Na letošní Zámecký vrch je přihlášeno více jak 80 jezdců do závodu Mistrovství ČR a České trofeje.

O půl noci ve středu 25. dubna 2018 bylo ukončeno přijímání přihlášek do závodu Mistrovství ČR a České trofeje pro letošní XXXVII. ročník Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2018.

Domácí jezdec Marek Rybníček bude patřit k favoritům letošního Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2018

Pořadatelům z Auto Sport Klubu Náměšť na Oslavou došlo celkem 84 přihlášek na závod, který se bude konat o prvním květnovém víkendu – 5. – 6. května 2018. V seznamu přihlášených je proti loňskému roku více o 21 jezdců a jsou mezi nimi téměř všichni nejlepší vrchaři.

Dá se předpokládat, že o prvenství bude bojovat obhájce loňského titulu absolutního mistra ČR – David Komárek na voze Norma M20 FC KOMVET z domácího týmu Liqui Moly Racing. Na prvenství zcela určitě myslí i Miloš Beneš z GMS RACING TEAMu na voze Osella FA 30, který získal letos dvojnásobné vítězství v úvodním závodě na brněnském automotodromu. S další Normou je přihlášen jezdec LMRT Jiří Špalek, ve skupině siluet týmový kolega Marek Rybníček s Fordem Fiesta WRC EVO. K těm, kteří budou chtít promluvit do pořadí na předních místech jsou přihlášeni  jezdci ve třídě E1 nad 3000 ccm –  Jaromír Malý, Richard Maixner, Tomáš Chaloupka či domácí Drahomír Šubert, všichni  na vozech Mitsubishi Lancer různých evolucí. Ze skupiny A bude patřit k favoritům dlouholetý účastník Zámeckého vrchu, Petr Vojáček s osmičkovým Lancerem. S Lamborgini Gallardo GT 3 je přihlášen Martin Jerman. Jeho dcera a zeď Gabriela a Filip Sajlerovi budou společně Tomášem Vavřincem bojovat o mistrovské body ve skupině N, všichni jsou přihlášeni s vozy Mitsubishi. Na seznamu přihlášených najdeme vedle již zmiňované Gabriely Sajlerové, další tři závodnice – Nela Grundová, Simona Málková a Eliška Popová. Sedm jezdců je přihlášeno v kategorii historických vozů. S vozem Citroen C2 je  přihlášen další domácí jezdec z Chroustova, Vojtěch Staněk, který pojede ve třídě E1H do 1600 ccm v České trofeji.

Na pohárový závod Maverick Rescue Eurocup stále ještě probíhá příjem přihlášek a konečná podoba seznamu přihlášených bude známá až ve čtvrtek těsně před závodem a již teď lze předpokládat že padne rekord v počtu startujících na letošním Zámeckém vrchu MANN-FILTER 2018.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*