Barbora Laňková bojovala v Pacově o stupně vítězů, ani další vysočinští jezdci se neztratili ve špičkové konkurenci..

Motokrosový areál Pacovský Propad se stal v neděli 6. 9. 2020 místem konání pátého podniku letošního seriálu Kůta Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu. Na trati dlouhé 1950 metrů se ve čtyřech třídách – MX1, MX2, Veterán a Ženy představilo téměř 130 jezdců. Mezi nimi startovali tři zástupci našeho Kraje Vysočina.

Barbora Laňková – Kůta MMČR Pacov 2020

Velice úspěšně si  vedla ve třídě Ženy z Velkého Meziříčí Barbora Laňková, která již několik sezón patří k české dámské motokrosové špičce. Startovala s motocyklem značky Suzuki v ORION RACING TEAMU a v celkovém hodnocení po dvou jízdách skončila se ziskem 38 bodů těsně za stupni vítězů, na čtvrtém místě. I toto umístění jí nadále udrželo celkové průběžné druhé místo se 186 body. V první jízdě skončila třetí za vítěznou rakouskou závodnici Elenou Kapsamer (KTM) a druhou v pořadí Němkou Anne Borchers (Suzuki). Ve druhé jízdě dojela čtvrtá, když se před zahraniční jezdkyně dostala na první místo Kristýna Vítková (Yamaha).

Viktor Sklenář na Kůta MMČR v Pacově 2020

Viktor Sklenář, další jezdec z Velkomeziříčské líhně, startoval ve třídě MX2 s motocyklem Husqvarna v týmu sixtynine MXRT s.r.o. V úvodní jízdě získal deset bodů za jedenácté místo, druhý bodovy zisk si připsal za dvanácté místo ve druhé jízda a v celkovém hodnocení Pacovského závodu skončil s 19 body na dvanácté příčce. Byly to jeho první získané mistrovské body za něž mu patří v celkovém hodnocení třídy MX2 jednatřicátá příčka.

Tomáš Pikart na Kůta MMČR v Pacově 2020

Nejvíce vytíženým jezdcem v tomto víkendu byl zcela určitě Tomáš Pikart z Třebíče. Ten totiž ve dvou dnech bojoval o mistrovské body na dvou závodních tratích. Nejdříve se v sobotu 5. 9. zúčastnil třetího podniku letošního seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu třídy MX2 Junior. Ten se uskutečnil v Horšovském Týně, kde si Tomáš vyjel na stroji KTM dvě pátá místa za něž získal celkem 32 bodů a v konečném hodnocení závodu skončil na pátém místě. Stejné  umístění mu patří v průběžném pořadí, kde má na svém kontě 64 bodů. V tomto seriálu ho  čekají ještě  dva závody a to 12. 9. Kluky u Písku a závěr by se měl jet na trati v Karlíně u Čejče 26. 9. V neděli ve „velkém mistráku“ v Pacově opět zabojoval a vyjel si celkem 20 bodů za třinácté a deváté místo a vešel se do elitního pořadí na desáté místo. V průběžném hodnocení je na dvaadvacátém místě se 35 body.

V Kůta Mezinárodním mistrovství České republiky 2020  se mají jet  ještě dva závěrečné závody a to 20. 9. v Opatově u Svitav a 4. 10. v Petrovicích u Karviné.