Pacovský propad přivítá v neděli špičkový motokros

Druhý závod sezóny HT Group Open mistrovství ČR v motokrosu bude hostit oblíbená trať v Pacově nedaleko Pelhřimova. Jako tradičně se bude soutěžit ve čtyřech třídách 85 ccm, MX2, MX1 a Veterán. A všichni doufají, že se tentokrát dojedou všechny rozjížďky až do konce. Předešlý podnik totiž překazilo počasí, které dalo stopku druhým jízdám třídy MX1. Závod v Pacově se pojede už v neděli 19. května.

MX1

Jezdci třídy MX1 v úvodním závodu seriálu absolvovali pouze jednu rozjížďku, tu druhou důležitější zastavil prudký déšť a bouřka. To určitě nejednomu jezdci udělalo vrásky na čele, výsledky se tak musely spočítat z jediné nedělní jízdy a mluví jasně. Jako lídr tabulky do Pacova přijede Jakub Terešák (HT Group Racing Team): „Po prvním závodu seriálu vezeme domů červenou tabulku,“ sdílel radost na svém Instagramu jezdec. Druhý byl v Dalečíně Němec Max Nagl (Haas Racing Team). Druhá příčka je skvělý výsledek, na Nagla ale možná trochu netradiční. Bylo vidět, že mu motorka nejela tak, jak by si přál. „V Dalečíně Max Nagl nenašel optimální nastavení motocyklu, přesto jsme s umístěním velmi spokojení,“ říká za Haas Racing Team Dominika Honzíková. A své kolegy na stupních vítězů doplnil Šimon Jošt (KRTZ Motorsport). Pro něj nebyl závod procházka růžovou zahradou, musel si třetí příčku doslova vybojovat: „Do půlky závodu jsem jezdil na 2. příčce, ale bohužel následoval pád a propadnul jsem se až na 5. místo. Do cíle jsem to dokázal stáhnout na 3. pozici.“ Těsně pod bednou dojel čtvrtý Pavol Repčák (Orion Racing Team), na páté pozici skončil Martin Krč (HT Group Racing Team), kterému se v Dalečíně povedl hlavně trénink a kvalifikace. Všechny výše zmíněné jezdce uvidíme i v Pacově a spolu s nimi dorazí určitě i Pavel Dvořáček, Václav Kovář (MX Team Znojmo SD Install Racing), Rudolf Plch (Promoto Husqvarna Racing Team) nebo třeba Petr Bartoš (Orion Racing Team).

MX2

Ve třídě MX2 nabídl první závod v sezóně 2024 divácky zajímavé souboje a svoje fanoušky jistě potěšil hlavně Adam Dušek (HT Group Racing Team), který vyhrál. Neměl ale úplně vydařené starty a tak byl v obou rozjížďkách odsouzený dohánět ztrátu, což se mu povedlo dokonale a do Pacova přijede jako lídr šampionátu. Jako druhý nejlepší jezdec třídy MX2 se v Pacově ukáže Tomáš Pikart (ZL N2P s. r. o.), ten v Dalečíně ukazoval hodně povedené jízdy: „Za mě naprosto povedený víkend a návrat po roční pauze. První jízdu jsem neodstartoval úplně dobře a po startu jsem byl až na 15. pozici, ale cílem jsem projel druhý. Ve druhé jízdě jsem vystartoval nejlépe, ale bohužel jsem neměl dostatečnou rychlost na udržení prvního místa až do cíle a byla z toho opět 2. příčka,“ vysvětluje Tomáš Pikart. Ten v jízdách hodně soupeřil třeba i se třetím Martinem Venhodou (Q-Racing Team). Tomu se ale v obou rozjížďkách lepila smůla na paty. „V první jízdě jsem vedl s docela pohodlným náskokem, ale dvě kola před cílem přišla kolize s jezdcem o kolo zpět a tak jsem dojel třetí. Ve druhé jízdě jsem se dostal na druhé místo, ale v tu chvíli mi přestala fungovat spojka.“ Se čtvrtým místem na kontě přijedete do Pacova David Vondrák, startovat bude také pátý Jaromír Steiger a dále jistě i Daniel Stehlík, Jiří Klejšmíd, Josef Novák (Cermen KTM Racing Team), Jiří Matějec (MX Team Znojmo SD Install Racing) nebo Denis Poláš a další.

85 ccm

Také nejmladší jezdci celého HT Group Open mistrovství ČR budou mít v Pacově co předvést. Ostatně krásné závody ukázali už v Dalečíně. Byli to právě oni, kteří celý letošní seriál takzvaně vykopli a startovali jako první. S tratí se prali naprosto bravurně a po první rozjížďce si nejlépe vedl Matyáš Výleta (KRTZ Motorsport). Vyhrál ji, ale v té druhé byl až druhý, tam vítězství urval polský závodník Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR) a tím pádem, velmi těsně, celkově zvítězil právě on, Výleta byl druhý. „Szymonovi se podařilo poprvé v kariéře zvítězit v Open MČR třídy 85ccm. Boje to byly velice vyrovnané a určitě to nebude mít v Pacově jednoduché, ale budeme doufat, že si i po Pacově udrží červenou tabulku lídra seriálu,“ říká za tým Motosport Chýnov v AČR jeho manažer Evžen Zadražil. Třetím nejrychlejším jezdcem tabulky třídy 85 ccm je zatím Slovák Maxim Zimmerman, takže prozatímní podium má mezinárodní složení. A po Pacově se na něm určitě bude chtít vidět zatím čtvrtý Zdeněk Buštík (LUTCAR Team) nebo pátý jezdec tabulky Ondřej Ludvík (KRTZ Motorsport) a další závodníci jako Hugo Brant (Cermen KTM Racing Team), Jan Veselý (Anette Racing Team klub AČR), Jan Pokorný (GT2 Motorsport), Martin Smolka i Alex Voňavka.

Veterán  

Před druhým závodem sezóny v Pacově vede tabulku třídy Veteránů Petr Bartoš (Orion Racing Team). Tomu v Dalečíně chyběl jeho pronásledovatel Martin Žerava (KRTZ Motorsport), který v současné době léčí obě zlomené ruce a chybět tak bude i v Pacově. Jako prozatím druhý nejrychlejší jezdec tabulky třídy Veterán se v Pacově představí Michal Votroubek (LUKA Motocross Team), který si z Dalečína odvezl dvě druhá místa. Dvakrát třetí dojel Martin Trávníček. Bramborový je zatím Tomáš Kaňkovský a pátý Eduard Těšínský (Motosport Chýnov v AČR).

V samostatné kategorii Veterán 50 + je před Pacovem pořadí následující: První Petr Dokoupil (KRTZ Motorsport), druhý Rostislav Hlaváček, třetí Roman Skalka, 4. Zdeněk Svoboda (Motosport Chýnov v AČR) a pátý Petr Játi.

Zdroj:  TZ Český motokros – Dominika Kvapilová

Foto: Radek Lavička

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*