Mistrovství ČR automobilů do vrchů zná svůj předběžný kalendář pro sezónu 2020

Autoklub České republiky zveřejnil na svých webových stránkách předběžné kalendáře motoristických disciplín pro nadcházející sezónu a svoji podobu kalendáře již zná i seriál Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu soudobých i historických automobilů 2020.

Již tradičně zahájí devíti dílný seriál soudobých automobilů první dubnovou sobotu dvojzávodem na Masarykově okruhu v Brně. Tentokrát až druhý květnový víkend si dají dostaveníčko jezdci na tradičním Zámeckém vrchu v Náměšti nad Oslavou. K zajímavé změně dochází, když známá Ústecká „21“ se přesouvá ze srpnového termínu na konec května. V Ústí nad Orlicí se můžou diváci i fanoušci těšit na atraktivní jezdecké obsazení, díky opětovnému zařazení závodu do kalendáře Mezinárodního vrchařského poháru a Mistrovství Evropy historických automobilů. První červnoví víkend čeká na jezdce závod všech závodů na legendárním vrchu Ecce Homo ve Šternberku, kde změří svoje síly s evropskou vrchařskou elitou při společném závodě v rámci závodu Mistrovství Evropy. Čtyři týdny po šternberském závodě na začátku července pokračuje seriál Mistrovství České republiky další novinkou , kdy se po několikaleté odmlce vracejí závody na trať do Vrbna pod Pradědem. Další konfrontace s evropskou vrchařskou špičkou čeká české jezdce o víkendu 18.-19. července  na trati v Dobšiné na Slovensku. Třetí novinkou kalendáře je opětovné zařazení závodního víkendu v Prachaticích, kde při jediné zastávce příští sezóny budou dělat sparing partnery jezdců MČR jezdci tradičního pohárového Edda cupu. Předposlední prázdninový víkend zavítá po několika letech kolotoč závodů automobilů do vrchu na legendární Laudon , tentokrát pod názvem Albrechtický kopec a centrem v Lanškrouně.   Seriál závodů Mistrovství České republiky 2020 zakončí v polovině září závodní víkend na trati Divácké „13“ v jihomoravských Divákách .

Kalendář závodů Mistrovství České republiky historických automobilů, kopírují kalendář soudobých automobilů až na výjimku závodu v Dobšiné, který není součástí kalendáře. Hned při dvou závodech mohou jezdci na historických závodních vozech porovnat svoje síly s evropskou konkurencí, když závody v Ústí nad Orlicí a Šternberku budou součástí FIA Historic Hill Climb Championship 2020

Hned pětice závodních víkendů Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu, v Brně, Náměšti nad Oslavou, Vrbně pod Pradědem , Lanškrouně a Divákách se uskuteční jako společné závodní víkendy s mezinárodním pohárovým seriálem Maverick Rescue Euro Cup 2020.

Předběžný kalendář Mistrovství ČR automobilů do vrchu 2019

4. duben 2020 Automotodrom Brno + MREC

09. – 10. květen 2020 Náměšť nad Oslavou + MREC

30. – 31. květen 2020 Ústí nad Orlicí + IHCC, ME Historic

06. – 07. červen 2020 Ecce Homo Šternberk + ME

04. – 05. červenec 2020 Vrbno pod Pradědem + MREC

18. – 19. červenec 2020 Dobšiná (SK) + ME

08. – 09. srpen 2020 Prachatice                    + Edda cup

22. – 23. srpen 2020 Lanškroun + MREC

12. – 13. září 2020 Diváky u Hustopečí + MREC

Comments are closed.