Vítězné tažení bratří Čermáků pokračovalo i v Ledči nad Sázavou

Motokrosový areál v Ledči nad Sázavou byl o poslední červnové  sobotě dějištěm pátého závodu Mezinárodního mistrovství ČR sajdkár a čtyřkolek.

Bratří Čermákové při vítězném tažení v Dalečíně , které pokračovalo i v závodě v Ledči nad Sázavou

Na trati dlouhé 1650 m opět v obou jízdách ze 14 posádek, kralovali sourozenci Tomáš a Ondřej Čermákovi z týmu BO MOTOR – OIL AUTOPROFI teamu na stroji WSP MEGA.  V první jízdě s nimi držela kontakt a v počátku do čtvrtého kola  dokonce vedla dvojice  Petr Kolenčík a Matěj Hejhal na stroji Zabel 700 z JD 191 KTM-MRG racing teamu. Ti nakonec zaostali za vítězným párem o 7,898 sekundy. Ve druhé jízdě byl již rozdíl více jak dvojnásobný,  21,860 sekundy. Trojici nejlepších doplnil v obou jízdách další bratrský pár, Pavel a Martin Hrochovi na stroji WSP Zabel. Po odjetých pěti dvojzávodech jsou na čele průběžného hodnocení Čermákovi, kteří nasbírali 247 bodů, druhé místo patří Kolenčíkovi s Hejhalem s 205 body a třetí jsou Hrochovi se 194 body.

Mezi dvaceti posádkami Přeboru ČR sajdkár, slavili po jednom vítězství posádky Martin Lukášek s Vítězslavem Pečem (Motosport Side Quad) na stroji Zabel VMC v první jízdě a ve druhé pak Patrik Šroler s Janem Zářeckým (SMK Klášterec nad Ohří) s WSP Zabel. Ti nakonec zvítězili v celkovém pořadí závodu se ziskem 47 bodů, druzí skončili Lukášek s Pečem s 45 body, druhé  a třetí místo vybojoval nestárnoucí Josef Peták s Václavem Hotovým (AMK Nepomuk v AČR) na stroji JML JUMBO , kteří si připsali 42 bodů. V průběžném pořadí jsou na čele suveréně Lukášek s Pečem se ziskem 239 bodů, druzí jsou Šroler se Zářeckým se 188 body a třetí pak Peták s Hotovým, kteří si vyjezdili 175 bodů.

V Ledči se také představili sajdkárkrosoví veteráni v samostatném Přeboru ČR. V něm kralovali Stanislav Hutira se Zdeňkem Plhákem na stroji Yamaha, když vyhráli obě jízdy a získali celkem 50 bodů. Za dvě druhá místa si vyjeli 44 bodů Miroslav Jurka s Lukášem Sekaninou na Jawě a 40 bodů si připsali na konto za dvě třetí místa Robert Tyle s Janem Poledníkem na stroji Yamaha. V průběžném pořadí je na čele Hutira se 200 body, druzí jsou Pokorný s Gáborem se 173 body a na třetí místo se probojoval  Tyle se 162 body.

V Mezinárodním mistrovství čtyřkolek si první tři místa v obou jízdách rozdělili tři jezdci. V té první byl nejrychlejší Zdeněk Poláček na WSP, druhý skončil Jiří Kašpar na Yamaze a třetí byl David Sůsa se strojem CanAm. Ve druhé jízdě si pořadí prohodili, zvítězil Kašpar, který si z obou jízd připsal 47 bodů, druhý skončil Sůsa, ten získal 42 body a třetí místo patřilo Poláčkovi, jehož zisk byl   45 bodů. Také tito tři jsou v prozatímnim pořadí na prvních třech místech. Vede Kašpar s 229 body, druhé místo patří Poláčkovi s 220 body a třetí je Sůsa se 195 body.

Stejné pořadí bylo na stupních vítězů v obou závodech Přeboru ČR čtyřkolek juniorů. Nejvíce bodů si připsal Adam Tuček (Yamaha) 50 za dvě první místa, 44 bodů za dvě druhá místa si vyjel Jan Brhel (WSP) a 40 bodů patřilo za dvě třetí umístění Adamu Vankovi (Kawasaki). V celkovém pořadí po pěti dvojzávodech vede Tuček s 244 body, druhý je Vanko se 194 body a třetí místo patří Martinu Dopitovi, který získal 190 bodů.

Další, v pořadí šestý závod, se uskuteční až po prázdninách a to 9. září 2018 na trati v Březové nad Svitavou.