Pořadatelům Meteoritu komplikuje život počasí, byli nuceni přistoupit ke změně kalendáře závodů.

Letošní suché počasí udělalo několik vrásek na čele i pořadatelů motokrosového seriálu Meteorit Cup, který se i z velké části a koná na tratích v Kraji Vysočina. Vzhledem k extrémnímu úbytku vody nejsou schopni provozovatelé tratí zabezpečit kvalitní kropení tratí a tím zabezpečit kvalitní a bezpečnou trať pro závodníky seriálu.

Na tuto situaci museli organizátoři poháru zareagovat zrušením sobotních závodů v Dolních Heřmanicích. Zbytku seriálu se neměla již tato nepříjemná situace dotknout a mělo se začínat dalším závodem o druhém zářiovém víkendu na trati v Opatově u Svitav, samozřejmě s podmínkou dobré a kvalitní přípravy tratě pro závody.

Před tím to propršeným víkendem se však organizátorům poháru dostalo vyjádření provozovatelů tratě v Opatově záporné odpovědi ohledně připravenosti místní tratě a postavil je před dilema, jestli zrušit již druhý závod seriálu v řadě nebo se pokusit o přesunutí závodu na jinou trať, kde by nebyli problémy s bezpečnostní tratě.

Po velké snaze se nakonec povedlo závod přesunout na trať ve Vilánci u Jihlavy, kde místní provozovatelé trati v čele s Michalem Zeleným slíbili, že vody bude dostatek a vše bude v pořádku.

Aktualizovaný kalendář Meteorit cupu 2018 pro zbytek sezóny :

Sobota 8.9.2018               Vilánec u Jihlavy

Sobota 22.9.2018             Smrk

Sobota 29.9.2018             Dolní Heřmanice

Comments are closed.