Na letošní Zámecký vrch 2018 přihlášen rekordní počet závodníků !!!

Ještě před uzávěrkou přihlášek tradičního závodu automobilů do vrchu MANN-FILTER Zámeckého vrchu, který se uskuteční o prvním květnovém víkendu na trati okolo zámku v Náměšti nad Oslavou. Pořadatelé z místního Auto Sport Klubu hlásí, že již registrují sto padesát přihlášených jezdců.

Absolutní vítěz Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2017 David Komárek na Normě M20FC Komvet EVO

Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou bude za dva týdny místem konání XXXVII. ročníku tohoto stále více populárního závodu automobilů do vrchu. Také letos se bude závodit ve dvou samostatně hodnocených seriálech – Mistrovství ČR včetně České trofeje a dále pak Mezinárodní závod Maverick Rescue Euro Cup 2018.

Přestože pro závod Mistrovství ČR a Českou trofej je stanoven termín pro ukončení příjmu přihlášek na středu 25. dubna 2018, je k dnešnímu dni přihlášeno již 75 jezdců. Nahlédneme-li do seznamu přihlášených, zjistíme, že v něm jsou uvedeni téměř všichni naši vrchaři.  Celkem pět zástupců je přihlášeno z domácího týmu Liqui Moly Racing, Team, včele s obhájcem loňského titulu absolutního mistra republiky, Davidem Komárkem. Dále jsou na seznamu jezdci Jiří Špaček, Marek Rybníček, Martin Jerman a manželé Gabriela a Filip Sajlerovi. Horkým favoritem na přední umístění je Miloš Beneš, který letos vynechává sezónu v Mistrovství Evropy, kde se bude objevovat jen sporadicky a pro letošní sezónu, se bude plně věnovat závodům Mistrovství České republiky, kde chce vybojovat mistrovský titul.  O přední příčky při Zámeckém vrchu ve svých třídách jistě zabojují  Jaromír Malý, Tomáš Vavřinec či Petr Vojáček.

Ještě větší je počet přihlášených je v Mezinárodním závodě Maverick Rescue Euro Cup 2018. V současné době je registrováno 78 jezdců. Uzávěrka přihlášek do závodu končí až těsně před závodním víkendem ve čtvrtek 3. květnu 2018.  Zde jsou kromě českých jezdců, přihlášeni i závodníci z Rakouska, Německa a Slovenska. Stejně jako v republikovém mistrovství, budou v MRECu samostatně bojovat jezdci na soudobých a historických automobilech.

Závody budou doplněny ukázkovými jízdami drifterů – Drift show battle. Své umění předvede dvojice jezdců – Michal Reichert a Dan Janota na vozech BMW.

Zámecký vrch bude zahájen v pátek 4. května technickou a administrativní přejímkou v odpoledních a večerních hodinách.  Sobotní i nedělní program (5. a 6. května) bude zahájen v 8.00 hodin tréninkovými jízdami. Vlastní závod bude mít start v sobotu ve 13.00 hodin, v neděli se bude startovat z důvodu slavnostního zahájení ve 13.00 hodin o  půl hodiny později.

Comments are closed.