Kraj Vysočina má finalisty v anketě Zlatý volant 2019

43. ročník motoristické ankety Zlatý volant zná své finalisty. Své zástupce má i Kraj Vysočina. Svoji nominaci díky hlasům v anketě od veřejnosti a odborníku, dokázali zúročit v postup mezi trojici nejlepších v kategorii rally a Crosscountry jihlavský Martin Prokop a v kategorii závodů do vrchu se to podařilo náměšťskému Markovi Rybníčkovi. V každé ze sedmi tradičních sportovních kategoriích zveřejňují organizátoři  tři nejlepší závodníky, z nichž si pohár Zlatého volantu odnese pouze jeden. Pořadí zůstává v tuto chvíli tajné. O své výhře se vítězové dozvědí teprve v průběhu galavečera Zlatého volantu, který se odehraje již za týden – 6. února v prostoru Cubex v Praze. “Spousta jmen se na předních příčkách ankety objevuje každoročně.

Martin Prokop s Viktorem Chytkou na trati 7. etapy Rally Dakar 2020

V kategorii Rally a maratony se do první trojky probojoval Filip Mareš, o kterém se mluví jako o jedné z nadějí české rally. Mareš má ze sezóny 2019 na kontě vítězství v jednom z tuzemských závodů, je také držitelem juniorského titulu mistra Evropy. Dalším ze tří nejlepších je nepřekvapivě Jan Kopecký, držitel celkem jedenácti Zlatých volantů a obhájce vítězství z loňského ročníku. Kopecký se popáté v řadě stal mistrem ČR v rally a z mistrovství světa v kategorii WRC-2 si odnesl celkově pátou příčku. Třetím do party je Martin Prokop, který skončil šestý na Rally Dakar.

Závody na okruzích mají mezi nominovanými Josefa Krále, který se zaměřuje na vytrvalostní závody, z nichž některé, třeba dvanáctihodinovku v Brně, vyhrál. Do první trojky se dostal také několikanásobný vítěz této kategorie z posledních let, nejlepší český závodník v tahači, Adam Lacko, který má na kontě třetí místo v evropském šampionátu tahačů. Trojici uzavírá Filip Salaquarda, který reprezentuje české barvy v prestižní německé sérii ADAC GT Masters.

V kategorii Autokros a rallycross nejvíce bodovali tito tři závodníci. Radek Jordák, který skončil druhý v evropském šampionátu v kategorii Superbuggy. Jakub Kubíček, vítěz mistrovství ČR v kategorii Superbuggy, který byl v evropském šampionátu pátý. Třetím je vítěz dvou předchozích ročníků Zlatého volantu Petr Nikodém. Nikodémovi, který jezdí v kategorii Buggy 1600, se v loňském roce podařilo získat celkově druhou příčku v evropském šampionátu.

Marek Rybniček na trati Ústecké 21

V Závodech do vrchu aspiruje na vítězství Miloš Beneš, který má z uplynulé sezony na kontě celkové vítězství v mistroství České republiky. Dalším nominovaným je Marek Rybníček, který skončil v celkovém hodnocení MČR třetí, vyhrál Divizi 2 a v evropském šampionátu skončil desátý. Třetím adeptem je obhájce loňského vítězství v anketě Lukáš Vojáček, který si v roce 2019 připsal vítězství v evropském šampionátu v kategorii 1.

Několik nových jmen se objevilo v Motokárách. Prvním nominovaným je loňský vítěz MČR v kategorii KZ-2 Dominik Javůrek. Jeho abecedním následovníkem je Adam Kowalski, který zaznamenal největší úspěchy v Itálii, kde získal titul tamního šampiona. Trojici uzavírá Jakub Talaš, loňský vicemistr ČR, který zaznamenal úspěchy také na Slovensku a v Německu.

Své finalisty má také anketa tá řídítka pro motocyklové závodníky. Zde dostali od odborné poroty a od veřejnosti nejvíc bodů tito závodníci. Karel Hanika, který koncem roku stanul na stupních vítězů osmihodinovky v malajském Sepangu. Stálicí Zlatých řídítek je v posledních letech další okruhový závodník Jakub Kornfeil, který před několika dny oznámil konec závodnické kariéry. Šestadvacetiletý Kornfeil získal ve třídě Moto3 v mistrovství světa silničních motocyklů celkově 14. místo. Motorkářskou trojici uzavírá Filip Salač, dnes už jediný Čech v MS. Ten si v kategorii Moto3 připsal v loňském roce 32 bodů a skončil na celkově 23. místě.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*