Barbora Laňková celkově třetí, úspěšní byli také Pikart a Sklenář

Na přelomu září a října se uskutečnily dva závěrečné podniky letošního seriálu Kůta Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu. Nejdříve se jelo na trati v Opatově u Svitav a závěr se odjel v Petrovicích u Karviné.

Barbora Laňková – Kůta MMČR Pacov 2020

V obou závodech se na start v kategorii žen postavila Barbora Laňková z Velkého Meziříčí s motocyklem Suzuki startující v  litomyšlském ORION RACING TEAMU. V Opatově si dojela dvakrát pro třetí místo za něž celkově získala 40 bodů  a stejné umístění ji patřilo v součtu obou jízd. Laňková předvedla  výborné výkony, přestože do závodu nastoupila po prodělané chřipce a od závodu v Pacově nemohla trénovat. Před závěrečným závodem si s 226 body udržela celkově druhou pozici. V Petrovicích si Barbora dojela opět dvakrát pro třetí místo a za ně získala znovu 40 bodů což  v konečném  hodnocení znamenalo  266 bodů s nimiž  se  umístila na celkovém třetím místě. Její největší soupeřka, Rakušanka Elena Kapsamer startující za  Motorsport Chýnov v AČR na stroji KTM. dojela dvakrát druhá a celkově získala stejně jako Laňková 266 bodů. O tom, že Kapsamer skončila na druhém místě rozhodlo jedno lepší umístění v její prospěch. Barboře Laňkové za její výkony, když dojela a bodovala ve všech závodech, patří velké poděkování a srdečné blahopřání k výbornému umístění.

Tomáš Pikart na Kůta MMČR v Pacově 2020

Úspěšně si vedli v letošním seriálu i dva mladí jezdci z Vysočiny, Tomáš Pikart a Viktor Sklenář ve třídě MX2. Třebíčský Tomáš Pikart při svých premiérových  startech  ve velkém mezinárodním mistráku, sbíral za své výkony body od úvodního závodu v Dalečíně až po závěr v Petrovicích, kde dosáhl svého nejlepšího umístění – páté a osmé místo. Seriál absolvoval s motocyklem značky KTM a celkově si vyjel 84 bodů a skončil mezi elitní patnáctkou na třináctém místě.

Viktor Sklenář na Kůta MMČR v Pacově 2020

Druhým jezdcem z Vysočiny byl velkomeziříčský  Viktor Sklenář, který jel v týmu sixtynine MXRT s.r.o. s motocyklem Husqvarna. Startoval pouze ve dvou podnicích – v Pacově (11. a 12. místo) a Opatově (14. a 8. místo) a za tato umístění  získal celkem 39 bodů a v konečném pořadí mu patří 24. pozice.

Všem jezdcům patří blahopřání za jejich výkony,  umístění a poděkování za úspěšnou reprezentaci našeho Kraje Vysočina v tomto prestižním seriálu.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*