Vysočina má Mezinárodní mistryni v motokrosu, Barboru Laňkovou

S červenou tabulkou a startovním číslem 221 vyrazila na trať Písečské zmoly v Dalečíně do  dvou závěrečných závodů v pozici vedoucí jezdkyně letošního seriálu Kůta Mezinárodního mistrovství České republiky Barbora Laňková z Velkého Meziříčí. Ta od roku 2018 startuje v barvách ORION RACING TEAMU s motocyklem Suzuki. Před dvěma závěrečnými  závody, které se jely v rámci MMČR v motokrosu družstev v Dalečíně, měla před v té době druhou v pořadí,  Rakušankou Elenou Kapsamer  náskok 39 bodů. Barbora k závodům přistoupila s velkým rozmyslem a tak ji bohatě stačilo dvakrát druhé místo a  44 bodů k zisku titulu Mezinárodní mistryně ČR v motokrosu s celkovým počtem  365 bodů. Z 18 závodů stála 13krát na stupních vítězů – jedenkrát zvítězila v Rudniku, sedmkrát stála na druhém a pětkrát na třetím stupni vítězů.   V Dalečíně dvakrát zvítězila Kristýna Vítková, která si připsala 50 bodů a se ziskem 287 bodů se dostala na druhé místo před Kapsamer, která v závěru  pro zranění nestartovala.

Barbora nejezdí jenom  mistrovské závody, ale zúčastňuje se různých pohárových závodů. Například v letošním roce startuje v Chalupa Donoval Cup 2021, kde  před dvěma závěrečnými  závody je v kategorii Hobby MX2 na třetím místě s nepatrným bodovým odstupem od prvních dvou jezdců.

Barbora Laňková vstoupila do motokrosových závodů žen již v roce 2014 v barvách SMS Chomutov v tehdejším seriálu BUKSA/ADOS, kde skončila na celkovém  druhém místě se 233 body. V roce 2016 se stala poprvé mezinárodní mistryní, když poprvé vystoupila na nejvyšší stupeň při závodě na Pacovském Propadu. Vítězství zopakovala ještě na tratích v Kramolíně, Kaplici, Vranově u Brna, dvakrát zvítězila v Opatově a Lokti nad Ohří.  Od roku 2014 do letošního roku odjela celkem 110 závodů v nichž se nestalo, že by nedojela, což je jistě vynikající vizitka této závodnice. Za tuto dobu si připsala na své konto celkem rekordních 2244 bodů.

Blahopřejeme Báře k zisku druhého titulu, přejme ji hodně zdraví, žádné úrazy a těšíme se na její  skvělé výkony v příští motokrosové sezóně 2022.


Fotogalerie :

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*