Kraj Vysočina má trojí zastoupení v nominacích prestižní ankety Zlatý volant 2019.

Na webu http://www.zlatyvolant.cz bylo spuštěno hlasování široké veřejnosti. Motorističtí fanoušci mohou hlasovat v celkem deseti kategoriích, z nichž v sedmi hlasují v tandemu s odbornou porotou, tři kategorie rozhodne veřejnost sama. Za sloje letošní výsledky se v nominacích objevila hned trojice zástupců z Kraje Vysočina. V kategorii Rally a maratony Martin Prokop, v kategorii Závodů do vrchu Marek Rybníček a v ženské kategorii se o Cenu Elišky Junkové pro nejlepší českou závodnici Kristýna Fillová. 

Martin Prokop s Janem Tománkem na trati 7. etapy Rally Dakar 2019. Foto MP Sports

Jihlavský Martin Prokop je již poněkolikáté nominován v kategorii rally a maratony. Martin zajel se svým stálým spolujezdcem Janem Tománkem zatím svůj nejlepší výsledek na nejtěžším maratonském závodě naší planety Rally Dakar , když obsadil v celkové klasifikaci automobilů vynikající 6. místo. Jeho výsledek se zároveň zapsal do historie jako nejlepší českým výsledek v této kategorii na Rally Dakar.  Kromě své pravidelné účasti na Dakaru se Martin Prokop zúčastnil téměř kompletního seriálu závodů Mistrovství světa Cross country automobilů kde vždy atakoval nejvyšší příčky a v neposlední řadě si po delší odmlce letos vyzkoušel opět zazávodit v závodě MS WRC na italské Sardinii, kde odsadil s Janem Tománkam 15. msto.

Marek Rybníček na trati domácího Zámeckého vrchu MANN FILTER 2019 v Náměšti nad Oslavou

V kategorii závodů automobilů do vrchu byl za svoje výsledky v letošním roce nominován v anketě Zlatý volant  Marek Rybníček z Náměště nad Oslavou, který se v letošní sezóně na závodních tratích proháněl  za volantem novinky Mc Larenu F1 EVO na třídě E2SH-3000. Marek kromě změny vozidla změnil i prioritu svých startů v závodech. V letošním roce se jako reprezentant České republiky soustředil na starty na tratích závodů Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Parádně rozjetou evropskou sezónu trošičku pokazila neposlušná závodní technika, kvůli které nebylo možné absolvovat kompletní program šampionátu, ale i přesto si Marek v Evropě vyjel krásné 10. místo v absolutní klasifikaci evropského šampionátu závodních speciálů kategorie 2. Co se nepovedlo na mezinárodní scéně to se povedlo Markovi Rybníčkovi na domácích tratích, kde vybojoval titul Mistra ČR v závodech automobilů do vrchu v Divizi 2 a v celkovém hodnocení šampionátu obsadil 3. místo.

Pro Martina Prokopa a Marka Rybníčka můžete hlasovat v anketě Zlatý volant 2019 : ZDE

 

Krystína Fillová na Hillclimb GMS Prolog v Brně 2019

Na Cenu Elišky Junkové pro nejrychlejší ženu České republiky v tomto roce nominována Kristýna Fillová ze Sudic u Náměště nad Oslavou, její doménou jsou závody automobilů dovrchu, kde pod hlavičkou KRTZ Motorsportu soupeří s mužskými protějšky se závodním speciálem Mitsubishi Lancer EVO Black ve třídě E2SH+3000. V seriálu Liqui Moly Mistrovství České republiky v závodech automobilů se stala nejrychlejší ženou v celkovém hodnocení šampionátu a jasně opanovala hodnocení svojí třídy vozů E2SH nad 3000 ccm. Třešničkou na dortu za její veleúspěšnou sezónou je zisk titulu vicemistryně ČR v divizi cestovních závodních vozů. Svoji rychlost Kristína Fillová dokázala i při závěrečném podniku mezinárodního pohárového závodu v autoslalomu Maverick Rescue Euro cupu 2019 na Masarykově okruhu, kde absolutně vyhrála a nechala za svými zády téměř šedesátku soupeřů.

Pro Kristýnu Fillovou můžete hlasovat v anketě o Cenu Elišky Junkové : ZDE

 

Široká veřejnost může vyjádřit podporu svým favoritům ve všech sportovních kategoriích, ve kterých rozhoduje odborná porota, tj. Závody na okruzích, Rally a maratony, Závody do vrchu, Autokros a rallycross, Motokáry, dále Ceny Elišky Junkové pro nejlepší ženské závodnice a Zlatá řídítka pro nejlepší motocyklové závodníky. Tři kategorie pak rozhodnou jen a pouze hlasující na internetu. Jedná se o Motoristickou událost roku (8 nominovaných), Sportovní auto roku (13 nominovaných) a Sportovní motorku roku (16 nominovaných). U zmíněných tří kategorií je po odeslání dotazníku vidět průběžné pořadí nominovaných.

Hlasování veřejnosti probíhá na webových stránkách Zlatého volantu, kde každý návštěvník, resp. každá unikátní IP adresa, smí hlasovat v každé z kategorií právě jednou. Hlasování bude pro veřejnost přístupné do 15. ledna. Výsledky hlasování veřejnosti budou tvořit jednu třetinu přidělených bodů v hlasování dané kategorie odvozenou od počtu hlasujících členů odborné poroty.

Vítězové všech kategorií budou vyhlášení a odměněni 6. února na slavnostním galavečeru Zlatého volantu v prostoru Cubex v pražských Nuslích. „Doufáme, že fanoušci motorismu udrží rostoucí trend svého zapojení v internetovém hlasování. Jednak proto, aby měly výsledky náležitou váhu, jednak proto, aby se ukázalo, že českým fanouškům záleží na tom, aby byli oceněni ti, kdo mají skutečnou podporu,“ dodává na závěr Jana Svobodová.

O Zlatém volantu:

Zlatý volant je nejstarší česká anketa v oblasti motorsportu, která za dobu svého trvání nezměnila ani svůj název ani hlavní trofej. Uděluje se od roku 1976 nejlepším automobilovým závodníkům. Hlavní trofeje se předávají v pěti kategoriích: Závody na okruzích, rally a maratony, autocross a rallycross, závody do vrchu, motokáry, cena Elišky Junkové a osobnost světovéh motorsportu.

 

Comments are closed.