Nedělní parádní motokrosové představení předvedli jezdci v Pacově.

Memoriál Luďka Kůty – druhý letošní závod Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v Pacově je minulostí. Super závody s obrovskou diváckou kulisou a ty boje na trati…rozhodně se bylo na co dívat. Davy šílely hlavně při druhé rozjížďce kategorie MX1.

MX1: Michek, Kovář kolo na kolo

“Na takový motokros jsem se těšil,” křičel komentátor Evžen Zadražil z komentátorské věže. Všechno bylo napínavé už od začátku první rozjížďky. Kdo očekával prvního Michka a za ním Kováře, byl dost překvapený. Po startu jel první Marek Sukup (HT Group Racing Team), který aktuálně vede slovenský šampionát, druhý jel Polák Tomek Wysocki (JD GUNNEX KTM Team) třetí chvíli František Smola (BV Racing Team), po chvíli předjetý Tomášem Šimkem (GT2 Motorsport). Favorité Václav Kovář (HT Group Racing Team) a Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team) až kolem sedmého místa. Kovář se během několika málo kol dostal na první pozici a začal všem ujíždět. Martin Michek se prokousával na druhou pozici trochu pomaleji a už mu nestačil čas na to, aby Kováře dohnal. V cíle s velkým náskokem první Kovář (který se umístil na poledním závodě ME na třetí pozici), za ním Michek a třetí Sukup. Druhá rozjížďka byla ale ještě větší show. Po holeshotu Františka Smoly (BV Racing Team) se na první dvě místa dostali Michek s Kovářem a už to jelo. První Michek a druhý Kovář. Aby vedli seriál, museli oba vyhrát. Několik kol to vypadalo, že Kovář Michka udolá. Ale Michek měl pravděpodobně větší fyzičku, protože před koncem začal Vašek dělat chyby a ztrácet. Michka nepředjel. Tím pádem se stal Martin Michek celkovým vítězem. Diváci šíleli, i díky celkovému třetímu místu Petra Bartoše (Orion Racing Team).

MX2: Kdo překoná Jaulina?

I v MX2 to byl ten pravý napínavý motokros. Po startu první rozjížďky jezdil první Martin Krč (Buksa/Ados KTM Team), za ním jeho týmový kolega Sulivan Jaulin, a na třetím a čtvrtém místě jezdci JD GUNNEX KTM Teamu Petr Polák a Richard Šikyňa. Během rozjížďky ale Petr Polák spadl a propadl se v poli, i přesto dokázal zajet celkově čtvrtý. První v cíli Sulivan Jaulin s velkým náskokem na druhého Šikyňu, třetí Martin Krč a čtvrtý Petr Polák. Holeshot ve druhé rozjížďce získal jezdec Orion Racing Teamu Jonáš Nedvěd. Velmi rychle se přes něj ale dostal Martin Krč, který vedení udržel až do cíle a s docela velkým náskokem. Jeho týmový kolega Sulivan Jaulin jezdil druhý, díky vítězství v první jízdě mu to ale stačilo na celkovou výhru a červená tabulka je i dál v jeho rukou. O třetí místo se přetahovali jezdci JD GUNNEX KTM Teamu Richard Šikyňa a Petr Polák, jenže další chyba Poláka odsunula na horší pozice a Šikyňovi se objevil nový soupeř, krajan Šimon Jošt (Osička MX Team), Šikyňu ale nepřekonal. Celkově zvítězil Sulivan Jaulin, druhý Krč a třetí Šikyňa. Skvělé čtvrté místo získal Šimon Jošt. Z Kaplice druhého Patrika Lišku (HT Group Racing Team) bolela záda a dojel sedmý. Zajímavé je, že po druhém závodě na druhém až pátém průběžném místě vznikla bodová shoda (67bodů má Krč, Šikyňa, Liška a Polák).

Ženy: České holky na startu porazily Laierovou

Vedoucí závodnice ženské kategorie sice měla v první jízdě po vyhrané kvalifikaci přednost při vybírání ideálního místa na startu, ale v Pacově ji dvě české závodnice dokázaly překonat, alespoň na začátku. Holeshot brala Tereza Hromková (HT Group Racing Team), za ní jela Barbora Laňková (Orion Racing Team). V rozjížďce si ale Němka vedení vzít nenechala, opět zvítězila. Před druhou jezdkyni týmu Buksa/Ados KTM Elenu Kapsamer se ale v první jízdě vklínily naše závodnice. Druhá, stejně jako v Kaplici dojela Tereza Hromková, třetí Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team), čtvrtá Barbora Laňková, a pátá Elena Kapsamer. Holeshot i ve druhé rozjížďce ženské kategorie získala Tereza Hromková. Velmi rychle ale první místo obsadila Steffi Laier, která už žádnou z jezdkyň před sebe nepustila. Ovšem o druhé místo byl boj mezi Terezou Hromkovou a Kristýnou Vítkovou, ze kterého vyšla vítězně Vítková a druhá byla i celkově. Třetí Hromková, čtvrtá Laňková a pátá Kapsamer.

