V Dalečíně kralovali sourozenci Čermákovi

V sobotu 2. června se uskutečnila na trati v Písečské zmole parádní sajdkárkosová podívaná v podobě Mezinárodního mistrovství Česká republiky v sajdrákrosu a čtyřkolek, které doplnili závody Poháru České republiky v sajdkárkrosu, sajdkárkrosu veteránů a juniorského Poháru České republiky čtyřkolek. Premiéru závodu na trati nedaleko Dalečína si nenechala ujít kompletní česká špička těchto motoristických disciplín a díky tomu mohlo velké množství přihlížejících diváků v průběhu sobotního dne opravdu co obdivovat.

Dalečínské vítězné sourozenecké duo bratří Čermáků. foto Jiří Navrkal

V hlavním závodě Mezinárodního mistrovství ČR v sajdkárkrosu si dalších 50 bodů připsali na své konto po dvou vítězných jízdách v Písečské zmole sourozenci Tomáš a Ondřej Čermákovi na motocyklu WSP MEGA. V sobotu se zde jel na výborně připravené trati dlouhé 1550 m čtvrtý závod letošního seriálu Mezinárodního mistrovství ČR sajdkár a čtyřkolek.

Jejich vítězství byla v obou jízdách těžce vydřená. Od startu odjížděli na třetím respektive čtvrtém místě a pak se průběžně probojovávali na vedoucí pozici. V prvním závodě jim dýchala na záda dvojice Petr Kolenčík s Martinem Hejhalem (Zabel 700) a ve druhé pak Pavel a Martin Hrochovi  (WSP Zabel). V obou případech měli vítězní Čermákové náskok  necelých 6 sekund. Pořadí na druhém a třetím místě si prohodili Kolenčík s Hejhalem a bratry Hrochovými. V závodech MM ČR startovalo celkem 16 posádek.

O jednu více měl závod Přeboru ČR sajdkár. Vítězství v obou jízdách slavila dvojice Martin Lukášek s Vítězslavem Pečem (Zabel VMC). Na druhém místě dvakrát skončil nestárnoucí Josef Peták se spolujezdcem Václavem Hotovým (AMK Nepomuk v AČR) na motocyklu EML JUMBO. V první jízdě ztratili na vítěze téměř 27 sekund, ve druhé pak byli daleko rychlejší a za vítězi zaostali  jen o necelých 7 sekund. Dvakrát na třetím místě dojela  posádka SMK Klášterec nad Ohří v AČR, Patrik Šroler s Janem Zářeckým na stroji WSP Zabel.

Velice pěknou podívanou přinesly dvě jízdy Přeboru ČR sajdkárkrosu třídy veterán. Zde se divákům představilo několik posádek, které byly u zrodu této motoristické disciplíny v tehdejším Československu v sedmdesátých letech. Z osmy dvojic byla v první jízdě nejrychlejší posádka motocyklu Yamaha – Miroslav Pokorný a Vladislav Gábor, kteří ve druhé jízdě prvenství neobhájili a skončili na druhém místě. Druzí byli v první jízdě na Jawě Miroslav Jurka s Lukášem Sekaninou, ti do druhé jízdy bohužel již nenastoupili. Za to třetí v pořadí, Antonínové Háček se Šimůnkem (Honda), si ve druhé jízdě velmi polepšili a s náskokem 17 sekund před Pokorným s Gáborem zvítězili. Třetí místo patřilo bratrům Jaroslavu a Miroslavu Zatloukalovým, startujícím s motocyklem Jawa.

Dramatické byly dvě jízdy třídy Mezinárodního mistrovství ČR  4K – což jsou tzv. čtyřkolky. Z dvaceti dvou přihlášených jezdců se na start první jízdy postavilo osmnáct. Boj o prvenství si mezi sebou rozdali David Sůsa na stroji CanAm  se Zdeňkem Poláčkem (WSP), když první jmenovaný zvítězil o 0,860 sekundy. Na bronzové příčce dojel Jiří Kašpar na Yamaze. Ve druhé jízdě bylo drama ještě větší, když zvítězil Poláček s náskokem pouhých 0,335 sekundy před Kašparem, třetí dojel již s odstupem Sůsa.

Mezi devíti jezdci třídy Přeboru ČR 4K – Junior bylo pořadí na prvních třech místech stejné v obou závodech. Zvítězil Adam Tuček na Yamaze, druhý byl dvakrát Jan  Brhel (WSP) a třetí skončil Martin Dopita (Yamaha).