Druhý závod Kůta MMČR motokrosu v neděli v Pacově

Závod v Pacově patří tradičně mezi ty nejoblíbenější v sezoně. Skvělá trať, plné startovní rošty, pro diváky skvělá podívaná. Také dráha, která je tak nějak uprostřed republiky a všichni to k ní mají stejně daleko. Letos se pacovský závod pojede v neděli 6. května a ponese název Memoriál Luďka Kůty.

MX1: Takhle to nenechám

Pořadí nejsilnější kategorie po prvním závodě vede loňský mistr republiky Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team), Kaplice je prostě “jeho” a tak cesta k vítězství nebyla ani tak trnitá. Loni ale vyhrál i v Pacově, i když ne úplně suverénně, na motorce se nemohl srovnat a také padal. Kdo se ale letos hodně naštval a nechce se už dívat na Michkovo věčné sbírání titulů je určitě Václav Kovář (HT Group Racing Team), úspěchy sbírá v zahraničních závodech, ale i na Kůta MMČR motokrosu. V Kaplici byl dvakrát druhý, tak to ale nechce nechat. “Letos budu spokojený jedině s vítězstvím,” prozradil Kovář. Zatím třetí v průběžném pořadí je před Memoriálem Luďka Kůty maďarský jezdec Bence Szvoboda(Buksa/Ados KTM Team). Na startu prestižní třídy bude stále chybět zraněný Jaromír Romančík (JD GUNNEX KTM RACING Team) a také Martin Finěk (KRTZ motorsport). Naopak Tomáš Šimko (GT2 Motorsport) už je po operaci ramene fit a v Pacově by závodit měl. “Rameno ještě bolí, ale v Pacově jet chci,” potvrzuje Šimko.

MX2: Dejte pozor na Francouze

V kategorii MX2 se budou muset čeští jezdci o první místo ještě hodně prát, mají silného soupeře, Francouze Sulivana Jaulina (Buksa/Ados KTM Team). Loni celkově druhý, také kvůli zranění, letos zatím nejlepším jezdcem. Největším soupeřem mu v Kaplici byl Slovák Richard Šikyňa(JD GUNNEX KTM Racing Team), který ovšem zatím do celkového pořadí nepromlouvá, druhou rozjížďku v Kaplici vyhrál, ale tu první nedokončil kvůli technickému problému. Nejlepším Čechem je před Memoriálem Luďka Kůty Patrik Liška (HT Group Racing Team), který je průběžně druhý, nová motorka mu bezpochyby sedla. “Nejdřív jsem měl z KTMky obavy, ale sedí mi a s trenérem jsme našli perfektní nastavení podvozku,”říká Liška. Za ním jsou seřazení Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team) a Petr Polák (JD GUNNEX KTM Racing Team).

Ženy: Laier ještě silnější

Němka Steffi Laier (Buksa/Ados KTM Team), několikanásobná mistryně světa stále trápí české i jiné zahraniční jezdkyně. “Jsem ráda, že tady znovu můžu být. Přes zimu jsme změnili nastavení motorky a můj jízdní styl a všechno funguje skvěle,” raduje se Laier. Stejně jako ve třídě MX1 i MX2 průběžně druhé místo patří týmu HT Group Racing Team, v tomto případě Tereze Hromkové. Té zatím závody hodně sedly. “Pomohly tomu také nové růžové týmové dresy, ve kterých letos jezdíme,” vtipkovala Hromková. Třetí celkově je zatím Elena Kapsamer (Buksa/Ados KTM Team), čtvrtá Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team), která měla v Kaplici smůlu, upadla a přišla o lepší místa, pátá je zatím Barbora Laňková (Orion Racing Team).

Veterán: Žerava stále neporažen

Stále stejná pohádka a v ní ten samý hrdina. Martin Žerava ani v nové sezoně zatím nenašel přemožitele a suverénně vede tabulku. Přeci jen ale k jedné malé změně mezi závodem v Kaplici a Pacově došlo. Žeravu uvidíme v barvách týmu Buksa/Ados KTM. Žeravu bude chtít v Pacově určitě alespoň víc potrápit nový soupeř Petr Masařík (JS Racing – Cajdašrot). V Kaplici dojel dvakrát druhý, ale na Žeravu nestačil. A dvakrát třetí místo obsadil Vladislav Mužík. Kategorii Veterán 50+ vede průběžně Petr Dokoupil (KRTZ motorsport).

zdroj a foto : Tisková zpráva Kůta MM ČR motokros 2018 – Dominika Nováková

Comments are closed.