Závod družstev v Dalečíně ovládl JD Gunnex KTM Racing team – MRA B&B

Poslední letošní závod je za námi! Po roční pauze se družstva vydařila. Jezdci a jejich doprovody se však museli smířit s ledovým vichrem a chladným počasím po celý víkend. Ani to však neodradilo velké množství fanoušků, aby dorazilo podpořit své favority. Mezi rozjížďkami odjeli svůj poslední letošní závod také ženy.


Družstva

Velkým aspirantem na vítězství byli už před začátkem závodu jezdci JD Gunnex KTM Racing team – MRA B&B. Ti získali nejmenší počet bodů a s deseti se stali jasnými vítězi závodu. José Butron (MX1) potvrdil svou formu a zkušenosti získané na světové scéně. V první jízdě skončil druhý a druhou vyhrál. Polák Tomek Wysocki (MX2) neměl úplně povedenou první jízdu, kdy skončil jedenáctý. Po poslední jízdě se však škrtá jeden nejhorší výsledek, tudíž tým neměl co ztratit. Třetím do party byl Fin Harri Kullas (MX3), který zajel výsledky 1 – 2, stejně jako jeho týmový kolega Butron.

O obhajobu titulu usiloval moravský Osička MX Team. Jezdcům týmu však v konečném hodnocení chybělo několik bodů, aby předstihli vítěze. S 19 body skončil česko-slovenský výběr druhý. Vyrovnané výsledky zajížděl Slovák Šimon Jošt (MX1), který bral v obou jízdách trojku. Jeho krajan Tomáš Kohút (MX2) dojel v první jízdě sedmý a ve druhé třetí. Sedmička se následně vyškrtla. Martin Krč (MX3) si vyjel dvakrát páté místo.

Třetí skončil tradiční účastník závodů MMČR tým KRTZ motorsport, který do Dalečína povolal posily z Rakouska. Na třistapadesátce se skvěle předvedl Adam Dušek (MX1), který pro svůj tým dokázal vyjet celkem 22 bodů. Roland Edelbacher (MX2) dojel první rozjížďku čtvrtý a druhou po pádu a zranění nedokončil. Michael Kratzer (MX3) ukazoval už na srpnovém závodě jednotlivců, že mu to v Dalečíně sedí. Tentokrát dojel druhý a čtvrtý.

Těsně pod stupni vítězů skončil PP Racing sestavený z českých pilotů a doplněný o jednoho Rakušana. Dušan Drdaj (MX1), tahoun týmu, dokončil rozjížďky na šestém a sedmém místě. Jeho rakouský kolega Marcus Rammel (MX2) nemohl být spokojený s rozjížďkou číslo jedna. V té druhé si však spravil chuť. Rudolf Plch (MX3) zajížděl v závodě vyrovnané výsledky. Jednou skončil jedenáctý, podruhé devátý.

Na pátém místě se umístil domácí HT Group Racing Team. Patrik Liška (MX1) neměl úplně povedenou první jízdu, v té druhé však bojoval ve skupince s podobně rychlými piloty, stejně jako na závodech MMČR jednotlivců. Rychlost Jana Wagenknechta (MX2) v Dalečíně stačila na osmé a deváté místo v rozjížďkách. Po více než tříleté přestávce se na velkou motorku posadil Marek Sukup (MX3). Sukup zabral a v první jízdě dojel šestý. Ve druhé skončil jedenáctý.

Je tomu již pravidlem, že družstva píší příběhy. Během dne nastane tolik situací, že rozhodnuto není do poslední sekundy. Za zmínku bezesporu stojí vynikající výkon Pavola Repčáka (SMF Team) v první jízdě, kdy dokázal zabrat a ucukl celému startovnímu poli. Františka Smolu (4 Cross Racing) vyřadily ze hry technické problémy. Petr Bartoš (Orion Racing Team) zase předvedl, že mladším pilotům dokáže značně sekundovat. Ve druhé jízdě však odstoupil po větším pádu.

Ženy   

Svůj poslední mistrovský závod letošního roku odjely také ženy. V Dalečíně brala plný počet bodů Kristýna Vítková (Q Racing Team), která se i přes dlouhou absenci vyšvihla na celkové druhé místo. Druhá skončila na zdejší trati Barbora Laňková (Orion Racing Team), která už na závody přijížděla s vidinou mistrovského titulu. Povedlo se, a tak mohla spolu se svými fanoušky slavit. Celkově třetí skončila Kristýna Tomišková (Team Motokrosová Škola CZ), která je v závěru sezóny hodně vidět. Stejně to má i čtvrtá Aneta Čepeláková (Yamaha Čepelák Racing Team), která první rozjížďku dojela třetí. Při bodové shodě však rozhoduje umístění v první rozjížďce. Pátou pozici si odvezla Markéta Jarkovská (STR Racing), na kterou ztrácela pouhé dva body Niki Hošková. Mezi osmičku závodnic se zařadila ještě sedmá Viktorie Lohniská (MTX Racing Team) a osmá Alina Barthel (Motosport Chýnov v AČR).

Text: Pavel Horák – Český motokros


Fotogalerie :

Více fotografií v galerii : Dalečínský motokrosový závod družstev ve fotografii.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*