Mistrovský závod juniorů a žen v Dolních Heřmanicích ovlivnilo počasí.

V sobotu 5.8.2023 hostila motokrosová trať v Dolních Heřmanicích nedaleko Velkého Meziříčí třetí podnik seriálu MX Shop Sekerka Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu juniorů a žen 2023.

Premiérový mistrovský motokrosový závod na trati v Dolních Heřmanicích přilákal velké množství účastníků o čemž svědčilo zaplněné parkoviště závodních do posledního místečka. O mistrovské body postupně bojovali  od nejmladších na strojích do 50 ccm přes kategorie do 65 ccm, do 85 ccm, 125 ccm 2T po kategorii nejstarších juniorů MX2 a kategorii žen.

Bohužel pro účastníky i diváky se vyplnila nepříznivá předpověď počasí a od prvních závodních jízd kategorii trať zkrápěl déšť, který postupem času stále zesiloval a zejména druhé závodní jízdy prověřili kvality jezdců a jejich umění vypořádat z bahenní lázní, ve kterou se výborně připravená trať postupně proměnila. Velký respekt a obdiv si určitě zasloužili právě ty nejmenší účastníci nejslabších kategorii s jakou bravurou si z těžkými podmínkami dokázali poradit a ukázali obrovské srdce bojovníku.

Z pohledu domácích jezdců z Kraje Vysočina byla pro diváky nejzajímavější kategorie žen kde bojovala o mistrovské body domácí Bára Laňková. Po druhém místě v první závodní jízdě a třetím v jízdě druhé odsadila celkově třetí místo v hodnocení závodu a díky vybojovaným bodům po třech odjetých podnicích patří Báře průběžné první místo v celkovém hodnocení seriálu kategorie žen.

Kompletní výsledky závodu v Dolních Heřmanicích najdete na tomto odkazu : http://www.casomeric.cz/vysl.php?&lang=&view=3610

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*