 

Veterán: Žerava neohrožen, boje v kategorii 50+

Od startu až do cíle první jízdy vedl Martin Žerava (Buksa/Ados KTM Team), kterého chtěl určitě i dneska potrápit Petr Masařík, ale ani v Pacově se mu to nepovedlo. Mezi oběma jezdci vznikla několikavteřinová mezera. Třetí dojel Slovák Ivan Černý, který původně ani startovat neměl kvůli zranění. Kategorii Veterán 50+ ovládl Petr Dokoupil, i přesto, že v kvalifikaci zvítězil Roman Majer, ten byl v závodě druhý. Start druhé jízdy ovládl slovenský závodník Ivan Černý (Orion Racing Team), za ním jel Petr Masařík. Martin Žerava (Buksa/Ados KTM Team) byl po startu až kolem páté pozice, velmi rychle se ale probojoval na první a do konce závodu vedl. Za ním se uhnízdil druhý Petr, Masařík a třetí Ivan Černý. V kategorii Veterán 50+ celkově zvítězil Petr Dokoupil (KRTZ racing).

Letošní Pacov stál opravdu za to! Teď bude mít Kůta mezinárodní mistrovství České republiky chvíli pauzu a uvidíme se zase 1. července v Dalečíně.

Výsledky:

MX1        

Celkově:                           

1.Michek Martin  (2-1, Buksa / Ados KTM Team, KTM)

2.Kovář Václav (1-2, HT Group Racing Team, KTM)

3.Bartoš Petr (4-3, Orion Racing Team, KTM)

4.Sukup Marek  (3-5, HT Group Racing Team, KTM)

5.Wysocki Tomek (5-4, JD Gunnex KTM Racing Team, KTM)

Průběžně:         

1.Michek Martin 97b.

2.Kovář Václav 91b.

3.Wysocki Tomek 70b.

4.Sukup Marek 65b.

5.Bartoš Petr 60b.

MX2  

Celkově:                           

1.Jaulin Sulivan (1-2, Buksa / Ados KTM Team, KTM)

2.Krč Martin(3-1, Buksa / Ados KTM Team, KTM)

3.Šikyňa Richard (2-3, JD Gunnex KTM Racing Team, KTM)

4.Jošt Šimon (6-4, Osička MX Team, Kawasaki)

5.Polák Petr (4-6, JD Gunnex KTM Racing Team, KTM)     

Průběžně:         

1.Jaulin Sulivan 94b.

2.Krč Martin 67b.

3.Šikyňa Richard 67b.

4.Liška Patrik 67b.

5.Polák Petr 67b.

Ženy    

Celkově:                           

1.Laier Steffi  (1-1, Buksa / Ados KTM Team, KTM)

2.Vítková Kristýna (3-2, Yamaha Čepelák Racing Team, Yamaha)

3.Hromková Tereza(2-3, HT Group Racing Team, KTM)

4.Laňková Barbora (4-4, Orion Racing Team, Suzuki)

5.Kapsamer Elena (5-5, Buksa / Ados KTM Team, KTM)         

Průběžně:         

1.Laier Steffi 100b.

2.Hromková Tereza 84b.

3.Vítková Kristýna 78b.

4.Kapsamer Elena 72b.

5.Laňková Barbora 70b.

Veterán   

Celkově:                           

1.Žerava Martin  (1-1, Buksa / Ados KTM Team, Suzuki)

2.Masařík Petr   (2-2, Honda)

3.Černý Ivan  (3-3, Orion Racing Team, KTM)4.Pučalka Zdeněk (4-5, KRTZ racing, Yamaha)

5.Dokoupil Petr  (7-6, KRTZ racing, Yamaha)

Průběžně:         

1.Žerava Martin 100b.

2.Masařík Petr 88b.

3.Mužík Vladislav 63b.

4.Černý Ivan 56b.

5.Hammerl Georg 54b.

Videa ze závodů můžete sledovat zde:

https://www.youtube.com/user/mx1cz/videos

Autor: Dominika Nováková – www.czechmx.cz

Foto: Radek Lavička 

Comments are closed.