imschoot (BEL) Toyota Hilux 14 min. 00 sek.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*