Podmol Brothers si se svojí show podmanili Třebíč.

Podmol Brothers se svojí show si podmanili Třebíč.

Sobotní odpoledne patřilo v Třebíči na Sokolském stadionu létajícím motorkám a kolům. Ve své show předváděli přední jezdci ve freestyle motokrosu v čele s mistrem světa Liborem Podmolem triky odporující fyzikálním zákonům, které přiváděli diváky do varu.

Celý sobotní hlavní program freestylové motokrosové show Podmol Brothers se nesl v duchu podpory charitativní akce s názvem Mototerapie ve spolupráci s 200%LIFE . Cílem tohoto jedinečného projektu je vybrat a podpořit z částí zisku finanční hotovost, která dokáže zajistit potřebné služby pro hendikepované spoluobčany se snahou o zlepšení jejich plnohodnotnějšího zapojení do společnosti. V rámci tohoto projektu přivítali již v pátek jezdci Podmol Brothers show na Sokolském stadionu hendikepované spoluobčany z Denního centra Barevný svět z Třebíče, kterým předvedli svoji show a zároveň jim díky besedě a názorným ukázkám přiblížili zákulisí této adrenalinové motoristické disciplíny.

Po první části programu, ve které předvedli svoje umění jak jezdci na motokrosových motorkách, tak jezdci na BMX kolech došlo k předání výtěžku ze vstupného pro charitativní akci Mototerapie, do rukou ředitelky Denního centra Barevný svět, která v doprovodu svých chráněnců, poděkovala organizátorům za velmi povedenou páteční akci a za výtěžek 30 000 Kč ze vstupného, který jistě pomůže pro zajištění potřeb našich hendikepovaných občanů.

Dalším parádním dílkem skvělého zážitkového odpoledne byl vložený závod dětí na odrážedlech, kdy bylo vidět řádné soutěživé nasazení a touha po vítězství, těch nejmenších návštěvníků celé show. V cíli závodu samozřejmě čekala odměna od Podlom Brothers za odvahu a nasazení pro všechny malé soutěžící.

Druhá část freestylového programu se už nesla v soutěžním duchu, kdy všichni jezdci zápolili v soutěži o nejlepší předvedený trik. O výsledcích soutěže rozhodli samotní diváci, kde vítězem soutěže se stal jezdec s největším aplausem. V kategorii FMX se divákům nejvíce líbil domácí jezdec František Máca a mezi jezdci na BMX kolech Teodor Kováč, kteří si místo pomyslných pohárů za vítězství odnesly lahev originální Trebitsch Single Malt Whisky.

Po skončení freestylového programu přichystali organizátoři pro všechny fanoušky autogramiádu všech FMX gladiátorů, kteří se vydrželi podepisovat a fotografovat s fanoušky dlouhé minuty, tak aby uspokojili všechny fandy toužící po památce na nezapomenutelné odpoledne na Sokolském stadionu v Třebíči.

Závěr vydařeného sobotní programu obstarala beseda s Liborem Podmolem , který se s fanoušky podělil o svoje zážitky na letošní Dakar rally v Saudské Arábii a nastínil svoje plány do budoucna , kde by se chtěl opět postavit na start Dakaské soutěže , ale tentokrát v motocyklové kategorii bez asistence tzv. Male-moto. Tečkou programu bylo promítání fascinujícího dokumentárního filmu „Zítra bude líp “, který mapuje cestu Libora Podmola za splněním svého snu stát se Mistrem světa v FMX motokrosu.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*