Martin Prokop získal Zlatý volant v kategorii Rally a maratony. Marek Rybníček skončil v kategorii Závodů do vrchu na třetím místě.

Hned dvě želízka v ohni měl, díky Martinu Prokopovi a Marku Rybníčkovi, Kraj Vysočina v tradiční motoristické anketě Zlatý volant. V prestižní anketě se rozdávají trofeje pro nejlepší závodníky v jednotlivých kategoriích a o vítězích rozhoduje z větší části odborná porota a té menší fanoušci.

V kategorii Rally a maratony se již několikrát dostal mezi finálovou trojici, díky svým výkonům za volantem rallyových speciálů a v poslední době hlavně za výsledky na Rally Dakar,  jihlavský Martin Prokop. V loňském roce se Martinovi se spolujezdcem Janem Tománkem podařilo zajet fantastický výsledek na nejtěžším maratonském závodě planety Rally Dakar 2019 , kdy se jako soukromému týmu podařilo vklínit  mezi enklávu továrních jezdců , a obsadil v cíli soutěže 6. místo v kategorii Automobilů. Díky tomuto výsledku byl včera na slavnostním gala večeru předávání trofejí Zlatý volat vyhodnocen jako ten nejlepší v kategorii Rally a maratony. Automobilový jezdec Martin Prokop vyhrál počtvrté v kariéře Zlatý volant a ukončil tak čtyřletou vítěznou sérii Jana Kopeckého, který mohl případných dvanáctým triumfem vyrovnat rekordmana motoristické ankety Tomáše Engeho.

Marek Rybníček – McLaren FI EVO 2019 – Ústecká 21

V kategorii Závody do vrchu se umístil náměšťský Marek Rybníček na třetím místě. Druhou příčku obsadil loňský Mistr České republiky Miloš Beneš a pro vítěznou trofej si došel loňský mistr Evropy v kategirii 1 – Cestovních vozů, Lukáš Vojáček.

 

Výsledky ankety Zlatý volant 2019

Závody na okruzích :      1. Josef Král,  2. Adam Lacko,  3. Filip Salquarda

Rally a maratony :   1. Martin Prokop,  2. Jan Kopecký,  3.  Filip Mareš

Závody do vrchu :  1. Lukáš Vojáček,  2. Miloš Beneš,  3. Marek Rybníček

Autokros a rallyekros :  1. Petr Nikodém.  2. Jakub Kubíček,  3. Radek Jordák

Motokáry : 1. Jakub Talaš, 2. Dominik Javůrek,  3. Adam Kovwalski

Cena Elišky Junkové pro nejrychlejší ženu : 1. Gabriela Novotná,  2, Gabriela Jílková,  3.Sandra Pokorná

Zlatá řídítka :  1. Filip Salač,  2. Jakub Kornfeil,  3. Karel Hanika

Motoristická událost roku : Barum Czech Rally 2019

Zlaté oko – nejlepší motoristická fotografie roku :  Martin Kozák – Dragster

 

Poznámka autora : Ačkoliv motoristický sport je vždy boj jezdců o co nejrychlejší čas a co nejlepší umístění v celkové klasifikaci , díky „ gentlemanskému“  hodnocení celkové klasifikace Mistrovství Evropy toto neplatí. Jezdci kategorie 1 se zpravidla umisťují v druhé polovině startovního pole a trošku postrádám to hlavní co je kořením motorsportu a to to sportovní hledisko výsledku. Z mého pohledu si určitě víc cením umístění v Mistrovství Evropy Petra Trnky, Dana Michla, nebo Marka Rybníčka, kteří se dokázali v loňském roce probojovat v kategorii 2 sportovních vozů mezi nejlepší desítku jezdců v absolutní klasifikaci a při jednotlivých závodech vždy byli v nejlepší patnácti. Bodování Mistrovství Evropy bylo i jednou z příčin proč se v loňském roce stáhl z tohoto seriálu z pohledu českého fanouška nejrychlejší český zástupce Miloš Beneš, který díky malému počtu startujících v jeho skupině a tím polovičních bodů nedosáhl na lepší umístění v celkové klasifikaci a bylo mu prd platné že vždy patřil mezi TOP 5 nejrychlejších jezdců jednotlivých závodů.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*